Gosia Rdest wystartuje w Bahrajnie

W nadchodzący weekend, 30 listopada – 1 grudnia, na torze Formuły 1 w Bahrajnie odbędą się zawody GT4 International Cup, w których walka rozegra się o tytuł Mistrza Świata GT4. W stawce znalazła się Gosia Rdest, ponownie w barwach zespołu Phoenix Racing.

Dla Gosi Rdest sezon wyścigowy 2018 jeszcze się nie zakończył – w nadchodzący weekend, 30 listopada – 1 grudnia, wystartuje w zawodach GT4 International Cup w Bahrajnie. Polka wystąpi w barwach swojego zespołu Phoenix Racing, dzieląc samochód z Maxem Hesse. Zasiądą za kierownicą Audi R8 LMS GT4.

Gosia ma za sobą udany sezon w GT4 European Series. Format wyścigów GT4, w których w połowie czasu następuje zmiana kierowcy, jest jej już zatem znany. Na weekend wyścigowy złożą się dwie sesje treningowe, kwalifikacje oraz trzy godzinne wyścigi: dwa wyścigi kwalifikacyjne oraz jeden wyścig główny.

Tor wyścigowy w Bahrajnie (Bahrain International Circuit) powstał w 2004 roku na zlecenie księcia Bahrajnu i od początku swojego istnienia gości wyścigi Formuły 1. Nitka o długości 5.412 km składa się z 13 zakrętów jednak te suche liczby nie oddają wyjątkowości tego toru. Walka z czasem jest wpisana w jego historię od samego początku, bo oddano go do użytku na zaledwie miesiąc przed pierwszym Grand Prix F1. Tor położony jest na pustyni stąd realne jest na nim zagrożenie zamieci piaskowej. Podobne warunki atmosferyczne niweczyły w przeszłości sesje treningowe. 

Z pewnością jest to obiekt szczególny dla Roberta Kubicy, który przed dziesięcioma laty właśnie tam wywalczył swoje jedyne (na razie) pole position w karierze. To również w Bahrajnie rozegrała się zabawna historia, w której podczas pit stopu jeden z członków zespołu zostawił w kokpicie naszego rodaka telefon komórkowy, który rozdzwonił się podczas sesji treningowej.

Format weekendu wyścigowego GT4 International Cup przedstawia się następująco: dwie dwudziestominutowe sesje kwalifikacyjne w piątek zadecydują o ustawieniu gridu do dwóch sobotnich wyścigów kwalifikacyjnych, które z kolei zadecydują o kolejności startu w wyścigu głównym, będącym ukoronowaniem weekendu.

Zespół Phoenix Racing wystawia w ten weekend dwa samochody – za kierownicą drugiego zobaczymy mistrzów Europy GT4 Milana Dontje i Nicolaja Moller Madsena.

Wyścigi będzie można oglądać na żywo za pomocą transmisji online: https://european.gt4series.com/live/

Godziny według czasu obowiązującego w Bahrajnie (UTC +3)

PIĄTEK 30.11.

9:00 – 10:20 Wolny Trening 1

12:10 – 13:30 Wolny Trening 2

17:10 – 18:00 Kwalifikacje (20’/10’/20′)

SOBOTA 01.12.

10:00 – 11:00 Wyścig kwalifikacyjny 1

14:45 – 15:45 Wyścig kwalifikacyjny 2

17:45 – 18:45 Wyścig główny

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze