Artykuł sponsorowany

Gadżety samochodowe dla kobiety. 5 najciekawszych propozycji

08 lipca 2019
Płeć piękna równie chętnie korzysta z osiągnięć nowoczesnej motoryzacji - zarówno w zatłoczonych miastach, jak i dłuższych trasach. Dlatego też wiele produktów tworzonych jest właśnie z myślą o kobietach i ich potrzebach, a różnorodność gadżetów może naprawdę zadziwiać! Oto zestawienie gadżetów NAJ - najciekawszych i najprzydatniejszych. I na tyle niedrogich, że można je bez problemu sfinansować z oszczędności, pożyczką od bliskich lub niewielką chwilówką.

#1. Wideorejestrator nie tylko dla pań

Wideorejestratory uważane są za drogowe wybawienie przez obie płcie. I słusznie, bo to jeden z najbardziej przydatnych gadżetów (np. w razie stłuczki lub wypadku), a przy tym prosty w obsłudze i montażu. To mała kamera z wbudowaną kartą pamięci; jest przy tym niewidoczna, nie rozprasza kierowcy podczas jazdy i – co istotne dla kobiet – nie psuje estetyki wnętrza. Można zasilać ją poprzez zapalniczkę samochodową.

Ta mała rzecz potrafi wiele rzeczy. Przede wszystkim nagrywa w Full HD, robi zdjęcia i sama włącza się przy uruchamianiu silnika. I nie jest to gadżet drogi jak na swoje możliwości – za dobrej jakości sprzęt zapłacimy ok. 200-300 złotych.

#2. Jonizator powietrza na samochodowe zapachy

Panie - i nie tylko - wiedzą, że w przypadku dłuższych tras lub gorących dni, odświeżacze samochodowe niezbyt dobrze się sprawdzają. Jonizator powietrza natomiast nie tyle tuszuje „zapaszki”, co je neutralizuje i oczyszcza powietrze.

Od strony technicznej jonizatory są bardzo proste w obsłudze, bezpośrednio lub poprzez aplikację na smartfona. Filtrują powietrze, przez co pozbawiają go niezdrowych cząsteczek i pyłów zawieszonych – to dodatkowa korzyść zdrowotna. Co więcej, takie urządzenie jest niewielkie, co pozwala na zastosowanie nowoczesnego designu. Skuteczny, najprostszy jonizator kosztuje przynajmniej 200 złotych.

#3. Rozszerzona rzeczywistość wyświetlacza Head-Up

Wyświetlacz Head-Up to nowoczesne rozwiązanie problemów z koncentracją. Projektor ten przenosi samochodowe parametry prosto na szybę auta. Świetnie sprawdza się do wyświetlania bieżących informacji o korkach, objazdach, prędkości czy odległościach. Najlepiej jednak działa się w połączeniu z nawigacją, dzięki czemu nie musimy co chwilę spoglądać na mapę i cały czas skupiamy się na drodze.

Urządzenie to współpracuje z aplikacjami zainstalowanymi na smartfonie lub tablecie, a dodatkowo to rozwiązanie, niegdyś uważane za ekskluzywne, jest już ogólnodostępne i nie takie drogie. Najtańsze może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych, choć by mieć pewność jego niezawodności, trzeba liczyć się z kosztami rzędu kilkuset złotych - średnio od 100 do 300.

#4. Czujnik parkowania do miejskiej jazdy

Jazda w mieście, po wąskich uliczkach i zatłoczonych parkingach jest bardzo niekomfortowa i naraża kierowców na drobne stłuczki i zarysowania karoserii. Za tym oczywiście idą też koszty. Mniej wydamy, jeśli zainwestujemy w czujnik parkowania. Zwykle dostępny jest w dwóch wersjach – dźwiękowej lub połączonej z kamerą. Ta druga opcja występuje w pakiecie z lusterkiem wstecznym wyposażonym w wyświetlacz, na którym obserwujemy wszystko, co dzieje się za pojazdem. Najtańsze kosztują zaledwie kilkadziesiąt, te lepszej jakości – około 100-150 złotych.

#5. Ulubiona kawa prosto z samochodu

Ten gadżet nie jest tak praktyczny, ale za to bardzo przyjemny, szczególnie gdy wybieramy się w dłuższą drogę. Jeśli nie chcemy być skazani na niesmaczną kawę ze stacji benzynowej, to możemy zdecydować się na podręczny ekspres. To naprawdę bardzo małe urządzenie, które bez problemu zmieścimy w samochodowym schowku, ale wystarczające, by szybko przygotować jedną filiżankę ulubionego espresso. I to dosłownie, bo współdziała on z niemalże wszystkimi kapsułkami różnych marek. Niestety, oficjalna dystrybucja takich ekspresów w Polsce nieco kuleje, więc i ceny są wyższe. Trzeba zapłacić za niego około 400 złotych.

Samochodowe wydatki planujmy z głową

W porównaniu do komfortu (i dobrego samopoczucia), które gwarantują wybrane gadżety, ich cena nie jest wygórowana. Zakupienie ich z własnych oszczędności wydaje się najrozsądniejszym wyjściem, ale też nie zawsze takie oszczędności posiadamy lub też nie chcemy naruszać kwoty zgromadzonej na inny cel.

Jeśli chodzi o niewielkie kwoty, to warto rozważyć finansowanie zewnętrzne. Łatwo je otrzymać i równie łatwo spłacić, zarówno jeśli chodzi o kredyt bankowy, jak i pożyczkę online np. na https://sowafinansowa.pl/. Zwłaszcza ta druga opcja jest chętnie wybierana, tym bardziej jeśli zależy nam na czasie i jak najszybszym kupnie upatrzonego przedmiotu. Trzeba jednak pamiętać, że oferta szybkich pożyczek jest bardzo szeroka, więc warto się z nią wcześniej zapoznać. Jeśli nie jesteś pewna, którą będzie najlepsza, sprawdź ofertę chwilówek na https://sowafinansowa.pl/chwilowki/. Porównanie firm to pewność bezpieczeństwa, a dodatkowo pozwoli na to, by wybrać taką pożyczkę, jaka najbardziej nam odpowiada: najszybszą, najtańszą, a nawet darmową.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje