Gosia Rdest po raz kolejny zmierzy się na hinduskich torach wyścigowych

Gosia Rdest po raz kolejny zmierzy się na hinduskich torach wyścigowych

22 listopada 2019
Sezon wyścigowy Gosi wydaje się nie mieć końca! Już za kilka dni wyruszy, aby wziąć udział w nowej serii wyścigowej – X1 Racing do Indii. Nie będzie to jej debiut na hinduskich torach wyścigowych – już 2014 roku stanęła tam na podium biorąc udział w VW Polo R Cup.

X1 Racing League to seria składająca się z sześciu zespołów liczących sobie po pięciu kierowców. Każda ekipa reprezentuje miasto w Indiach – jest to format zaczerpnięty z innych lig sportowych funkcjonujących w Indiach jak Indian Premier League. Polka będzie startować w barwach Black Birds Hyderabad. „Miasto pereł”, jak nazywany jest Hyderabad, to szósta pod względem populacji metropolia Indii.

W Black Birds Hyderabad, Gosia Rdest startować będzie u boku między innymi Vitantonio Liuzziego, byłego kierowcy Formuły 1 oraz Akhila Rabindra, który rywalizował z Polką w ubiegłorocznym sezonie GT4 European Series.

Ogromnie cieszę się, że to jeszcze nie koniec sezonu wyścigowego dla mnie. Propozycja startu w X1 Racing League przyszła dosyć niespodziewanie, ale to z pewnością ogromne wyróżnienie znaleźć się w gronie takich kierowców. Miałam już niewątpliwą przyjemność startować w Indiach w 2014 roku w Volkswagen Polo R Cup w ramach wymiany kierowców z Volkswagen Golf Cup. Skończyłam wtedy na podium, więc tor Buddh International Circuit jest mi znany w porównaniu do toru w Chennai, którego już nie mogę się doczekać. W ramach przygotowań zwiększyłam ilość jazd w symulatorze, a także zaczęłam chodzić na saunę aby przygotować się do panującego w Indiach klimatu. Zrobię wszystko by godnie reprezentować Polskę oraz mój zespół Black Birds Hyderabad  – powiedziała polska zawodniczka przed wylotem do Indii.

W pozostałych ekipach zobaczymy takich kierowców jak Narain Karthikeyan czy Alex Yoong, obaj z doświadczeniem w F1, Mathias Lauda, syn byłego mistrza świata Formuły 1 Nikiego Laudy, kilkukrotny rajdowy mistrz Azji i Pacyfiku Gaurav Gill, czy trzykrotna uczestniczka Indianapolis 500 Pippa Mann. Gosia Rdest będzie miała również okazję ponownie zmierzyć się z Alice Powell, która zajęła trzecie miejsce w tegorocznym sezonie W Series.

Na sezon X1 Racing League składają się dwa weekendy wyścigowe na torach Buddh International Circuit (na którym odbywało się Grand Prix Indii Formuły 1) i Madras Motor Race Track. Kierowcy będą rywalizować w zmodernizowanych bolidach Mygale FB02 stosowanym w Formule BMW, a każdy weekend składać się będzie z czterech wyścigów. Zespoły będą nominować kierowców do startu w każdym. Czwarty wyścig będzie opierał się o wyjątkowy w świecie motorsportu format inspirowany sztafetą – zawodnicy będą zmieniali za kierownicą dwóch bolidów pracując na wspólny wynik.
Kwalifikacje do 9. rundy rozpoczną się w piątek (20 września) o godz. 9:00, a start wyścigu zaplanowano na 12:45. Dzień później (21 września) o godz. 8:15 ruszą ostatnie kwalifikacje, a o godz. 10:45 rozpoczną się decydujące wyścigi.

Kalendarz X1 Racing League:
30.11 – 01.12: Buddh International Circuit
07-08.12: Madras Motor Race Track.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!