Ford Mustang Mach-E 1400, Puma ST, Fiesta Stard – mocne trio na Goodwood SpeedWeek

Podczas Goodwood SpeedWeek, 16-18 października, Ford demonstruje przed wirtualną publicznością z całego świata pełen potencjał najnowszych samochodów sportowych i prototypów, wyprodukowanych przez firmę – zaplanowano europejskie debiuty Mustanga Mach E 1400 i Pumy ST.

Mustang Mach-E 1400, rozwijający moc maksymalną ponad 1400 KM, demonstruje po raz pierwszy na torze Goodwood w pobliżu Chichester w Wielkiej Brytanii zaskakujące możliwości w pełni elektrycznego układu napędowego. Prezentacji dokona Vaughn Gittin Jr. – założyciel firmy RTR Vehicles, mistrz sportów motorowych i specjalista od dobrej zabawy.

Mustang Mach-E 1400 wykorzystuje siedem silników, generujących 1419 KM mocy. Osadzone są na wspólnym wale napędowym, łączącym je z mechanizmami różnicowymi o szerokim zakresie regulacji. Zapewnia to możliwość przeniesienia napędu do wszystkiego – od driftu po szybkie wyścigi torowe. Możliwe jest wszystko RWD, AWD i FWD – ponieważ dystrybucja mocy może odbywać się równomiernie na przód i tył lub 100 procent może trafiać na jedną z osi. Docelowa siła dociskowa może przekraczać 1000 kg przy 257 km/h.

Ford Mustang Mach-E 1400, Puma ST, Fiesta Stard - mocne trio na Goodwood SpeedWeek

Puma ST podnosi poprzeczkę w segmencie kompaktowych SUV-ów. 1,5-litrowy silnik EcoBoost 1 o mocy 200 KM zapewnia przyspieszenie 6,7 sekundy do 100 km/h.

W Goodwood debiutuje również Ford Fiesta ERX. Przygotowana przez STARD będzie rywalizować w konkursie driftu, demonstrując potencjał w pełni elektrycznego napędu w sportach motorowych. Ford Fiesta ERX to w pełni elektryczny samochód sportowy, opracowany na bazie modelu Fiesta ST przez firmę STARD, wyspecjalizowaną w tuningu pojazdów rajdowych i wyścigowych.

Ford Mustang Mach-E 1400, Puma ST, Fiesta Stard - mocne trio na Goodwood SpeedWeek

Fiesta ERX spełniay wymogi FIA WRX dla samochodu serii Mistrzostw Europy w rallycrossie. Trzy silniki elektryczne generują moc ponad 600 KM i łączny moment obrotowy ponad 1000 Nm, przekazywany na cztery koła za pośrednictwem dwubiegowych przekładni na każdej z osi. Efektem jest przyspieszenie do 100 km/h w zdumiewającym czasie 1,8 sekundy i prędkość maksymalna 240 km/h. Fiestę ERX, spełniającą wymogi homologacyjne FIA WRX, można kupić w pełni przygotowaną do startów w imprezach sportowych.

Supersamochód Ford GT powraca do Goodwood z Richardem Westbrookiem, byłym kierowcą Forda GT z Le Mans, aby podnieść emocje podczas wyścigu Michelin Supercar Run.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze