Gosia Rdest wystartuje w TCR Portugal

Gosia Rdest już w najbliższy weekend wystartuje w serii TCR Portugal. Polka zadebiutuje za kierownicą Hondy Civic w zespole Target Competition. Będzie to drugi występ Polki w serii TCR.

Gosia Rdest nie na długo odwiesiła kask po zakończeniu sezonu Audi Sport TT Cup. Już w najbliższy weekend Polka wystartuje gościnnie w rundzie TCR Portugal na torze Estoril w zespole Target Competition. Gosia nie kryje radości z powrotu na tor, być może po raz ostatni przed zimową przerwą:

„Przerwa od ścigania trwała krócej niż się spodziewałam. Mam przyjemność wystartować w najbliższy weekend w serii TCR Portugal w zespole Target Competition. Nie ukrywam, że będzie to sprawdzenie siebie samej przed nadchodzącym sezonem. Będę debiutować za kierownicą Hondy Civic, która w sezonie 2016 we wszystkich seriach TCR była najszybszym samochodem”.

Honda Civic TYPE R TCR to samochód o mocy 330 koni mechanicznych, momencie obrotowym 400 Nm i wadze ok. 1200 kg. W serii TCR startuje kilka marek samochodów, m.in. Seat Leon, Volkswagen Golf czy wspomniana Honda Civic. W tym roku do grona marek oferujących samochód z myślą o kategorii TCR dołączyło Audi, lansując nowy model RS3 LMS.

Gosia opowiada o nadchodzącym weekendzie: „Nigdy nie byłam na torze Estoril. Będę miała jedną sesję treningową, żeby zapoznać się z tym obiektem. Wyścig będzie na tyle specyficzny, że będę dzielić samochód z innym zawodnikiem. Każdy z nas będzie miał do przejechania dwa osobne 25-minutowe wyścigi. Drugim kierowcą będzie Jurgen Schmarl, który w tym sezonie startował w serii TCR germany właśnie za kierownicą Civica. Zespół Target Competition jest znakomicie przygotowany, w pełni profesjonalny, dlatego liczę na owocną współpracę”.

Gosia już wcześniej miała do czynienia z serią TCR. We wrześniu tego roku wystartowała gościnnie w ostatniej rundzie TCR Germany, gdzie osiągnęła bardzo dobry wynik, zwracając uwagę swoimi umiejętnościami. TCR to z pewnością seria godna uwagi, rozwijająca się w bardzo szybkim tempie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze