Karolina Chojnacka

Formuła E startuje już dziś! Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem sezonu?

Nowy, siódmy sezon mistrzostw świata startuje już dziś! Dwa nocne wyścigi w Ad-Dirijja zainaugurują rywalizację elektrycznych bolidów.

Co trzeba wiedzieć przed startem nowego sezonu Formuły E i Diriyah E-Prix? Przedstawiamy najważniejsze fakty dotyczące toru i rywalizacji:

Długość toru: 2,495 km, jazda zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Liczba zakrętów: 21 – 12 zakrętów w prawo, 9 zakrętów w lewo.

Powierzchnia toru: tor został całkowicie odnowiony, położono nowy asfalt

Poziom przyczepności: oczekuje się trochę większej przyczepności niż w poprzednim sezonie. Poziom przyczepności wzrośnie w ciągu weekendu.

Zużycie opon: to ważny czynnik, ponieważ w obecnym sezonie dostępne są tylko dwa zestawy opon zamiast czterech. Zespoły spodziewają się większego obciążenia tylnej osi, szczególnie w sekcji T9 / T10, która jest teraz szybsza.

Strefa ataku: najlepiej między T18 a T19.

Ryzyko wypadków: wysokie. Doświadczenie z poprzednich lat pokazuje, że prawdopodobne pojawią się żółte flagi, samochód bezpieczeństwa, a nawet czerwona flaga.

Kluczowe czynniki: odpowiednie poradzenie sobie z przejściem z dnia w noc, niezłe osiągi kwalifikacyjne, zarządzanie oponami.

{{ image(34676) }}

W tegorocznym sezonie Formuły E rywalizować będzie 12 zespołów, każdy będzie reprezentowany przez dwóch kierowców. 

Z początkiem tego sezonu mistrzostwa Formuły E stają się oficjalnie mistrzostwami świata, dołączając do Formuły 1, World Endurance Championship, Rajdowych Mistrzostw Świata i Rallycrossowych Mistrzostw Świata.

Czym jest głosowanie FANBOOST?

FANBOOST daje fanom Formuły E możliwość głosowania na swojego ulubionego kierowcę i nagrodzenia go dodatkowym zastrzykiem mocy podczas wyścigu. Pięciu kierowców z największą liczbą głosów FANBOOST otrzyma dodatkowe 100 kJ mocy, z której będą mogą skorzystać w drugiej połowie wyścigu.

Fani mogą głosować na swojego ulubionego kierowcę w ciągu czterech dni poprzedzających E-Prix. Głosowanie kończy się 15 minut przed startem wyścigu. Każdy fan może głosować raz dziennie. Istnieją dwa sposoby głosowania: online na fanboost.fiaformulae lub za pośrednictwem oficjalnej aplikacji Formuły E.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze