Gosia Rdest zdobywa nagrodę Who Zooms Award

Brytyjski tor Donington Park był w ubiegły weekend areną zmagań ostatniej rundy międzynarodowego cyklu wyścigów Formuły 4. Wielkim sukcesem zakończyła swój pierwszy sezon w wyścigach bolidów reprezentantka Polski i jedyna kobieta w F4 - Gosia Rdest zdobywając nagrodę „Who Zooms Award”.

Gosia Rdest po otrzymaniu nagrody o wartości 5 tysięcy funtów – „Who Zooms Award”.
fot. materiały zawodniczki

Weekendowe wyścigi w Donington Park zamknęły tegoroczny sezon rywalizacji najbardziej utalentowanych młodych kierowców w mistrzostwach Formuły 4. Pochodząca z Żyrardowa Gosia Rdest zakończyła swój pierwszy sezon w bolidzie z nagrodą „Who Zooms Award” przyznawaną zawodnikowi z największą liczbą udanych manewrów wyprzedzania w przeciągu całego sezonu. Polska zawodniczka zdobyła to wyróżnienie, odnotowując na przestrzeni sezonu aż 72 wyprzedzenia w 24 wyścigach.

– Pierwszy sezon za kierownicą bolidu to było dla mnie wielkie wyzwanie sportowe, ale i wielka przygoda, która przyniosła mi wiele satysfakcji. Wszystkie starty były satysfakcjonujące i cenne, przede wszystkim biorąc pod uwagę mój dotychczasowy brak doświadczenia w wyścigach Formuły. Natomiast zdobycie nagrody „Who Zooms Award” to wspaniałe zwieńczenie ciężkiej wielomiesięcznej pracy. Tytuł najbardziej aktywnego kierowcy na torze zdobyty w rywalizacji z tak świetnymi kierowcami, jakimi są moi koledzy z F4, smakuje wyśmienicie- podsumowała swój pierwszy sezon w F4 Gosia Rdest. – Mam nadzieję, że wrócę na tory Formuły 4 w przyszłym sezonie. Jeszcze przez chwilę chcę się cieszyć tegorocznym sukcesem, ale już wkrótce przede mną kolejne wyzwania, których nie mogę się doczekać. Będę nadal ciężko pracować, a w przyszłym sezonie chcę wrócić na tor jako jeszcze lepszy i szybszy kierowca!

W Brytyjskich Mistrzostwach Formuły 4 w Donington Gosia uplasowała się kolejno na 16. i dwa razy na 15. miejscu. W klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie po 8 eliminacjach w 24 rundach 18 miejsce na 28 startujących; ma 121 punktów – strata do zwycięzcy wynosi 329 punktów.

– BRDC Formula 4 to naprawdę świetna seria wyścigowa – powiedziała Rdest – bardzo się cieszę, że miałam przyjemność w niej startować. Świetna organizacja, naprawdę dużo jeżdżenia i cennego doświadczenia, które mogłam zdobyć od wielkich postaci motorsportu jak Mark Webber czy Joe Osborne. Cieszę się, miałam szanse nawiązywać walkę z najlepszymi kierowcami w stawce. Nie ukrywam, że moja aktywność na torze i nagroda Who Zooms Award dała mi wiele radości. Bardzo dziękuję za wsparcie firmie Emka Trans i Epos, kochanym rodzicom za wsparcie i wszystkim moim kibicom.

Przed Gosią ostatnia runda VW Castrol Cup, w której od dwóch rund startuje gościnnie. Zawody tym razem odbędą się na położonym w Przeźmierowie torze Poznań już w najbliższy weekend.

Gratulujemy!

Wyniki sportowe Gosi można śledzić na stronie internetowej – www.gosiardest.pl, na Facebooku: Gosia Rdest – Life is a Race oraz Twitterze https://twitter.com/GosiaRdest

Małgorzata Rdest
fot. materiały zawodniczki

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze