Gosia Rdest zmierzy się z liderem wirtualnych mistrzostw Polski Dominikiem Blajerem na Hungaroringu

Gosia Rdest, najszybsza zawodniczka w Polsce, wystąpi gościnnie w wirtualnych wyścigach Porsche Esports Sprint Challenge Poland i będzie rywalizować z liderem mistrzostw. Trzymamy za nią kcuki!

W dwóch wyścigach na cyfrowym Salzburgringu Dominik Blajer z zespołu DV1 Triton Racing nie miał problemów z obronieniem pozycji lidera Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Zajął w nich pierwsze i drugie miejsce, zwiększając przewagę nad drugim w tabeli Mateuszem Tyszkiewiczem, reprezentującym team Actina Pact, do 80 punktów. Na trzecie miejsce wskoczył Konrad Żerebiec z Pachura Moto Center E-Sports.

Teraz Porsche Esports Sprint Challenge Poland przenosi się (przynajmniej wirtualnie) na Węgry, gdzie 12 sierpnia o godz. 20 odbędzie się kolejna runda mistrzostw. Gościnnie wystąpi w niej Gosia Rdest, świetna sportsmenka, ścigająca się między innymi w topowej kobiecej rywalizacji W Series. Wirtualne wyścigi nie są jej obce, w tym roku ścigała się już w esportowych W Series. Gosia jest również ambasadorką Porsche Esports Sprint Challenge Poland.

Hungaroring, na którym ścigać się będą zawodnicy, to najbardziej znany tor w Europie Wschodniej – to tu po raz pierwszy za żelazną kurtyną odbywały się wyścigi Formuły 1. Główna nitka liczy 4381 m i składa się dziś z 14 zakrętów. Niektóre z nich są wyjątkowo ciasne, dlatego do toru przylgnęła łatka „Monaco bez budynków”. To gwarantuje sporo emocji i zaciekłą walkę kierowców jadących cyfrowymi wersjami Porsche Cayman GT4 Clubsport.

Po Węgrzech esportowcy odwiedzą czeski Autodrom Most, a potem 9 września zakończą mistrzostwa na Torze Poznań. Zwycięzca całej rywalizacji będzie nagrodzony tytułem Mistrza Polski, pierwsza trójka klasyfikacji generalnej dostanie zaproszenie do udziału w programie Porsche on Track w ramach Porsche Experience w Porsche Experience Center Silesia Ring. Prekwalifikacje do trzech ostatnich wyścigów będą jeszcze otwarte, można się zapisywać na stronie http://www.porscheesports.pl/. Nowością są wyścigi Fun Race (dzień przed każdym wyścigiem), w których może wziąć udział każdy zarejestrowany i zgłoszony do rundy kierowca.

Organizatorem i promotorem Porsche Esports Sprint Challenge Poland jest Ragnar Simulator, a patronem – Porsche Polska. Aby zagrać, należy mieć zainstalowaną na komputerze PC grę „Assetto Corsa” wraz ze specjalnymi dodatkami (szczegóły na stronie https://porscheesports.pl/#/how-to). Wyścigi są transmitowane na żywo na profilach społecznościowych Eleven Sports (Facebook i YouTube) i Polskiego Związku Motorowego (Facebook).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze