Gail Wise, 72-letnia właścicielka Forda Mustanga

Kiedy wiosną 1964 roku Gail Wise, która ma obecnie 72 lata, kupowała swój samochód, nie mogła mieć pojęcia, że jej auto będzie kiedyś kolekcjonerskim rarytasem. Starsza pani jest właścicielką Forda Mustanga, który w latach swojej młodości cieszył się ogromną popularnością na całym świecie i doczekał się miana pojazdu kultowego.

Gail Wise w swoim Fordzie Mustangu

Gail Wise kupiła swoje auto u dealera firmy Ford w Chicago. Kiedy wracała do domu czuła się jak gwiazda filmowa, w szerokim, białym kabriolecie, który kosztował się 3347 dolarów. Wtedy było to pewnie sporo pieniędzy, dziś za tę kwotę nie kupi się już dobrego samochodu. Gail dobrze pamięta tę pierwszą jazdę Mustangiem – wszyscy na nią trąbili. Wtedy zdała sobie sprawę, że ma samochód niezwykły.

Pięćdziesiąt lat i dziewięć milionów sprzedanych Fordów Mustangów później, Gail Wise została zaproszona na prezentację nowego Mustanga, a pojechała oczywiście swoim samochodem, który przeważnie stoi w garażu na tyłach domu jednego z chicagowskich przedmieść.

Gail Wise w swoim Fordzie Mustangu

Gail miała 22 lata i zaczynała pracę nauczycielki – chciała kupić samochód, który w jakiś sposób pasowałby do jej stanowiska. Poszła więc do dealera firmy Ford i zapytała o kabriolet – znała te samochody, bo w jej rodzinie były dwa modele z miękkimi dachami.

– Zasługuję na cabrio – powiedziała ze śmiechem do handlowca.

W głównej części sklepu nie było ani jednego takiego samochodu. Sprzedawca zaprosił Gail na zaplecze i pokazał nowiutkiego Forda Mustanga. To był 15 kwietnia, dwa dni przed oficjalnym wprowadzeniem tego modelu do sprzedaży.

Gail Wise z mężem przy swoim Fordzie Mustangu

– Miał taką sportową sylwetkę, był doprawdy idealny – wspomina po latach Gail Wise.

Gail ma swoje auto już 50 lat. Nie sprzedała go mimo, że musiała przenieść się z Michigan do Kalifornii. Samochód jest „na chodzie”, w bardzo odbrym stanie i nieustannie cieszy swoją właścicielkę, która nie może się nadziwić, że mimo upływu lat, Ford Mustang to ciągle bardzo popularny samochód.

Gail Wise w swoim Fordzie Mustangu

Obeceni jej oldtimer stoi w garażu przy nowym Fordzie Escape.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze