Ford stworzył sweter, w którym naprawdę poczujesz się wyjątkowo i bezpiecznie!

Ford stworzył sweter, w którym naprawdę poczujesz się wyjątkowo i bezpiecznie!

24 grudnia 2020
1
Kiedy ludzie zaczynają wyciągać krzykliwe bożonarodzeniowe bluzy z dna swoich szaf, szykując się do świąt, Ford pokazuje swój sweter "Bezpieczny dystans"!

Może wyglądać jak każdy inny strój świąteczny, jednak sweter Bezpieczny dystans ma wbudowany specjalny prezent dla rowerzystów i użytkowników elektrycznych hulajnóg: małe projektorowe światła ukryte w porożach renifera, nosie i ogonie oświetlają podłoże wokół użytkownika w kształcie choinki. Dzięki temu inni użytkownicy dróg widzą, że pozostawiają wystarczająco dużo miejsca podczas wyprzedzania. Sweter, opracowany jako koncept, jest częścią trwającej kampanii Forda „Podziel się drogą” i wykorzystuje popularny trend nowatorskich swetrów bożonarodzeniowych do spopularyzowania kluczowego zagrożenia, jakiego doświadczają użytkownicy jednośladów.

Prawie 80 procent rowerzystów twierdzi, że największym zagrożeniem są dla nich pojazdy wyprzedzające bez zachowania bezpiecznej odległości, a około dziewięciu na dziesięciu regularnie jeżdżących rowerzystów twierdzi, że tego typu niebezpieczne sytuacje zdarzają im się co najmniej raz w tygodniu 1 . W krajach europejskich obowiązują różne zasady dotyczące bezpiecznej odległości przy wyprzedzaniu, ale odległość 1,5 m jest ogólnie uznawana za bezpieczną przy małych prędkościach. Dystans ten zwiększa się do 2 m przy prędkościach powyżej 50 km/h.

Sweter pojawia się w porze roku, w której rowerzyści i użytkownicy hulajnóg są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo z powodu częstszego poruszania się po zmroku lub przed świtem. Nie mniej w 2020 roku świąteczny sweter Bezpieczny dystans może być równie przydatny dla pieszych, jako że dystans społeczny stał się ostatnio elementem mentalności społecznej.

Na początku tego roku Ford zaprezentował również kurtkę Emoji Jacket w ramach kampanii, która miała na celu zmniejszenie napięć między kierowcami i rowerzystami. Rowerzysta ubrany w kurtkę mógł wyświetlać symbole podstawowych emocji, a także swoje zamiary w ruchu drogowym za pomocą dużych, rozświetlonych wskaźników migających na plecach kurtki, co pomogło promować lepsze zrozumienie i tolerancję pomiędzy użytkownikami dróg.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!