Formuła 1 zmienia godziny wyścigów!

07 stycznia 2021
W sezonie 2021 europejskie wyścigi będą rozpoczynać się o 14:00.

Przed sezon 2018 wyścigi europejskie startowały o godzinie 14:00. Od sezonu 2018 europejskie wyścigi rozpoczynały się o 15:10. Była to dość znacząca zmiana, którą wymusiły stacje telewizyjne, które liczyły, że dzięki nowej godzinie startów uda im się przyciągnąć większą liczbę widzów przed telewizory i lepiej zaplanować wcześniejszy program.

Przeczytaj też: Nowy sezon F1 wystartuje później niż planowano? Wszystko na to wskazuje

I chociaż późniejsza godzina przyniosła pewne korzyści, to nie znalazła poparcia w padoku. Personel zajmujący się pakowaniem sprzętu nierzadko pracował do późnych godzin nocnych, a czas przed wyścigiem był niewykorzystany. Niepełna godzina skomplikowała czasy wyjazdów z alei serwisowej i ceremonie poprzedzające główne wydarzenie weekendu.

Jak dowiedział się portal Motorsport.com Formuła 1 zaproponowała zespołom, aby wszystkie wyścigi ponownie ruszały o pełnej godzinie. W przypadku europejskich Grand Prix standardową porą miałaby być ponownie 14:00, a godziny rozpoczęcia wyścigów pozaeuropejskich będą dopasowane tak, aby zapewnić jak największą widownię.

Propozycje zmian prawdopodobnie zostaną zaakceptowane przez zespoły.

Przeczytaj też: Kierowcy Formuły 1 wybrali najlepszego spośród siebie w sezonie 2020! Zgadniecie na kogo głosowali?

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!