Gosia Rdest – najszybsza Polka i e-sportowiec Pasha w kampanii… piwa

Jeden z polskich browarów po raz kolejny zaskakuje kampanią łączącą świat offline z onlinem - w ramach promocji piwa 0,0% marka zaprosiła do współpracy: Gosię Rdest, najszybszą Polkę oraz Pashę, gracza e-sportowego.

Wszystkie materiały zostały przygotowane z myślą o środowisku Facebooka i Instagrama, a w ramach prowadzonych działań Rdest i Pasha udowodnili, że można się spełniać i żyć pełnią życia niezależnie od drogi, jaką się wybierze.

Browar zainspirował Gosię Rdest, kierowcę wyścigowego i najszybszą Polkę oraz Pashę, zawodowego gracza e-sportowego do tego, aby wspólnie pokazali, jak rozumieją życie bez ograniczeń. Oboje spotkali się na torze w Brnie, gdzie Gosia ścigała się w swoim Seacie, a Pasha na specjalnym symulatorze komputerowym. Relację z tego wyjątkowego spotkania można zobaczyć w kanałach social media marki polskiego piwa.

Dzięki zerowej zawartości alkoholu piwo 0,0% umożliwia dorosłym konsumentom cieszenie się smakiem piwa, kiedy tylko mają na to ochotę, bez jakichkolwiek ograniczeń i obaw, nawet w sytuacjach, w których kiedyś było to niemożliwe: przed prowadzeniem samochodu, w podróży czy przed treningiem.

Nie byłybyśmy jednak sobą, gdybyśmy tego po swojeu nie skomentowały. Po ostatniej wizycie na Warszawskim Festiwalu Piwa już wiemy, że piwo bezalkoholowe w ogóle nie powinno piwem być nazywane. Więcej informacji na ten temat przeczytacie tu.

Cieszymy się bardzo, że Gosia pozyskała kolejnego sponsora i będziemy mogły ją podziwiać w kolejnych wyścigach i seriach.

Najnowsze

Skręcił w lewo bez zastanowienia i kolizja gotowa

Na drodze trzeba zawsze być bardzo uważnym i nie można nigdy wykonywać żadnego manewru, jeśli nie mamy pewności, że nie stworzymy tym zagrożenia. Ten kierowca tego nie zrobił.

Kierowca minivana chciał skręcić w lewo, ale aby to zrobić musiał przeciąć dwa pasy oraz torowisko. Zauważył, że jadąca z naprzeciwka karetka również będzie skręcać, więc bez zastanowienia dodał gazu.

Było to zbyt pochopne, ponieważ drugim pasem jechał inny samochód. Kierowca minivana zauważył go i zatrzymał się, ale nie pozwoliło to uniknąć kolizji. Na szczęście wszystko odbyło się przy niewielkich prędkościach i nikt nie ucierpiał.

Najnowsze

Szeryf drogowy w Audi spełnia swój „obowiązek”

Dawno nie pisaliśmy o klasycznym przypadku kierowcy blokującego lewy pas. Niestety szeryfowie drogowi nie śpią i nadal spełniają swoją "powinność".

Jeśli nie widzieliście jeszcze szeryfa drogowego w akcji, to ten przypadek jest wręcz podręcznikowy. Na dwupasmowej drodze pojawia się zwężenie, które powoduje powstanie korka. W krajach zachodnich w takich sytuacjach stosuje się jazdę na suwak. W Polsce też jest takie zalecenie, ale u nas przecież wszyscy wiedzą wszystko lepiej.

Dlatego na nagraniu widzimy długi korek na prawym pasie i pusty pas lewy. Skoro na lewym będzie zwężenie, to polski kierowca z niego nie skorzysta – nie jest kombinatorem! Natomiast nieliczni, którzy kierują się przepisami oraz zdrowym rozsądkiem są często blokowani przez szeryfów drogowych, zajeżdżających im drogę, aby uniemożliwić korzystanie z wolnego pasa, z jazdy którym pozostali kierujący dobrowolnie zrezygnowali.

Najnowsze

Wjechał prosto pod koła innego auta

Kierujący Volvo prawidłowo zatrzymał się i upewnił czy może wjechać z ulicy podporządkowanej na główną. Dlaczego więc wjechał prosto pod koła innego auta?

Na nagraniu z monitoringu widać jak Volvo XC90 zatrzymuje się u wylotu drogi podporządkowanej – jego kierowca najwyraźniej rozgląda się i sprawdza czy może bezpiecznie skręcić. Decyduje się dynamicznie ruszyć i w tym momencie uderza w nie go Rover 75.

Jak doszło do tego wypadku? Może nadjeżdżającego sedana zasłoniła Toyota C-HR skręcająca w prawo? Albo kierowca Rovera jechał na tyle szybko, że gdy zobaczył go kierujący Volvo było już za późno? Jadący Roverem skręcił na drugi pas chcąc uniknąć kolizji, ale było już za późno.

Najnowsze

Jak bezpiecznie dotrzeć na cmentarz i wrócić do domu?

Początek listopada to w Polsce czas odwiedzania grobów bliskich osób. Niestety, w tym okresie rokrocznie na drogach giną dziesiątki osób – w 2017 r. w listopadowy długi weekend doszło do 609 wypadków, w których zginęły 53 osoby*. Jak bezpiecznie dotrzeć na cmentarz i wrócić do domu?

ZDĄŻYĆ NA CMENTARZ?

Początek listopada to w Polsce czas odwiedzania grobów bliskich osób. Niestety, w tym okresie rokrocznie na drogach giną dziesiątki osób – w 2017 r. w listopadowy długi weekend doszło do 609 wypadków, w których zginęły 53 osoby*. Jak bezpiecznie dotrzeć na cmentarz i wrócić do domu?

Przede wszystkim – bez pośpiechu

Chęć odwiedzenia wielu cmentarzy w krótkim czasie może prowadzić do łamania przepisów drogowych. Pierwszego listopada wiele osób stara się zdążyć odwiedzić groby najbliższych, a te nierzadko znajdują się w oddalonych od siebie miejscowościach. W konsekwencji kierowcy często przekraczają prędkość, co może skończyć się tragedią. Zdecydowanie lepiej jest, jeśli to możliwe, rozłożyć odwiedzanie cmentarzy na kilka dni – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Bezpieczeństwu nie sprzyja również towarzyszący pośpiechowi stres i zdenerwowanie. Zwłaszcza że w dniach świątecznych na drogi wyjeżdża wielu mniej doświadczonych kierowców, którzy rzadko siadają za kierownicą.

Jesienna pogoda

Warunki atmosferyczne na początku listopada są bardzo zmienne i mogą utrudniać bezpieczną jazdę. Może występować zarówno słoneczna pogoda, jak i opady deszczu, a nawet śniegu, oraz silny wiatr. Dodatkowo spadające na jezdnię liście mogą pod wpływem wilgoci tworzyć powierzchnię równie śliską jak lód.

Przy złych warunkach atmosferycznych powinniśmy przede wszystkim zwiększyć dystans od poprzedzającego pojazdu. Wtedy nawet w przypadku poślizgu mamy szansę wytracić prędkość, zanim dojdzie do kolizji. Pamiętajmy o tym szczególnie w pobliżu cmentarzy, gdzie w okolicach Święta Wszystkich Świętych może występować duże natężenie ruchu – mówią trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Jeszcze przed 1 listopada warto też rozważyć zmianę opon na zimowe – powinniśmy to zrobić, gdy średnia dobowa temperatura spada poniżej 7°C. Dzięki temu nie zaskoczą nas przymrozki czy pierwsze opady śniegu.

Rodzinne spotkania bez alkoholu

W 2017 r. policja w okresie 27 października – 2 listopada zatrzymała aż 1821 nietrzeźwych kierowców. Bardzo często są to osoby, które piły alkohol poprzedniego dnia podczas spotkań z bliskimi. Dlatego jeśli w ciągu najbliższej doby planujemy jazdę samochodem, powinniśmy unikać spożywania napojów alkoholowych.

* policja.pl

Najnowsze