Katarzyna Frendl

Gosia Rdest zaczyna starty w swoim drugim sezonie Volkswagen Golf Cup 2015

W poniedziałek i wtorek na słowackim torze Slovakiaring odbyła się sesja treningowa kierowców zgłoszonych do Volkswagen Golf Cup. Wśród 24 zawodników z 10 krajów jest tylko jedna kobieta, Gosia Rdest. Dla zawodniczki będzie to drugi pełny sezon za kierownicą pucharowego Golfa.

Gosia Rdest podjęła się w tym roku trudnego zadania połączenia rywalizacji w dwóch pełnych seriach wyścigowych. 22-letnią zawodniczkę będzie można zobaczyć w debiutującym w tym sezonie Audi Sport TT Cup oraz ponownie w Volkswagen Golf Cup. Oznacza to aż 12 weekendów wyścigowych.

Rywalizacja kierowców ścigających się w pucharowych Golfach rozpocznie się już 24 kwietnia na niemieckim torze w Oschersleben. Zawodnicy spotkają się  podczas sześciu rund rozgrywanych na niemieckich torach oraz czeskim i słowackim obiekcie wyścigowym. O tytule Mistrza Polski zadecydują zapewne finałowe zmagania, które odbędą się początkiem października w Poznaniu. Podobnie jak w latach ubiegłych, pucharową bronią będzie Volkswagen Golf GTI wyposażony w 2-litrowy silnik TSI, którego moc dzięki systemowi Push-to-Pass jest podnoszona do 310 KM.

– Podczas dwudniowych testów miałam okazję poznać 14 nowych zawodników, dla których obecny sezon będzie pierwszym w Volkswagen Golf Cup. Większość z nich ma spore doświadczenie w samochodach turystycznych, są też osoby, które przeszły do pucharu Golfa z kartingu, większość z nich dosyć dobrze znała tor. Po pierwszych czasówkach wiemy już, że stawka jest bardzo wyrównana, różnice między zawodnikami były niewielkie. We wtorek mieliśmy symulację czasówki, zaliczyliśmy trzy sesje po jedenaście okrążeń każda. Podczas pierwszej sesji wykręciłam szósty czas, podczas drugiej na prawym zakręcie zaliczyłam wycieczkę poza tor, która kosztowała kilka sekund. To już trzeci sezon rozgrywek pucharowych Golfów, ekipa organizatorów jest bardzo doświadczona, więc możemy oczekiwać kolejnego, sprawnie zorganizowanego sezonu, podczas którego spokojnie można będzie się skupić na jeździe i poprawianiu swoich czasów. Będziemy mogli skorzystać z pomocy aż trzech instruktorów, w tym Robertasa Kupcikasa, który w ubiegłym roku wygrał rywalizację w Golfie – mówi Gosia Rdest.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze