Force India i McLaren zapowiadają prezentację bolidów

Ekipa z Silverstone poinformowała parę dni temu, iż prezentacja bolidu nastąpi pierwszego lutego. McLaren natomiast jest drugim zespołem po Force India, który poinformował o dokładnej dacie prezentacji swojego bolidu. Będzie to miało miejsce 31 stycznia.

Chociaż zespół Force India nadal nie skompletował składu kierowców, mimo wszystko postanowił poinformować o dacie prezentacji nowego bolidu oznaczonego numerem VJM06. Cały zarząd teamu ma nadzieję na powtórkę sezonu 2012, który okazał się wyjątkowo udany.

Force India
fot. Pirelli

Prezentacja nastąpi na domowym torze zespołu, czyli Silverstone. Mimo braku oficjalnego potwierdzenia, wielu uważa, iż Paul di Resta na pewno zasiądzie za sterami bolidu indyjskiego teamu. Na liście kandydatów do drugiego fotela znajdują się Adrian Sutil, Sebastien Buemi oraz Jules Bianchi.

Jeżeli zaś chodzi o McLarena, model MP4-28 zostanie zaprezentowany w Wielkiej Brytanii, jednak nie podano dokładnej lokalizacji. Nieoficjalnie mówi się o siedzibie zespołu – Woking – lecz nikt nie potwierdza tych plotek.

McLaren
fot. Pirelli

W sezonie 2013 za sterami bolidu zobaczymy Jensona Buttona oraz Sergio Pereza, który zastąpił Lewisa Hamiltona. Przypomnijmy, że Hamilton, od lat związany z McLarenem, postanowił przejść do Mercedesa, zastępując przechodzącego już definitywnie na sportową emeryturę Michaela Schumachera.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze