Ford stworzył sweter, w którym naprawdę poczujesz się wyjątkowo i bezpiecznie!

Kiedy ludzie zaczynają wyciągać krzykliwe bożonarodzeniowe bluzy z dna swoich szaf, szykując się do świąt, Ford pokazuje swój sweter "Bezpieczny dystans"!

Może wyglądać jak każdy inny strój świąteczny, jednak sweter Bezpieczny dystans ma wbudowany specjalny prezent dla rowerzystów i użytkowników elektrycznych hulajnóg: małe projektorowe światła ukryte w porożach renifera, nosie i ogonie oświetlają podłoże wokół użytkownika w kształcie choinki. Dzięki temu inni użytkownicy dróg widzą, że pozostawiają wystarczająco dużo miejsca podczas wyprzedzania. Sweter, opracowany jako koncept, jest częścią trwającej kampanii Forda „Podziel się drogą” i wykorzystuje popularny trend nowatorskich swetrów bożonarodzeniowych do spopularyzowania kluczowego zagrożenia, jakiego doświadczają użytkownicy jednośladów.

Ford stworzył sweter, w którym naprawdę poczujesz się wyjątkowo i bezpiecznie!

Prawie 80 procent rowerzystów twierdzi, że największym zagrożeniem są dla nich pojazdy wyprzedzające bez zachowania bezpiecznej odległości, a około dziewięciu na dziesięciu regularnie jeżdżących rowerzystów twierdzi, że tego typu niebezpieczne sytuacje zdarzają im się co najmniej raz w tygodniu 1 . W krajach europejskich obowiązują różne zasady dotyczące bezpiecznej odległości przy wyprzedzaniu, ale odległość 1,5 m jest ogólnie uznawana za bezpieczną przy małych prędkościach. Dystans ten zwiększa się do 2 m przy prędkościach powyżej 50 km/h.

Sweter pojawia się w porze roku, w której rowerzyści i użytkownicy hulajnóg są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo z powodu częstszego poruszania się po zmroku lub przed świtem. Nie mniej w 2020 roku świąteczny sweter Bezpieczny dystans może być równie przydatny dla pieszych, jako że dystans społeczny stał się ostatnio elementem mentalności społecznej.

Ford stworzył sweter, w którym naprawdę poczujesz się wyjątkowo i bezpiecznie!

Na początku tego roku Ford zaprezentował również kurtkę Emoji Jacket w ramach kampanii, która miała na celu zmniejszenie napięć między kierowcami i rowerzystami. Rowerzysta ubrany w kurtkę mógł wyświetlać symbole podstawowych emocji, a także swoje zamiary w ruchu drogowym za pomocą dużych, rozświetlonych wskaźników migających na plecach kurtki, co pomogło promować lepsze zrozumienie i tolerancję pomiędzy użytkownikami dróg.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze