Gosia Rdest wystartuje w TCR Portugal

Gosia Rdest wystartuje w TCR Portugal
Gosia Rdest już w najbliższy weekend wystartuje w serii TCR Portugal. Polka zadebiutuje za kierownicą Hondy Civic w zespole Target Competition. Będzie to drugi występ Polki w serii TCR.

Gosia Rdest nie na długo odwiesiła kask po zakończeniu sezonu Audi Sport TT Cup. Już w najbliższy weekend Polka wystartuje gościnnie w rundzie TCR Portugal na torze Estoril w zespole Target Competition. Gosia nie kryje radości z powrotu na tor, być może po raz ostatni przed zimową przerwą:

„Przerwa od ścigania trwała krócej niż się spodziewałam. Mam przyjemność wystartować w najbliższy weekend w serii TCR Portugal w zespole Target Competition. Nie ukrywam, że będzie to sprawdzenie siebie samej przed nadchodzącym sezonem. Będę debiutować za kierownicą Hondy Civic, która w sezonie 2016 we wszystkich seriach TCR była najszybszym samochodem”.

Honda Civic TYPE R TCR to samochód o mocy 330 koni mechanicznych, momencie obrotowym 400 Nm i wadze ok. 1200 kg. W serii TCR startuje kilka marek samochodów, m.in. Seat Leon, Volkswagen Golf czy wspomniana Honda Civic. W tym roku do grona marek oferujących samochód z myślą o kategorii TCR dołączyło Audi, lansując nowy model RS3 LMS.

Gosia opowiada o nadchodzącym weekendzie: „Nigdy nie byłam na torze Estoril. Będę miała jedną sesję treningową, żeby zapoznać się z tym obiektem. Wyścig będzie na tyle specyficzny, że będę dzielić samochód z innym zawodnikiem. Każdy z nas będzie miał do przejechania dwa osobne 25-minutowe wyścigi. Drugim kierowcą będzie Jurgen Schmarl, który w tym sezonie startował w serii TCR germany właśnie za kierownicą Civica. Zespół Target Competition jest znakomicie przygotowany, w pełni profesjonalny, dlatego liczę na owocną współpracę”.

Gosia już wcześniej miała do czynienia z serią TCR. We wrześniu tego roku wystartowała gościnnie w ostatniej rundzie TCR Germany, gdzie osiągnęła bardzo dobry wynik, zwracając uwagę swoimi umiejętnościami. TCR to z pewnością seria godna uwagi, rozwijająca się w bardzo szybkim tempie.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.