Karolina Chojnacka

Ford F-150 Lightning – legendarna nazwa powraca w elektryzującym stylu

„Lightning”, czyli „błyskawica”. Błyskawica kojarzy się z prądem. Prąd z elektromobilnością. Ford oficjalnie ogłosił, że jego pierwszy, całkowicie elektryczny pick-up będzie nosił nazwę F-150 Lightning.

„Lightning” – motoryzacyjna legenda

„Lightning” to w świecie motoryzacji nazwa historyczna, zarezerwowana dla Forda F-150, a konkretniej jego mocniejszych odmian tworzonych we współpracy z SVT, specjalnym działem amerykańskiej marki. Wszystko zaczęło się w 1993 roku od wersji o mocy 240 KM wytwarzanych przez silnik 5.8 V8. W 1999 roku pojawił się kolejny „błyskawiczny” model F-150 z 340 KM pod maską. Pięć lat później, w 2004 roku „Lightning” przeszedł do historii.

Dziś, po 17 latach Ford wskrzesza legendarną nazwę. Amerykański producent ogłosił, że jego pierwszy, całkowicie elektryczny pick-up będzie nosił nazwę F-150 Lightning. Prezes Forda, Jim Farley, zapowiada, że Ford F-150 Lightning będzie modelem przełomowym, nie tylko dla marki, ale i dla całego świata motoryzacji. Czy tak rzeczywiście się stanie? To się dopiero okaże…

Ford F-150 Lightning
Ford F-150 Lightning, fot. materiały prasowe / Ford

Ford F-150 Lightning – pierwsze informacje

Co wiemy o pierwszym, elektrycznym pick-upie Forda? Niewiele. Poza tym, że będzie wyposażony w napęd elektryczny i będzie pobierać aktualizacje „z chmury”. Więcej dowiemy się 19 maja, w dniu oficjalnej prezentacji samochodu. Jednak na pojawienie się elektrycznego F-150 na drogach trzeba będzie trochę poczekać. Jego produkcja wystartuje dopiero w 2022 roku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze