Ford Kuga dla najlepszych kitesurferów

Najlepsi polscy kitesurferzy, Karolina Winkowska i Victor Borsuk, po raz kolejny otrzymali kluczyki do Forda Kuga, którym mogą dojeżdżać na zawody. Ford jest również głównym sponsorem Pucharu Polski i Mistrzostw Świata w kitesurfingu – Ford Kite Cup.

Kitesurfing to coraz bardziej popularny sport, polegający na surfowaniu na desce przy pomocy latawca napędzanego wiatrem. Głównymi konkurencjami rozgrywanymi podczas zawodów są Freestyle i Racing. Freestyle to konkurencja polegająca na wykonaniu trudnych i efektownych ewolucji w powietrzu. Racing natomiast to regaty, podczas których liczy się jak najszybsze pokonanie wyznaczonej trasy. W tym sezonie odbyły się już dwa etapy zawodów.

Karolina i Victor
fot. Ford

Mistrzowie Polski w kitesurfingu, Karolina Winkowska i Victor Borsuk, już po raz kolejny otrzymali od firmy Ford Polska kluczyki do dwóch samochodów Ford Kuga, którymi bezpiecznie dojeżdżają na zawody. Karolina i Victor od wielu lat odnoszą największe  sukcesy w kitesurfingu w Polsce i na świecie. Winkowska jest trzecią zawodniczką w rankingu Pucharu Świata (PKRA) z  2011 roku. Kitesurferka, należąca do Teamu Forda, w bieżącym roku triumfowała na zawodach Pucharu Świata (PKRA) w Maroko i we Francji, gdzie dwa razy  z rzędu wywalczyła drugie miejsce, oraz w Holandii i Wenezueli, gdzie dwukrotnie zajęła trzecie miejsce i była jedyną Polką na podium Pucharu Świata. Borsuk to pięciokrotny zwycięzca Pucharu Polski i trzykrotny Mistrz Polski w zawodach Ford Kite Cup. Jest także zdobywcą wielu międzynarodowych nagród, między innymi w zawodach Pucharu Europy Kite Tour Europe.

Karolina Winkowska w akcji
fot. Ford

Zgodnie z decyzją Rady Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej (ISAF) z maja 2012 roku, kitesurfing został zakwalifikowany jako nowa klasa żeglarska na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze