Ford łączy siły z marką Rivian przy produkcji elektrycznego modelu

Ford łączy siły z marką Rivian przy produkcji elektrycznego modelu

02 maja 2019
Mało znana firma, która dopiero pracuje nad swoimi elektrycznymi samochodami, może stać się bardzo istotnym partnerem dla Forda podczas rozszerzania oferty o auta z zasilaniem bateryjnym.
Loading module...

Przedstawiciele Forda ogłosili, że amerykański producent zainwestował 500 mln dolarów w firmę Rivian, która niedawno przedstawiła swoje plany wprowadzenia na rynek sześću elektrycznych modeli do 2025 roku. Wszystkie z nich mają być albo SUV-ami, albo pickupami.

Nowy model Forda ma powstać na płycie podłogowej Riviana i prawdopodobnie z wykorzystaniem elektrycznego układu napędowego tej firmy. Nie zmienia to jednak dotychczasowych planów producenta, zakładających bliską premierę elektrycznego crossovera wzorowanego na Mustangu oraz pickupa F-150 EV.

Rivian wcześniej próbował dogadać się w sprawie współpracy nad tworzeniem elektrycznych modeli z General Motors, ale ostatecznie z negocjacji nic nie wyszło. Bez względu na to, firma zapowiedziała wprowadzenie na rynek siedmioosobowego SUV-a oraz pickupa już w przyszłym roku. Pobrała nawet zaliczki w wysokości 1000 dolarów od dziesiątek tysięcy klientów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!