Gosia Rdest wygrywa wyścigi w Poznaniu

Najszybsza Polka w miniony weekend po raz kolejny udowodniła, że jest w stanie rywalizować z mężczyznami jak równy z równym. Gosia Rdest z sukcesem rywalizowała podczas 5 i 6 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozegranych na Torze Poznań.

W sobotnim wyścigu wywalczyła pierwsze, a w niedzielnym trzecie miejsce w klasie D4.

Wyjazd na zawody do Poznania był dla Gosi Rdest treningiem przez zbliżającą się rundą pucharu Volkswagen Golf Cup. Podczas minionego weekendu po raz pierwszy jej wyścigową bronią był był Seat Leon przygotowany w specyfikacji EuroCup 2015. Udanie rywalizowała nim w Klasie D4, wygrywając sobotni wyścig. Podczas niedzielnych zawodów wywalczyła trzecie miejsce.

Rywalizacja w WSMP to dla mnie nowość, bardzo pozytywnie odebrałam te zawody. Duże wrażenie zrobili na mnie zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski, są niezwykle ambitni, przyjeżdżają ze świetnie przygotowanymi samochodami. To były dwa dni fantastycznej rywalizacji. W tym sezonie były to moje pierwsze zawody na Torze Poznań. Pierwszy raz rywalizowałam w warunkach w których startuje wiele aut o różnej mocy i predyspozycjach. Testowałam też zupełnie nowe auto, Seata Leona Racera. Ścigaliśmy się w prawie czterdziestostopniowym upale, więc warunki zarówno dla samochodów jak i zawodników nie były łatwe. Podczas kwalifikacji trzeba było wykręcić najlepszy czas już na 2, 3 kółku, potem auto nie dawało już  z siebie wszystkiego. Do obu wyścigów startowałam z P6. Na starcie miałam małe problemy. Seat Leon jest dobrze przygotowany do standing startów w wyścigach pucharowych, ale w rywalizacji z samochodami o różnych predyspozycjach to właśnie dynamiczny start decydował o tym, kto wyjdzie na prowadzenie na prostej. W sobotę wygrałam wyścig w klasie, w niedzielę wywalczyłam pudło. Przez cały weekend poznawałam samochód i jego granice. Dodatkowe kilometry na torze były świetnym treningiem przed kolejną rundą Volkswagen Golf Cup – powiedziała Gosia Rdest.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze