Gosia Rdest w nowej roli w sezonie 2022. Zawodniczka została ambasadorką Fundacji Motoryzacja Dzieciom

Gosia Rdest została ambasadorką Fundacji Motoryzacja Dzieciom. Zebrani wokół fundacji pasjonaci motoryzacji skupiają się przede wszystkim na niesieniu radości tym dzieciom, które tego najbardziej potrzebują.

Fundacja Motoryzacja Dzieciom działa w Polsce od 2010 roku, pierwotnie jako Stowarzyszenie Motocykliści Dzieciom. Zebrani wokół niej pasjonaci skupiają się przede wszystkim na niesieniu radości tym dzieciom, które tego najbardziej potrzebują. Z tego powodu sztandarowymi działaniami Fundacji stały się eventy motoryzacyjne organizowane dla dzieci z domów dziecka, ciężko chorych – na przykład w placówkach onkologicznych – oraz niepełnosprawnych. Podczas wydarzeń maluchy mogą załapać pasję do motoryzacji, obejrzeć z bliska pojazdy, które przyjechały specjalnie dla nich, nierzadko także poznać specjalnego gościa. Wśród tych ostatnich nie brakuje motocyklistów, ratowników medycznych, a także kierowców różnorodnych aut: zabytkowych, sportowych, terenowych i rajdowych, a także wyścigowych.

Gosia Rdest została ambasadorką Fundacji Motoryzacja Dzieciom
Gosia Rdest została ambasadorką Fundacji Motoryzacja Dzieciom, fot. materiały prasowe

Gosia Rdest, startująca m.in. w wyścigowym pucharze Alpine Elf Europa Cup, została ambasadorką Fundacji Motoryzacja Dzieciom. Podczas uroczystej gali zawodniczka wyznała:

Motorsport, którego jestem częścią, to dla wielu kobiet nadal nisza. Sytuacja rzecz jasna zmienia się i dzięki W Series czy też programowi FIA Girls on Track coraz częściej można spotkać nie tylko kobiety, które się ścigają, ale także inżynierki, dyrektorki zespołów, kobietę-mechanika czy też piastującą inne stanowisko, jeszcze do niedawna uznawane za typowo męskie. Jako Ambasadorka Fundacji Motoryzacja Dzieciom chciałabym – oprócz wywoływania uśmiechu na ustach tych małych bohaterów – równocześnie nieść wiarę w to, że słowo motoryzacja nie bez powodu jest rodzaju żeńskiego. Jestem przekonana, że w sercu niejednej dziewczynki, oglądającej szybkie samochody rodzi się ciche pragnienie, by zostać profesjonalnym kierowcą wyścigowym lub podjąć inną pracę związaną z motoryzacją i motorsportem. Moim celem jest pokazać im na żywym, osobistym przykładzie, że w tej kwestii niemożliwe nie istnieje.

Gosia Rdest została ambasadorką Fundacji Motoryzacja Dzieciom
Gosia Rdest została ambasadorką Fundacji Motoryzacja Dzieciom, fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze