„Frustrat w BMW”, a co powiesz o autorze nagrania?

Pewne zachowania na drodze są jednoznacznie naganne i nie da się ich usprawiedliwiać. Co nie zmienia faktu, że zwykle nie biorą się one z niczego.

Kierowca auta z kamerą zjechał na lewy pas, żeby wyprzedzić osobówkę i jadącą kawałek przed nią ciężarówkę. Nagle na prawym pasie pojawiło się BMW, które wyprzedziło go i gwałtownie zahamowało tuż przed maską.

Autor nagrania jest oburzony zachowaniem kierowcy BMW i słusznie. Było ono niebezpieczne i zdecydowanie zasługujące na mandat. Tylko czy zastanowił się nad tym co spowodowało takie zachowanie? Widząc szybko jadące auto w lusterku miał obowiązek ustąpić mu miejsca. Lewy pas służy do wyprzedzania, a z nagrania jednoznacznie wynika, że mógł bez problemu zjechać na prawy pas i wrócić na lewy, bez zmniejszania swojej prędkości. Nie zrobił tego, więc kierowca BMW miał do wyboru albo gwałtownie hamować, albo zrobić slalom między pasami. Co w żaden sposób nie usprawiedliwia oczywiście jego dalszego zachowania.

Najnowsze

Straszny wypadek, ciężarówka wpadła na dwie osobówki

Ciągnik siodłowy z naczepą nagle zjechał na przeciwległy pas. Zdjęcia z miejsca wypadku przerażają.

Samochodowa kamera uchwyciła moment, w którym ciągnik siodłowy z naczepą pojechał prosto na łuku drogi, otarł się o ciężarówkę i uderzył w Kię, która następnie wpadła na Peugeota, w którym umieszczony był rejestrator.

Patrząc na nagranie oraz zdjęcia z miejsca wypadku, aż trudno uwierzyć, że tylko jedna osoba musiała zostać przetransportowana do szpitala. Według wstępnych ustaleń policji, przyczyną wypadku była pęknięta opona.

Najnowsze

Korytarz życia? Dla niektórych czarna magia!

Polscy kierowcy nadal nie wpoili sobie wszystkich zasad ruchu drogowego, oczywistych w innych krajach. Jest lepiej, ale dalej zdarzają się takie sytuacje.

Wiele się ostatnio mówiło o korytarzu życia. O tym jak i kiedy się go tworzy oraz dlaczego nie służy on do jazdy pod prąd, aby wydostać się z korka. Co robiła spora grupa kierowców.

Na tym nagraniu nie jest już tak źle. Większość kierowców utworzyła korytarz życia i wóz strażacki oraz nieoznakowany radiowóz mogły swobodnie jechać w stronę ofiar wypadku. Tylko dlaczego co jakiś czas napotykali kierowców, którzy widząc co robią inni kierujący, nie wpadli na to, żeby również zjechać na bok? Co jeszcze bardziej zaskakuje – zwykle byli to kierowcy zawodowi!

Miejmy nadzieję, że sytuacja nadal będzie się poprawiać, w czym ma pomóc nowelizacja Kodeksu drogowego, zgodnie z którą tworzenie korytarza życia będzie obowiązkowe. Ma ona również wprowadzić nakaz jazdy na suwak. Projekt zmian ma zostać przyjęty po wakacjach.

Najnowsze

Szeryf prawie doprowadził do kolizji autokaru!

Blokowanie przejazdu innym kierowcom to nie tylko wykroczenie. Czasami może doprowadzić do bardzo groźnych sytuacji.

Szeryf w samochodzie dostawczym widząc inne pojazdy prawidłowo korzystające z lewego pasa, postanowił zablokować im możliwość przejazdu nim. Zjechał na niego, prosto pod koła autokaru!

Trudno oszacować ile osób mogłoby zostać rannych, gdyby te dwa pojazdy się zderzyły. Kierowca autokaru zdążył zjechać na pas zieleni i zapobiec nieszczęściu. Jak na ironię całe zdarzenie miało miejsce tuż za znakiem zalecającym jazdę na suwak.

Najnowsze

Nietypowy „odświeżacz powietrza” zatruwał środowisko!

Zamiast odświeżacza powietrza przy desce rozdzielczej ciężarówki znajdowało się urządzenie do symulowania prawidłowego działania systemu oczyszczania spalin SCR.

Przedmiot znajdujący przy desce rozdzielczej w kabinie ciężarówki zwrócił uwagę inspektorów prowadzących czynności na autostradzie A2.

Urządzenie służyło do symulowania prawidłowego działania układu oczyszczania spalin. Silnik emitował do atmosfery spaliny zawierające szkodliwe związki.  Zbiornik płynu AdBlue w ciężarówce był pusty. Jednak po podłączeniu urządzenia wskaźnik płynu był na poziomie połowy jego baku.

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ciągnika siodłowego i skierowaniem pojazdu do serwisu w celu usunięcia emulatora AdBlue. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem.

Najnowsze