Gosia Rdest w Volkswagen Golf Cup na Lausitzringu

W nadchodzący weekend zawodnicy rywalizujący w Volkswagen Golf Cup spotkają się na torze Lausitz w niemieckiej Bawarii, gdzie odbędzie się trzecia runda międzynarodowego serialu. Dla jedynej kobiety w stawce, Gosi Rdest, będzie to trzeci pod rząd weekend wyścigowy, do Golfa przesiądzie się z Audi TT.

Trzecia runda VWGC zostanie rozegrana m.in. w towarzystwie cieszącej się dużą popularnością wśród niemieckich kibiców serii ADAC GT Masters. Zawodnicy będą się  więc ścigać przy pełnych trybunach. Bawarski tor jest już dobrze znany Gosi Rdest, która  debiutowała na nim w BMW Talents Cup, a w ubiegłym roku w pucharowym Golfie wywalczyła dobre, 8 i 9 miejsce. W tym roku rywalizować będzie z 24 zawodnikami. Pierwszy wolny trening zaplanowany jest na piątek na godzinę 14:35. Sobota będzie dla kierowców niezwykle pracowita, na tor wyjadą aż trzy razy. Na rozgrzewkę zaplanowano dla nich drugi wolny trening o 8:00, o godzinie 13:25 odbędą się kwalifikacje, które zadecydują o kolejności pól startowych do obu wyścigów. Pierwsze zawody zostaną rozegrane o 17:00. Niedzielny wyścig odbędzie się o 13:35.

Cieszę się z kolejnego weekendu wyścigowego, jestem coraz bardziej rozjeżdżona. Do Golfa przesiadam się niemal wprost z Audi TT, którym w ostatni weekend podróżowałam po Norisringu w Norymberdze podczas rundy Audi Sport TT Cup. To będzie ciekawe doświadczenie. Poziom w Golfie jest bardzo wyrównany, od początku sezonu jeździmy bardzo ciasno. Tak pewnie będzie i tym razem, pozostali zawodnicy również  mieli krótką przerwę od ścigania w Golfie. Tor Lausitz bardzo lubię, to niesamowity obiekt, który robi wrażenie nie tylko na kibicach. Ścigamy się tutaj w owalu. Zapowiada się upał, w takich warunkach pogodowych wytrzymałość i dobre przygotowanie fizyczne będą szczególnie ważne. To moje mocne strony, więc ściganie w wysokiej temperaturze mnie nie przeraża – Gosia Rdest.

Do wrześniowych rund WSMP zgłosiło się ponad 130 samochodów!

Gosia Rdest to jedyna Polka, która w sezonie 2015 regularnie startuje w wyścigach płaskich. Zawodniczkę można oglądać w tym roku aż w dwóch seriach: Volkswagen Golf Cup i Audi Sport TT Cup. Przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała w kartingu, gdzie w sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Gosia rywalizowała też w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są:  Aryton Senna i Jerzy Kukuczka. W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit, gdzie wywalczyła kolejno 2, 4 i 6 miejsce. Sezon 2015 rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze