Gosia Rdest ponownie zasiądzie za sterami bolidu Formuły 3!

W najbliższą sobotę, na niemieckim torze Norisring ponownie zobaczymy Gosię Rdest za sterami bolidu Formuły 3. Polka zmierzy się z najlepszymi zawodniczkami świata podczas 4 rundy W Series.

Po trzech rundach W Series Gosia zajmuje w klasyfikacji generalnej 11. miejsce. O powrót do pierwszej dziesiątki powalczy na nietypowym torze, bo trudno znaleźć obiekt o bardziej niecodziennej historii niż położny w Norymberdze Norisring. Przed II Wojną Światową zamiast aut wyścigowych częściej można tam było spotkać… czołgi i wozy opancerzone, bo właśnie w tym miejscu odbywały się kongresy nazistowskiej partii NSDAP. Jako arena dla wyścigów Norisring zaczął służyć w 1947 r., później organizowano tu m.in. rundy mistrzostw DTM czy Formuły 3. W najbliższy weekend będzie gościł 18 najlepszych zawodniczek walczących o pierwsze w historii mistrzostwo W Series. 

– Norisring to obiekt o zupełnie innej charakterystyce niż Misano. To tor uliczny, stąd częste porównania do GP Monaco. Startowałam tu już kilkukrotnie, ostatnio w 2017 roku, za kierownicą pucharowego Audi TT. Nie jest to skomplikowany tor, składa się w zasadzie z czterech zakrętów.  Kluczem do dobrego wyniku będzie tu jazda bardzo blisko ścian otaczających tor i odważne dohamowania do nawrotów – mówi Gosia Rdest. – Dużą rolę odegra też strategia podczas kwalifikacji, bo warunki na torze mogą się zmieniać. Nawierzchnia przyspiesza i tor z okrążenia na okrążenie będzie coraz bardziej przyczepna. Największy potencjał do wyprzedzania widzę na pierwszym i ostatnim zakręcie. Zapowiada się ciekawa walka i ciasny wyścig – dodaje. 

Polska zawodniczka podkreśla też, że uliczna charakterystyka toru zwiększa szanse zawodniczek mniej doświadczonych w bolidach. – Na takich obiektach nie bazuje się tak na aerodynamice pojazdu, a bardziej na mocnym dohamowaniu – zapowiada Gosia, która najdłuższą przerwę w kalendarzu W Series wykorzystała na przygotowania do kolejnego startu. 

Sporo trenowałam na symulatorze i pracowałam nad formą fizyczną. Czuję się dobrze przygotowana i liczę na dobry wynik w Norymberdze – zapowiada jedyna polska zawodniczka w mistrzostwach. 

W czwartek zawodniczki czeka sesja treningów na symulatorze oraz losowanie inżynierów. W piątek odbędą się dwa treningi, zaplanowane na godz. 10:45 i 14:45. Kwalifikacje rozpoczną się w sobotę o godz. 8:50, a wyścig wystartuje o godz. 16:10. Transmisje z zawodów W Series można oglądać w stacji Eleven Sports 1. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze