Gosia Rdest przechodzi do następnego etapu W Series – serii wyścigowej dla kobiet

Kanada, Stany Zjednoczone, Indie, Australia. Zawodniczki z całej Europy – łącznie aż 54 kobiety przyleciały na kilkudniową selekcję do Austrii, aby uczestniczyć w nowopowstałej W Series. Po dniach ciężkiej pracy usłyszeliśmy, że do kolejnego etapu kwalifikacji dostało się 28 zawodniczek – a pośród nich dumnie reprezentująca nasz kraj Gosia Rdest.

Pierwszy etap eliminacji miał miejsce w małej miejscowości Melk w Austrii. Nad procesem selekcji czuwali byli kierowcy Formuły 1 – Alex Wurz i David Coulthard oraz Lyn St. James – utytułowana zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych. Przez 4 dni uczestniczki brały udział w kilkunastu modułach przygotowanych przez grupę szkoleniowców. Podczas każdej aktywności kandydatki były szczegółowo oceniane. Moduły dotyczyły przede wszystkim prowadzenia samochodu. Zawodniczki miały do dyspozycji dwa rodzaje pojazdów. Były to: przednionapędowy Ford Fiesta ST i tylnonapędowe Porsche 718 Cayman S. Dużą wagę przykładano do techniki prowadzenia pojazdu, toru jazdy, dostosowywania się do trudnych i zmiennych warunków jak i do jazdy na czas. Istotnym elementem był sprawdzian przygotowania fizycznego.

Po trzech dniach wyłoniono 28 zawodniczek, które czeka kolejny etap selekcji. Drugi etap, to testy bolidem Formuły 3 Tatuus T-318 na torze w Hiszpanii. Finalnie w W Series może znaleźć się jedynie 20 kobiet, gdzie dla 2 zawodniczek przewidziana jest rola rezerwowego kierowcy.

Pełna satysfakcji ze swoich osiągnieć Gosia opowiada o tym, co działo się w Melk.

Pierwsza selekcja za nami. Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się przejść do kolejnego etapu. Teraz czekają mnie dwa miesiące ciężkich przygotowań żeby jak najlepiej wypaść za sterami bolidu F3. Testy odbędą się na nieznanym mi torze w Almerii. Przed przyjazdem do Melk nie wiedziałam czego się spodziewać. Nie myślałam, że jeszcze kiedyś będzie mi dane prowadzić single-seater. W tym momencie dosłownie spełniają się moje marzenia. Jestem bardzo wdzięczna za otrzymaną szansę. Mam nadzieję wykorzystać ją w stu procentach i dostać się do finałowej 20. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona całym programem, jego przygotowaniem, zaangażowaniem jak i wspaniałą kadrą szkoleniową. Cieszę się również z nowo zawartych znajomości. Ogromne wrażenie zrobił na mnie fakt, że organizatorom W Series udało się zgromadzić w jednym miejscu blisko 60 wspaniałych zawodniczek z całego świata.  Sędziowie mieli na pewno bardzo trudny wybór ponieważ obrady trwały bardzo długo ale finalnie cieszę się, że znalazłam się w gronie 28 dziewczyn. Teraz walczę o dostanie się do finałowej dwudziestki.

W gronie 28 zawodniczek znalazła się jeszcze jedna Polska – Natalia Kowalska, która w 2011 startowała w wyścigach Formuły 2. Ponadto do drugiego etapu zakwalifikowały się dwie zawodniczki, z którymi Gosia ścigała się w Audi TT Cup – Vivien Keszthlyj oraz Fabienne Wohlwend.  

Pełna lista zakwalifikowanych uczestniczek:

 1. Sarah Bovy, Belgia
 2. Jamie Chadwick, Wielka Brytania
 3. Sabre Cook, USA
 4. Natalie Decker, USA
 5. Marta Garcia, Hiszpania
 6. Megan Gilkes, Kanada
 7. Grace Gui, Chiny
 8. Esmee Hawkey, Wielka Brytania
 9. Jessica Hawkins, Wielka Brytania
 10. Shea Holbrook, USA
 11. Francesca Linossi, Włochy
 12. Vivien Keszthelyi, Węgry
 13. Emma Kimilainen, Finlandia
 14. Natalia Kowalska, Polska
 15. Stephane Kox, Holandia
 16. Miki Koyama, Japonia
 17. Milou Mets, Holandia
 18. Sarah Moore, Wielka Brytania
 19. Tasmin Pepper, Południowa Afryka
 20. Vicky Piria, Włochy
 21. Alice Powell, Wielka Brytania
 22. Gosia Rdest, Polska
 23. Naomi Schiff, Belgia
 24. Shirley Van Der Lof, Holandia
 25. Beitske Visser, Holandia
 26. Alexandra Whitley, Australia
 27. Fabienne Wohlwend, Liechtenstein
 28. Caitlin Wood, Australia

Podczas inauguracyjnego sezonu 2019, panie zmierzą się podczas sześciu rund, które towarzyszyć będą weekendom wyścigowym DTM. Pojedynczy wyścig trwać będzie 30 minut. Pula nagród wynosi 1,5 mln dolarów. Każda z zawodniczek będzie miała do dyspozycji taki sam bolid Formuły 3 Tatuus T-318.

Gosia Rdest miała w swojej karierze krótki epizod w pojazdach jednomiejscowych. W 2013 roku brała udział w zawodach BRDC Formuła 4, zdobywając nagrodę Who Zoom Award za największą liczbę udanych wyprzedzeni w sezonie.

Gosię wspierają: Ravenol, DeWalt, Epos, Emka S. A., Bahco, A/B/C, Olimp Sport Nutrition

Social Media:

Facebook: https://www.facebook.com/GosiaRdestOfficial/
Instagram: https://www.instagram.com/gosia.rdest/
WWW: http://www.gosiardest.com/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCUSP5guEpLtT0E1SX_vzwzw

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze