Ford Mustang z klocków Lego

Producent klocków Lego co jakiś czas robi ukłon w kierunku fanów motoryzacji. Na rynku pojawiają się specjalne edycje klocków nawiązujące do rzeczywistych modeli, dostępne w pomniejszonej skali. Tym razem Lego weszło poziom wyżej.

Na imprezie z okazji 40-lecia amerykańskiego klubu Mustanga pojawił się nietypowy okaz. Klubowicze, którzy pojawili się na torze Indianapolis mogli podziwiać Forda Mustanga z 1964 roku. Stanęła tam replika w skali 1:1 zbudowana ze 194 900 klocków Lego. 

Nad projektem czuwała ekipa, która od trzydziestu lat buduje podobne konstrukcje. Cały pojazd waży prawie 780 kg, a 440 kg jego masy to klocki Lego. Żeby całość mogła powstać, była potrzebna specjalna, aluminiowa rama. Pojazd zbudowano z dużą dbałością o szczegóły. Pod maską zamiast silnika zamontowano głośnik, który emituje podobne odgłosy jak wolnossąca jednostka V8.

Ford Mustang zbudowany z klocków Lego zrobi małe tournee po Stanach Zjednoczonych, po czym skończy w amerykańskim Legolandzie tuż obok pełnowymiarowego Forda Explorera, który powstał kilka lat temu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze