Goodwood SpeedWeek już w ten weekend. Możesz tam być i nie wstawać z kanapy

Goodwood Festival of Speed to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu każdego oddanego fana motoryzacji. Jednak w tym roku impreza – z łatwych do wyjaśnienia przyczyn – jest inna niż dotychczas. Ale z pewnością nie mniej interesująca. Sprawdź, co warto wiedzieć o nadchodzącym wielkimi krokami Goodwood SpeedWeek.

Goodwood Festival of Speed to motoryzacyjne święto organizowane na terenie angielskiej  posiadłości Goodwood już od 1993 roku. Wydarzenie prędko zyskało światową sławę i dzisiaj  każdy fan czterech kółek chciałby choć raz w nim uczestniczyć. Tym, którym uda się tego dokonać,  wracają do domu ze wspaniałymi wspomnieniami.  

Grono aut, które zobaczymy w trakcie Goodwood SpeedWeek jest wyjątkowo szerokie i  różnorodne. Znajdziemy w nim wyścigowe Ferrari 250 GT SWB, którym jeździł sam Stirling Moss  oraz klasyczne Porsche 917K znane z Le Mans 24h. Będą też rajdowe Lancie 037 i Delta S4 z  Grupy B. Do tego trzeba dodać wiele współczesnych samochodów wyścigowych i rajdowych, a  także aut drogowych. 

Zobacz: Jakie supersamochody zobaczymy w trakcie Goodwood SpeedWeek 2020?

Wyjątkowe samochody przyciągają również wyjątkowych kierowców. Tych w Goodwood nigdy  nie brakowało i tak samo jest w tym roku. W akcji zobaczymy Romaina Dumasa, czyli aktualnego  rekordzistę trasy w Goodwood. Francuz będzie miał okazję, by udowodnić, że na Goodwood Motor  Circuit jest równie szybki. Wydarzenie odwiedzi też Tom Kristensen, 9-krotny zwycięzca  legendarnego wyścigu Le Mans 24h. Nie zabraknie również kierowców rajdowych. Wśród nich  zobaczymy chociażby Elfyna Evansa, reprezentanta zespołu Toyoty i aktualnego lidera w  klasyfikacji generalnej WRC. Pokaz jazdy bokiem zaprezentuje James Deane, jeden z najlepszych  drifterów na świecie. 

Do auta wskoczy również Abbie Eaton, którą dobrze znają fani brytyjskiego programu The Grand  Tour. To właśnie ona była wyścigowym kierowcą testowym w show prowadzonym przez  Jeremy’ego Clarksona, Jamesa Maya i Richarda Hammonda. 

Ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiają, że Goodwood  SpeedWeek wyjątkowo nie przyciągnie tłumów do południowo-wschodniej Anglii. Ale dzięki  transmisji na żywo każdy będzie mógł przenieść się tam duchem. Relacja pozwoli zobaczyć  emocjonujące przejazdy w czasie rzeczywistym, a także dodatkowe materiały nagrane wcześniej.  Akcję na żywo będzie można obserwować za darmo na stronie internetowej Goodwood.com, a  także na portalach społecznościowych Twitter, Facebook i YouTube. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze