Katarzyna Frendl

Gosia Prus i Ola Rogala wystartują w Barbórce! 100% damski team powalczy na kultowej Karowej?

Przed nami najbardziej spektakularne wydarzenie rajdowe - 61. Rajd Barbórki. Wezmą w nim udział dwie doświadczone zawodniczki - Gosia Prus i Ola Rogala. Czym pojadą i jakie mają nastawienie przed startem?

W 61. Rajdzie Barbórki, wśród 110 załóg, które znalazły się na liście zgłoszeń, aż 35. wystartuje mocnymi autami klasy R1. Wśród nich widnieje nowy zespół – Gosia Prus i Ola Rogala stworzyły kobiecy team, który powalczy o możliwość startu na odcinku specjalnym Karowa.

Gosia Prus – zawodniczka rajdowa i rallycrossowa

Gosia to zawodniczka zarówno rajdowa, jak i rallycrossowa. Obrała też związaną ze sportem motorowym ścieżkę zawodową, która pozwala jej spełniać marzenia.

Małgorzata Prus

Po ogromnym sukcesie w Mistrzostwach Polski Rallycross w sezonie 2023, wywalczeniu dwóch podiów oraz debiucie w Rajdzie Śląska pokazała, że jest gotowa na nowe wyzwania. Nie zwalnia tempa, a jej umiejętności za kierownicą zyskują coraz większe uznanie. Za kierownicą BMW E36, zdeterminowana i pełna wiary w siebie, podbiła serca kibiców dynamicznym stylem jazdy, ale też odwagą na torze. A wszystko to w niebywale trudnej i wymagającej klasie RWD CUP.

Gosia Prus i Ola Rogala
Gosia Prus i Ola Rogala

Gosia Prus nieustannie pokazuje, że siła wiary we własne umiejętności może być kluczowym czynnikiem sukcesu. Jej droga przez świat motorsportu nie była łatwa, ale dzięki ciężkiej pracy i przekonaniu, że każdy wysiłek prowadzi do osiągnięcia celu, stała się inspiracją dla wielu. Gosia realizuje swoje marzenia i swoją postawą udowadnia kolejnym pasjonatom, że w świecie pełnym emocji i adrenaliny można odnaleźć upragnione miejsce.

Gosia Prus i Ola Rogala – czym startują w Rajdzie Barbórki?

Czym wystartuje zespół Gosia Prus i Ola Rogala? Będzie to Mitsubishi Lancer Evo X – prawdziwa bestia, przygotowana do rajdowych zmagań na europejskich trasach w najwyższej specyfikacji Grupy N. Na pokładzie znalazły się:

  • elektronika marki Motec,
  • skrzynia biegów w układzie H zgodna z wymogami Grupy N,
  • bezpieczny zbiornik paliwa.

To tylko niektóre z elementów, w które wyposażony jest Lancer zespołu.

Zapytacie: ok, Lancer Evo X – ale jaka moc? Bagatela – aż 400 KM! Dwa lata temu auto udowodniło swoje możliwości – w Mistrzostwach Europy, podczas Rajdu Di Roma Capitale. Zanim samochód trafił w ręce entuzjasty, gotowego wykorzystać jego pełny potencjał, Lancer – po tej intensywnej rywalizacji – miał przerwę.

Historia tego auta jest równie bogata, co jego osiągnięcia. W sezonie 2020 popisywał się podczas Mistrzostw Europy w rajdach z udziałem takich kierowców jak Igor Widłak i – wcześniej – Łukasz Kotarba. Jednorazowo, podczas Rajdu Podlaskiego w 2022 roku, za kierownicą Lancera Evo X, zasiadł także Maciek Stolarski, prezentując się w klasie NAT 2. Ten samochód to zbiór niezapomnianych przeżyć i sportowych emocji na rajdowych trasach.

Gosia Prus i Ola Rogala
Gosia Prus i Ola Rogala

Aleksandra Rogala – pilotka rallycrossowa i rajdowa

Team Gosia Prus i Ola Rogala to zespół dwóch doświadczonych zawodniczek. Gosia – znana w środowisku jako niezwykle koleżeńska osoba – postanowiła uczynić nadchodzący Rajd Barbórka wyjątkowym przeżyciem nie tylko dla siebie. Wybrała osobę, która odegrała niebagatelną rolę w jej sukcesie w Mistrzostwach Polski Rallycross.

Aleksandra Rogala
Aleksandra Rogala

Na początku sezonu 2023 podjęła współpracę z Aleksandrą Rogalą, która w sezonie 2021 i 2022 ścigała się z Gosią w jednej klasie, w Mistrzostwach Polski Rallycross w klasie RWD CUP. Aleksandra przez cały sezon zawodów rallycrossowych niezmiennie wspierała Gosię „na słuchawkach”. Pełniła funkcję spottera, dostarczając nie tylko kluczowych informacji podczas rywalizacji, ale także dodatkowej dawki motywacji i wsparcia emocjonalnego. Teraz Ola sama stanie się częścią ekscytującej, rajdowej przygody. Gosia, jako wyraz wdzięczności i uznania dla zaangażowania Aleksandry, postanowiła zaprosić właśnie ją na prawy fotel. Dzięki temu wspólnie przeżyją emocje 61. Rajdu Barbórka. To już drugi start Aleksandry w Rajdzie Barbórki, na fotelu pilota, i – z pewnego źródła wiemy – że można by jej powierzyć również pilotaż statku kosmicznego!  

Wspólny start damskiego zespołu to rezultat nie tylko uznania doświadczenia i zasług obu zawodniczek, ale świetnej relacji, opartej na wzajemnym zaufaniu i profesjonalizmie. Gosia Prus i Ola Rogala staną przed nowym wyzwaniem, gotowe do pokonania każdego zakrętu.

Ten start to podkreślenie znaczenia zespołowej pracy, która stoi za sukcesami. Bądźcie z nami, gdy razem przekroczymy linię startu Rajdu Barbórka, gotowe do wspólnego przeżycia niezapomnianych chwil w Lancerze EVO X – mówi Gosia Prus.

Bądźcie z nami, gdy Gosia ponownie zmierzy się z trudnościami tras rajdowych po raz drugi w swojej karierze na Rajdzie Barbórka – zachęca Ola Rogala.

Dziewczyny wystartują z numerem 33. Trzymamy kciuki!

Brawa i podziękowania za wsparcie sponsorom zespołu:

ECO TECH Rury Stalowe Konstrukcje Stalowe

@superprezenty

@kingsmanpersonalfinance

@nextbasepl

@racingshop_pl

@adbl_official

@vacatmotorsport

@autodrom.slomczyn

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze