Gosia Rdest otarła się o podium w Norisring

Miniony weekend wyścigowy na Norisring to był prawdziwy rollercoaster emocji dla Gosi Rdest. Po kraksie w pierwszym wyścigu powróciła w niedzielę w pięknym stylu i zdobyła P4. To najlepszy jak dotąd wynik Gosi w Audi Sport TT Cup.

Jedyna Polka w Audi Sport TT Cup w zeszły weekend fantastycznie radziła sobie na torze ulicznym Norisring. W niedzielnym wyścigu zdobyła czwarte miejsce, a podium było w zasięgu ręki. Niestety, szczęście nie dopisało w pierwszym  wyścigu, z którego została wyeliminowana na trzy okrążenia przed końcem na skutek kolizji, spowodowanej przez innego zawodnika. Gosia pokazała jednak, że potrafi podnieść się po porażce i w niedzielę nie zawiodła fanów, zdobywając P4. W drugim wyścigu startowała samochodem zastępczym.

„Podsumowując, był to dla mnie bardzo pozytywny weekend” – mówi Gosia. „W kwalifikacjach wywalczyłam P6 do obu wyścigów. W pierwszym niestety miałam pecha. Na trzy okrążenia przed końcem wyścigu kolizja wyeliminowała mnie ze stawki. Jedyną właściwą odpowiedzią na to zdarzenie było powrócić w drugim wyścigu w dobrym stylu. I tak się stało – w drugim wyścigu zdobyłam P4. Miałam dobre tempo i kilka udanych pojedynków. Nie straciłam zimnej krwi podczas ataków rywali za mną. Chciałabym ogromnie podziękować mojej załodze mechaników za przygotowanie dla mnie po sobotniej kolizji samochodu zastępczego, w ktrórym od razu poczułam się komfortowo. Teraz myślami jestem już na torze w Zandvoort. Jego specyfika i szybkie zakręty świetnie odpowiada mojemu stylowi jazdy”.

Runda na Norisringu, najkrótszym i jedynym torze ulicznym w kalendarzu Audi Sport TT Cup, najbardziej namieszała w tabeli generalnej. Joonas Lappalainen świętował pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, wyprzedzając Emila Lindholma i Dennisa Marschalla. Dennis Marschall wyjechał z Norymbergi jako lider klasyfikacji generalnej, po tym jak Sheldon van der Linde, dotychczasowy faworyt stawki, wylądował na ścianie na skutek swojego błędu. Okazuje się, że Norisring stanowił jak do tej pory największe wyzwanie dla młodych kierowców Audi Sport TT Cup – pierwszego wyścigu nie ukończyło aż pięciu zawodników.

Kolejna runda Audi Sport TT Cup już 15-17 lipca w holenderskim Zandvoort. Kalendarz  wszystkich startów  Audi  Sport  TT  Cup  w  sezonie  2016  przedstawia  się następująco:

06.– 08.05.  Hockenheim  (D)
26.– 29.05.  Nürburgring  (D)
24.– 26.06.  Norisring  (D)
15.– 17.07.  Zandvoort  (NL)
09.– 11.09.  Nürburgring  (D)
23.– 25.09.  Budapest  (H)
14.– 16.10.  Hockenheim  (D)

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze