Gosia Rdest rozpoczyna współpracę z Philips Automotive

Gosia Rdest, kierowca wyścigowy, która ma już na swoim koncie mnóstwo sukcesów w sporcie motorowym otrzymała wsparcie jednego z wiodących producentów oświetlenia pojazdów.

Philips, producent oświetlenia do samochodów i motocykli, łączy swoje działania w obszarze motorsportu i codziennej eksploatacji samochodu, z wiedzą i doświadczeniami Gosia Rdest.

Współpraca z marką Philips rozpoczyna się wyjątkowo – nie na torze, nie w aucie, ale w domowym zaciszu. Czekam na moment, kiedy przetestuję produkty w ich naturalnym środowisku, na początek jednak przywitam swoich fanów dawką edukacji. Porozmawiamy zarówno na Facebooku, Instagramie i YouTubie o tym, jak ważne jest dobre oświetlenie drogi. Na torze kilka metrów widoczności więcej to zyskane sekundy, na drodze – możemy dzięki temu zyskać życie. Okoliczności z jakimi przyszło nam się teraz mierzyć są trudne – wykorzystajmy je więc dobrze. Gdy już wrócimy na drogi czy tor zróbmy to lepiej i bezpieczniej – mówi Gosia Rdest.

Gosia Rdest
Niektóre z rozwiązań marki mają swoje korzenie w sportach motorowych. Zebrane tam doświadczenia przyczyniły się do opracowania i wprowadzenia na aftermarket żarówek Philips RacingVision. Wyróżniają się one jaśniejszym – w porównaniu do wymaganego przepisami minimum – światłem. Ma to zapewniać kierowcy – podobnie jak w rajdach czy wyścigach – efektywniejsze oświetlenie drogi, a tym samym daje możliwość szybszej oceny sytuacji na drodze. Jeszcze większą skuteczność można przypisać retrofitom LED – nie mają one jeszcze homologacji do użytku na drogach publicznych. O ich walorach mogą się przekonać między innymi osoby startujące w zawodach motorowych, na przykład w Rajdzie Dakar. Inną gamą produktów Philips, które znalazły swoje miejsce w motorsporcie są lampy robocze. Mechanicy w strefach serwisowych wykorzystują je zarówno jako efektywne źródło światła oparte na diodach LED, ale też cenią za długi czas pracy na wbudowanych akumulatorach czy sposób mocowania. Nie bez znaczenia są wysokie współczynniki wytrzymałości całej konstrukcji na uszkodzenia mechaniczne, jak i szczelności na zalanie, zabrudzenia najdrobniejszym pyłem czy płyny używane w warsztatach.

To tylko część rozwiązań marki Philips, z których będzie mogła skorzystać Gosia Rdest. Podpisana właśnie umowa o współpracy przypadła w bezprecedensowym dla wszystkich czasie epidemii SARS-CoV-2. Przerwę na wstrzymane czasowo organizacje wydarzeń sportowych wykorzystamy więc na dzielenie się z kierowcami i kibicami bogatą wiedzą i doświadczeniem zawodniczki. Zarówno tym zdobytym na torach wyścigowych, jak i podczas codziennej jazdy. Liczymy, że po dawce teorii będziemy mogli płynnie przejść do testów w praktyce, a my wszyscy powrócimy do naszych samochodów – mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze