Fotoradary to za mało – nowa kampania edukacyjna

Celem informacyjno-edukacyjnej kampanii MiTAC jest zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach.

Na stronie www.fotoradarytozamalo.pl można obejrzeć kolaż filmowy obrazujący łamanie przepisów ruchu drogowego i wynikające z tego dramatyczne konsekwencje. Sytuacje przedstawione w filmie nie są zainscenizowane.

Głównym celem akcji „Fotoradary to za mało” jest profilaktyka. Obrazy rzeczywistych sytuacji na drodze, zwłaszcza tych niebezpiecznych, znacznie lepiej przemawiają do odbiorców niż ostrzeżenia słowne.

Obraz mówi więcej niż tysiąc słów
fot. MiTAC

„Do przeprowadzenia tej akcji zainspirowały nas doniesienia prasowe o planowanym zwiększeniu inwestycji w fotoradary w Polsce. Naszym zdaniem zmiana zachowania kierowców w ogromnej mierze zależy od ich uświadamiania i edukacji, a nie tylko od liczby fotoradarów” – mówi Tarik Hassan, przedstawiciel MiTAC Europe, właściciela marki Mio.

Materiały prezentowane na stronie zostały zarejestrowane kamerami bezpieczeństwa i wideorejestratorami. Na posiadanie tych ostatnich decyduje się coraz większa liczba kierowców. Urządzenia montowane na szybie auta zapisują wideo oraz audio z podróży. W niektórych modelach takich urządzeń można także rejestrować dodatkowe parametry jazdy, np. wstrząsy oddziałujące na pojazd albo prędkość auta.

Kierowcy muszą być świadomi zagrożeń
fot. MiTAC

Na podstawie nagrania z wideorejestratora możemy precyzyjnie określić winę w sytuacjach spornych. Materiał filmowy przedstawiony ubezpieczycielowi albo w sądzie może pomóc w szybkim rozstrzygnięciu, kto jest sprawcą wypadku czy stłuczki. Dysponując nim można też dyskutować z zarządem dróg, jeśli na przykład uszkodzenie auta jest wynikiem zaniedbań drogowców. Używanie wideorejestratorów to jeden ze sposobów zabezpieczania się m.in. przed nieuczciwymi kierowcami. Ponadto świadomość coraz bardziej powszechnego używania takich urządzeń wpływa na uczestników ruchu drogowego, którzy poruszają się bardziej uważnie, a co za tym idzie – bezpieczniej.

Więcej informacji na temat akcji oraz kolaż filmowy można znaleźć na stronie www.fotoradarytozamalo.pl.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze