Gosia Rdest znowu na podium!

Fantastyczny weekend Gosi Rdest! W pierwszej rundzie Audi Sport TT Cup Polka dwa razy stanęła na drugim stopniu podium. To najlepszy wynik Gosi do tej pory.

Gosia Rdest od początku mocno zaznaczyła swoją obecność w pucharze Audi Sport TT Cup. Po znakomitych kwalifikacjach walczyła w czołówce stawki. W pierwszym sobotnim wyścigu zajęła drugie miejsce, zostając pierwszą kobietą w historii pucharu z tak dobrym wynikiem. W drugim wyścigu potwierdziła świetną formę i ponownie stanęła na drugim stopniu podium. Jej wspaniały występ na torze wywoływał fale aplauzu na trybunach.

Były jednak apetyty na więcej – po bardzo dobrym starcie 24-latka przez ponad połowę wyścigu prowadziła, znacznie odjeżdżając rywalom. Jak sama stwierdziła po wyścigu, opony nie wytrzymały i nie mogła utrzymać tempa. Dogonił ją Philip Ellis, zawodnik jadący z numerem 23, Gosia jednak wciąż utrzymywała się na prowadzeniu. Wtedy Ellis zdecydował się na bardzo kontrowersyjny manewr, w wyniku którego uderzył w bok samochodu Polki. Komentator skwitował, że Ellis zdecydowanie nie zachował się jak dżentelmen. Na szczęście reprezentantka Polski dojechała do mety, zdobywając zaszczytne drugie miejsce.

Weekend wyścigowy w Hockenheim Gosia Rdest opuszcza w świetnym nastroju. „To był wspaniały weekend! Jestem zadowolona z wyników oraz bardzo pozytywnie zaskoczona reakcjami kibiców obecnych na Hockenheimring. Wiele osób podchodziło do mnie z gratulacjami, żeby zrobić sobie wspólne zdjęcie. Zaskoczyło mnie jak wielu Polaków było obecnych podczas wyścigu na torze. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie i doping. Cieszy mnie, że moje starty sprawiają radość nie tylko mnie, ale też innym”.

W sezonie 2017 Gosię Rdest wspierają: Ravenol, DeWALT, Epos Watches, Emka SA, Emka Trans, Skydental, Happy Diet.

Kalendarz Audi Sport TT Cup 2017 przedstawia się następująco:
05.05.–07.05. Hockenheim (D)
25.05.–28.05. 24h Nürburgring (D)
30.06.–02.07. Norisring (D)
18.08.–20.08. Zandvoort (NL)
08.09.–10.09. Nürburgring (D)
22.09.–24.09. Red Bull Ring Spielberg (A)
13.10.–15.10. Hockenheim (D)

Najnowsze

Plebiscyt Fleet Awards Polska – barometr branży flotowej

Plebiscyt Fleet Awards Polska powstał z potrzeby zewnętrznej, bezstronnej i pełnej oceny mnóstwa rozwiązań oferowanych na polskim rynku flotowym i cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem fleet managerów, producentów i importerów samochodów oraz firm usługowych.

Magazyn FLOTA jest twórcą i organizatorem tego projektu, który z roku na rok zyskuje na swojej wartości, a charakterystyczne statuetki z dumą zdobią biura i siedziby najlepszych firm w Polsce. Organizator dzięki współpracy z zewnętrznymi firmami audytorskimi oraz bezstronnymi organizacjami stawia na pełen profesjonalizm wyłaniania laureatów. Plebiscyt jest jednocześnie ogromną pomocą dla każdego fleet managera, szukającego najlepszych rozwiązań na rynku – nominowani i laureaci są uprzywilejowani w procesach przetargowych. Ponad dekada tradycji jest dowodem zaufania, jakim obdarzyli nas przedstawiciele rynku flotowego. Fleet managerowie, wcielając się w rolę jurorów Plebiscytu, stanowią o jego niekwestionowanym obiektywizmie i sile. Kilka tysięcy osób zawodowo zajmujących się firmowymi car parkami co roku wyczekuje okresu, w którym będą mogli oddać głos na swoich faworytów oraz osobiście zweryfikować przydatność konkretnych modeli samochodów w firmowych działaniach. W tym roku Plebiscyt Fleet Awards wspierają merytorycznie PZWLP, INFO-EKSPERT, ITS i PDBD. Partnerem Technologicznym jest Geotik Sp. z o.o., powstała z fuzji T-matic oraz Rikaline. W poprzedniej edycji Plebiscytu również zespół T-matic Polska wspierał nas technologicznie podczas realizacji tak złożonego przedsięwzięcia. Jest to pierwszy historyczny Partner Technologiczny Plebiscytu Fleet Awards, wprowadzający nowe standardy technicznej realizacji eventów motoryzacyjnych tego kalibru.

Przez ponad 10 lat trwania Plebiscytu Fleet Awards Polska formuła projektu wielokrotnie ewoluowała, ostatecznie osiągając optimum szanowane przez jurorów oraz nominowanych. Plebiscyt tradycyjnie składa się z dwóch integralnych części – głosowania internetowego oraz Wielkiego Testu Flotowego. Głosowanie internetowe zwyczajowo rozpoczyna proces zbierania głosów w całym Plebiscycie i trwa 30 dni. Co roku ta część przyciąga ponad 3000 osób związanych z transportem i motoryzacją. Jurorzy szczegółowo zapoznają się z nominowanymi, niejednokrotnie przenosząc się na docelowe witryny internetowe firm zaprezentowanych podczas głosowania. Głosowanie odzwierciedla zainteresowanie szerokiego grona odbiorców konkretnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku oraz stanowi swoiste kompendium ofert, które obecnie są dostępne na rynku.

Wielki Test Flotowy to już legendarne spotkanie fleet managerów ze wszystkimi liczącymi się na rynku markami flotowymi i przedstawicielami firm usługowych. Wielki Test Flotowy to największa plenerowa impreza flotowa, gromadząca co roku około 300 wyselekcjonowanych fleet managerów, którzy tego dnia wcielają się w rolę surowych i niezwykle rzeczowych jurorów. Przez blisko 8 godzin, mając do dyspozycji kilkadziesiąt modeli samochodów, na specjalnie przygotowanych dynamicznych próbach, oceniają pojazdy pod kątem ich użyteczności w firmowych car parkach. Na kartach oceny w kilku kategoriach każdy pojazd poddawany jest weryfikacji osób żywo zainteresowanych ich potencjalnym kupnem. Również tego dnia w jednym miejscu spotykają się przedstawiciele firm usługowych z zarządcami flot, przedstawiając swoje topowe rozwiązania i produkty. Wielki Test Flotowy jest areną udanego flotowego networkingu i podstawą do dalszych biznesowych spotkań.

Podczas Wielkiego Testu Flotowego jurorzy oceniają ponad 100 modeli flotowych i mają możliwość zaaranżowania spotkania z przedstawicielami kilkudziesięciu firm świadczących usługi branżowe.

www.fleet-awards.pl

Najnowsze

Edyta Klim

Motocykle dodają odwagi kobietom w Kenii

Grace Mwari z Kenii chce obalić mit o kobiecej kruchości oraz uzależnieniu kobiet od mężczyzn w zakresie mobilności i ochrony.

Życie Grace Mwari jest otoczone motocyklami, sportami ekstremalnymi i wieloma podróżami. Motocyklistka codziennie dojeżdża motocyklem Kibo K150 do pracy. Ma jeszcze KTM Duke 200, którego wykorzystuje do dłuższych podróży. Od czasu do czasu jeździ też na KTM EXC-F 250 po torach enduro.

– Na dwóch kołach poznałam najpiękniejsze, ludzkie dusze. Ludzie w biednych osadach nie mają zbyt wiele do zaoferowania, jednak dają od siebie bardzo wiele. Dzieci bez butów i odzieży potrafią zarażać beztroskim uśmiechem. Uwielbiam z nimi rozmawiać, bo wiele o życiu można się od nich nauczyć. Jednak nie lubię robić im zdjęć, bo to nie jest zabawne – Ci ludzie zasługują na więcej, niż pozowanie do zdjęć z turystami. Przekazywanie wiedzy o nich jest lepszą formą pomocy – mówi Grace.

Grace widzi wzrost zainteresowania kobiet motocyklami w Kenii i bardzo ją to cieszy, bo trzeba odwagi, by mieć taką pasję. A pasja niesie ze sobą siłę, niezależność i chęć pomagania innym.

Jej klub aktywnie pomaga fundacji, która walczy ze strasznym kenijskim zwyczajem okaleczania narządów żeńskich (FGM) i daje schronienie kobietom, które uciekły przed tym „zabiegiem”. Motocyklistki jeżdżą po małych miejscowościach i szerzą wiedzę na ten temat, a także na temat HIV, zbyt wczesnych małżeństw i praw kobiet. Bo każda, nawet mała inicjatywa, może być początkiem korzystnych dla kobiet zmian w społeczeństwie.

 

Najnowsze

Edyta Klim

Maria Costello startuje w duecie!

Maria Costello to niesamowicie szybka zawodniczka, która postanowiła sprawdzić się w nowej roli i wraz z Kirsty Hauxwell zadebiutowała w wyścigowej serii sidecar.

Maria Costello i Kirsty Hauxwell to pierwszy, żeński team w historii Brytyjskich Mistrzostw Świata Sidecar. Zawodniczki rywalizują w Pucharze 600CC, wraz z zespołem JG Speedfit Kawasaki i mają za sobą debiut na torze.

– Złapałam z Kirsty natychmiastowy kontakt w czasie treningów, a ona jest bardzo doświadczona w roli zawodniczki bocznego wózka. Mamy dobre podstawy, by zbudować szybki zespół – mówi Maria.

 

Niestety trening był za krótki, a warunki trudne, więc uzyskany czas nie był dobry i zawodniczki nie zakwalifikowały się do wyścigu. Teraz planują lepiej się przygotować do kolejnej rundy, która rozegra się 16 czerwca w Knockhill:

– Jako pierwsza, kobieca drużyna czujemy, że jesteśmy w centrum uwagi. Nie pokazałyśmy jednak swojego potencjału w Oulton. Planujemy zwiększyć liczbę testów, bo teraz wiemy, że musimy to zrobić lepiej i podjąć się tego wyzwania! – podsumowała Maria.

Maria dementuje plotki o zmianie dyscypliny po 20-latach genialnej kariery w wyścigach motocyklowych. Nadal kontynuować będzie starty w serii International Northwest 200 oraz Isle of Man TT.

Więcej o tym, kobiecym zespole dowiecie się z jego oficjalnego profilu: https://www.facebook.com/CostelloandHauxwellRacing/

Najnowsze

Edyta Klim

Dzień Motocyklistki we Wrocławiu!

Fundacja Moto Dolls wraz z dealerem Harley-Davidson Appaloosa zapraszają 6 maja wszystkie motocyklistki do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Motocyklistki.

Fundacja Moto Dolls to organizacja non-profit, w której działanie angażują się dolnośląskie motocyklistki. Wspierają wiele prospołecznych inicjatyw, promują działania dotyczące bezpieczeństwa, a przede wszystkim dzięki ich całorocznym zbiórkom – motocyklowy Mikołaj dociera do coraz większej ilości dzieci.

Profil fundacji: https://www.facebook.com/Fundacja-Moto-Dolls-1719126358320120/

Tym razem motocyklistki chcą zjednoczyć się we wspólnym świętowaniu Międzynarodowego Dnia Motocyklistki, który odbędzie się w sobotę 6 maja. Dzięki wsparciu dealera Harley-Davidson Appaloosa i innych partnerów akcji – na motocyklistki czeka wiele atrakcji:

– masaże dłoni i twarzy w wykonaniu Strefy Urody Agnieszki Modrzewskiej plus dla 30 pań upominki kosmetyczne
– makijaże w wykonaniu ambasadorek firmy Mary Kay
– konkurs, w którym można wygrać na weekend motocykl Harley-Davidson
– 30% zniżki na zakupy odzieży damskiej z kolekcji Harley-Davidson                              – opaski odblaskowe dla dla 100 uczestniczek wycieczki od firmy Klan

Motocyklistki spotykają się pod siedzibą Harleya-Davidsona przy ulicy Partynickiej 10 o godz. 10.30 na wspólne spotkanie i wycieczkę po Kotlinie Kłodzkiej. Impreza się jednak na tym nie kończy, bo od 16.30 w tym samym miejscu ruszy wspólny grill, a od 18 zabawa z profesjonalnym DJ w Club House.

Organizatorki serdecznie zapraszają wszystkie motocyklistki i proszą o wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności (celem zaplanowania skali posiłku i akrakcji) na profilu wydarzenia, mailowo lub telefonicznie: 

https://www.facebook.com/events/1671023049869748/

 

Najnowsze