Gosia Rdest wygrywa wyścigi w Poznaniu

Najszybsza Polka w miniony weekend po raz kolejny udowodniła, że jest w stanie rywalizować z mężczyznami jak równy z równym. Gosia Rdest z sukcesem rywalizowała podczas 5 i 6 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozegranych na Torze Poznań.

W sobotnim wyścigu wywalczyła pierwsze, a w niedzielnym trzecie miejsce w klasie D4.

Wyjazd na zawody do Poznania był dla Gosi Rdest treningiem przez zbliżającą się rundą pucharu Volkswagen Golf Cup. Podczas minionego weekendu po raz pierwszy jej wyścigową bronią był był Seat Leon przygotowany w specyfikacji EuroCup 2015. Udanie rywalizowała nim w Klasie D4, wygrywając sobotni wyścig. Podczas niedzielnych zawodów wywalczyła trzecie miejsce.

Rywalizacja w WSMP to dla mnie nowość, bardzo pozytywnie odebrałam te zawody. Duże wrażenie zrobili na mnie zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski, są niezwykle ambitni, przyjeżdżają ze świetnie przygotowanymi samochodami. To były dwa dni fantastycznej rywalizacji. W tym sezonie były to moje pierwsze zawody na Torze Poznań. Pierwszy raz rywalizowałam w warunkach w których startuje wiele aut o różnej mocy i predyspozycjach. Testowałam też zupełnie nowe auto, Seata Leona Racera. Ścigaliśmy się w prawie czterdziestostopniowym upale, więc warunki zarówno dla samochodów jak i zawodników nie były łatwe. Podczas kwalifikacji trzeba było wykręcić najlepszy czas już na 2, 3 kółku, potem auto nie dawało już  z siebie wszystkiego. Do obu wyścigów startowałam z P6. Na starcie miałam małe problemy. Seat Leon jest dobrze przygotowany do standing startów w wyścigach pucharowych, ale w rywalizacji z samochodami o różnych predyspozycjach to właśnie dynamiczny start decydował o tym, kto wyjdzie na prowadzenie na prostej. W sobotę wygrałam wyścig w klasie, w niedzielę wywalczyłam pudło. Przez cały weekend poznawałam samochód i jego granice. Dodatkowe kilometry na torze były świetnym treningiem przed kolejną rundą Volkswagen Golf Cup – powiedziała Gosia Rdest.

 

Najnowsze

Trasa AK i Wisłostrada w końcu przejezdne!

Dobra wiadomość na weekend. Dziś w nocy udostępniono kierowcom przebudowaną ul. Wybrzeże Gdyńskie pod węzłem Wisłostrada, w niedzielę planowane jest oddanie nowej jezdni południowej Trasy AK i łącznic na węźle Wisłostrada.

W najbliższy weekend szykują się znaczne zmiany w organizacji ruchu na trasie S8 na odcinku od ul. Powązkowskiej do węzła Wisłostrada – kierowcy będą mieli do dyspozycji kolejne fragmenty przebudowywanej jezdni i nowe połączenia trasy AK z Wisłostradą.
 
Przebudowa trasy AK wraz z Mostem Grota jest już w ostatniej fazie realizacji. Spośród 63 obiektów inżynierskich (takie jak choćby kładki dla pieszych, łącznice itp.), których przebudowę, budowę lub remont obejmował kontrakt, do  udostępnienia kierowcom pozostało już tylko 16, w tym  jezdnia Mostu Grota  prowadząca ruch z Poznania w kierunku Białegostoku.
 
Kierowcy wrócili już na ponad 70 proc. ciągu głównego  przebudowywanej trasy – na otwarcie, po zakończeniu ostatnich prac czeka jeszcze  fragment południowej jezdni trasy S8 na odcinku od  węzła Wisłostrada do węzła Modlińska wraz z mostem Grota.   
 
Zaplanowane na ten weekend otwarcia uzależnione są od  wydania pozwolenia na użytkownie kolejnego fragmentu trasy przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego i zatwierdzenie przez Miasto St. Warszawa  tymczasowej organizacji ruchu.
   
Inwestycja (przebudowa trasy  na odcinku w. Powązkowska – w. Modlińska wraz z przebudową Mostu Grota) której  kontraktowy termin zakończenia to październik 2015 roku, jest już zaawansowana w ponad 92 proc.
 
Kolejne zmiany wprowadzane na trasie AK w ten weekend  będą wiązać się z odczuwalną poprawą dla kierowców. W planach jest m.in. udostępnienie kolejnej jezdni Trasy AK i jej połączenie z Wisłostradą jadąc od strony Poznania w kierunku Centrum i Gdańska.


 
Nowe drogi w kolejne dni weekendu
 
Od soboty planowane jest udostępnianie kierowcom kolejnych, przebudowywanych i remontowanych fragmentów trasy AK. 8 sierpnia  od godz. 22.00  kierowcy wrócą na  wschodnią jezdnię Wisłostrady – prowadzącą z  Centrum w kierunku Gdańska, tym samym poprawę odczują wybierający się nad morze i wracający z wakacyjnych wyjazdów. Droga  zostanie przekazana już w  docelowym kształcie – kierowcy zarówno na jezdni w kierunku północnym jak i południowym  będą mieć do dyspozycji po dwa pasy ruchu.
 
9 sierpnia, w nocy otwarte zostaną kolejne fragmenty realizowanej inwestycji. W planach na niedzielny wieczór  jest  oddanie  przebudowanej jezdni południowej  trasy S8  o długości ok. 3,4 km na odcinku od ul. Powązkowskiej do węzła Wisłostrada oraz łącznic  umożliwiających zjazd z Trasy AK  na węźle Wisłostrada w kierunkach Centrum i Gdańska jadąc  z Poznania. Jednym pasem nowej jezdni w kierunku Białegostoku kierowcy będą poruszać się od niedzielnego wieczoru również na odcinku od węzła Powązkowska do węzła Wisłostrada.

McLaren 765LT – w ile przyspiesza do dwustu? Zobacz go na zdjęciach!

 
Otwarcie południowej jezdni głównej dla ruchu samochodowego umożliwi realizacje niezbędnych prac w pasie rozdziału – w tym celu konieczne będzie  zwężenie jezdni północnej o wewnętrzny pas ruchu i  jezdni południowej o skrajne pasy ruchu. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w obu kierunkach dwa w stronę Poznania na jezdni północnej, natomiast rozdzielone zostaną dwa pasy w stronę Białegostoku – jeden pas będzie dostępny na jezdni południowej z możliwością zjazdu na Wisłostradę lub kontynuacją jazdy przez most Grota oraz jeden tranzytowy na jezdni północnej – bez możliwości zjazdu na Wisłostradę.
 
Realizacja kolejnego etapu prac wiąże się m.in. z koniecznością weekendowego zamknięcia  w obu kierunkach ul. Słowackiego na odcinku od ul. Stefana Żeromskiego do ul. Włościańskiej. Nastąpi to w piątek w godzinach do0 niedzieli 9 sierpnia  do godziny 22.00.

 

Najnowsze

Elektryczny wąż „tankuje” Teslę – Wideo

Tesla zaprezentowała kolejne, ciekawe rozwiązanie. Już niedługo wystarczy tylko podjechać do stacji ładowania lub wjechać do garażu, a reszta zrobi się sama przy pomocy elektrycznego węża-robota.

Producenci elektrycznych samochodów szukają rozwiązań mających poprawić funkcjonalność i wygodę. Tesla zaprezentowała specjalnego robota, który sam odnajdzie port ładowania i wetknie tam wtyczkę z prądem. 

Na razie rozwiązanie jest prototypem, ale niewykluczone, że wejdzie do masowej produkcji. Będzie to alternatywa dla bezprzewodowego ładowania, które jest mniej efektywne. 

Nie znamy jeszcze ceny tego robota, ale zakładamy, że przynajmniej na początku, będzie on dość drogi. Zobaczcie, jak w praktyce wygląda ładowanie takim cudem.

Najnowsze

Najwygodniejszy fotel na świecie

Uważasz, że fotele w Twoim samochodzie są najwygodniejszy na świecie? Po obejrzeniu nowego rozwiązania zastosowanego w Lincolnie zweryfikujesz swoje poglądy.

Kilka dni temu Lincoln zaprezentował koncept o nazwie Continental, zwracając dużą uwagę na jeden element wyposażenia – przedni fotel. 

Producent uważa, że rozpocznie on nową erę w zakresie komfortu i luksusu w samochodach. Inspiracją do stworzenia takiego fotela były prywatne samoloty. Fotel został wypełniony miękką pianką i plastikiem, które pozwolą na dostosowanie się  do kształtów ciała. Dodatkowo będą one w komfortowy sposób okalać plecy i kark. Producent zapowiada, że fotel będzie można dostosować w trzydziestu płaszczyznach. Nie zdradza jednak więcej detali na ten temat. Siedzisko będzie podgrzewane i wentylowane, a dodatkowo pojawi sie funkcja masażu. 

Z kolei Lincoln Continental ma być amerykańską konkurencją dla Maybacha. Luksusowa limuzyna pojawiła się w styczniu na targach w Nowym Jorku, ale jeszcze nie jest znana data premiery tego samochodu. Pod maską flagowego modelu pojawi się najprawdopodobniej trzylitrowy silnik EcoBoost z doładowaniem.

Najnowsze

Goodc

Tak się bawią motocyklistki w USA (video)

W ramach promocji kilka amerykańskich motocyklistek otrzymało kamery GoPro i tym samym mógł powstać pełen pozytywnej energii film o ich wyjeździe na coroczny, kobiecy zlot.

Możemy towarzyszyć dziewczynom w ich codziennym życiu, podczas jazd motocyklem, pakowania się oraz już na samym zlocie w Kaliforni i wspólnym, zbiorowym wypadzie. Z filmu możemy dowiedzieć się, co jest dla nich ważne, co im daje jazda motocyklem i zobaczyć, jak bardzo wspierają się nawzajem. Niestety jedna z motocyklistek miała wypadek i znalazła się w szpitalu.

Zobaczcie, jak wygląda życie motocyklistek w USA:

Babes Ride Out założyły Ashmore Ellis i Anya Violet, by jednoczyć środowisko motocyklistek, dać im możliwość dzielenia się pasją, pomagania sobie i wspólnego podróżowania. Zlot w południowo-wschodniej Kaliforni odbył się już po raz trzeci i z każdym rokiem cieszy się coraz większym powodzeniem. Na ostatni przyjechało, aż 500 motocyklistek! Więcej o tym pomyśle znajdziecie na stronie: https://babesrideout.com/

.

Najnowsze