GP Korei – zupełnie nowy tor
17. wyścig Formuły 1 2010 odbędzie się w Korei Południowej. Kierowcy nie mieli jeszcze okazji ścigać się na tym torze. Były nawet obawy, czy uda się go przygotować na czas.
Jedynym kierowcą F1, który przejechał ten tor jest jak do tej pory Karun Chandhok, ale on nie pojedzie w najbliższym wyścigu. Grand Prix Korei odbędzie się w dniach 22 – 24 października. Jak twierdzą zawodnicy nowy tor ma szansę stać się hitem sezonu i powinien być miejscem naprawdę ekscytującego wyścigu. Na Yeongam – bo tak nazywa się koreański tor – nadal trwają prace wykończeniowe, a niektóre elementy konstrukcyjne dekorowane są tradycyjnymi narodowymi znakami. Ma wyglądać pięknie! Póki co, jak donoszą niektóre media, jakość nawierzchni budzi wątpliwości, brakuje odpowiedniego zaplecza, nie ma hoteli i VIP-owskich, luksusowych pomieszczeń. Czyżby Bernie Ecclestone uważał, że w dobie technologii HD i 3D TV możemy wszyscy oglądać wyścigi na ekranach? Oczywiście projekt całego kompleksu zakłada powstanie całego miasteczka łącznie z portem – takie nowe Monako. Prace mają jednak zostać rozpoczęte dopiero w przyszłym roku. Tak czy owak, wyścig w najbliższy weekend odbędzie się, zobaczmy więc z bliska jak to będzie wyglądać.
Poniżej film z narracją Marka Webbera:
Najnowsze
-
Test Alpine A110 R Turini – ostatni benzynowy sprint
Przypatrzcie się porządnie i zapamiętajcie ten widok. Alpine A110 R to jedna z ostatnich okazji, by doświadczyć prawdziwej sportowej motoryzacji pachnącej benzyną, a nie kablem do ładowarki. W odmianie R – tej najbardziej radykalnej – Alpine nie udaje, że chce być grzeczne. To auto powstało z myślą o torze, a miasto traktuje raczej jak scenerię […] -
BMW Group Polska w 2025 roku: rekordy sprzedaży i zapowiedź dużych zmian
-
Test Ford Mustang Mach-E Rally – rajdowa stylówka czy coś więcej?
-
Test Mercedes-AMG E 53 Hybrid 4MATIC+. Czy ta hybryda boli?
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element
Zostaw komentarz: