Fotorelacja Joanny Garlickiej z I rundy SSSuper Drift Cup 2011

28 kwietnia 2011
24
W połowie kwietnia na warszawskim Bemowie odbyła się I runda SDC zorganizowana przez Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 120 zawodników. Wydarzenie relacjonuje dla Motocainy Joanna Garlicka.
Loading module...

fot. Joanna Garlicka
Na zawodach nie zabrakło pokazów czołówki polskiego driftu, pojawiło się także wiele nowych twarzy. Pierwszego dnia odbyły się treningi oraz kwalifikacje do tzw. top 32. Do ostatecznej rywalizacji zakwalifikowali się m.in.: Piotr Jankowski ( I miejsce ), Damian Żychliński, Marcin Skwierczyński, Bartosz Stolarski i Dawid Karkosik.

O występie jedynej kobiety - zawodniczki, Karoliny Pilarczyk, podczas SDC można przeczytać tutaj.fot. Joanna Garlicka
W niedzielę, po porannych treningach, zostały rozegrane zawody w klasie FUN i i w klasie PROFI. W trakcie przejazdów w parach,  można było podziwiać prawdziwą rywalizację, pełną szybkich zwrotów akcji, napięcia i pasji - driftwozy ślizgały się na granicy wytrzymałości opon i zawieszenia, czasem niemalże ocierając się o siebie. Nie zabrakło dymu i robiących wrażenie kątów, wszakże jak mówią niektórzy: "albo grubo albo wcale". 

Zwycięzcą w klasie PROFI został Piotr Jankowski. Drugie miejsce należało do Marcina Mospinka, a trzecie do Krzysztofa Tereja.

fot. Joanna Garlicka
W klasie FUN najlepsi okazali się: Konrad Jasko, Michał Barwicki i Jarosław Chodkowski. 

Tradycyjnie, po zawodach, odbyło się drift taxi, w trakcie którego można było zasiąść na fotelu obok kierowcy i zobaczyć trasę przejazdową z driftwozu - wrażenia bezcenne. 

Następna runda SDC odbędzie się w dniach: 14-15 maja, na torze w Lublinie.

 

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!