Fluence debiutuje w Turcji

Trwa właśnie salon samochodowy w Istambule. Jedną z premier jest nowy sedan Renault: Fluence.

Wprowadzanie na rynek tego modelu rozpocznie się w styczniu 2013 roku w Turcji, a następnie w ciągu całego roku Renault Fluence pojawi się w ponad 55 krajach. Wprowadzenie na polski rynek przewidywane jest już w lutym 2013 roku.

fot. Renault

Renault Fluence zapowiada nową stylistykę Renault. Linia przodu pojazdu będzie wspólna dla wszystkich nowych modeli marki. Logo umieszczono pionowo na tle szerokiego grilla, podkreślonego chromowanymi ozdobnymi listwami. Światła do jazdy dziennej wykonano w technologii LED, a elementy ozdobne w kolorze chromu i lśniącej czerni. We wnętrzu zwracają uwagę cyfrowe zegary montowane we wszystkich wersjach wyposażenia.

fot. Renault

Gama silników benzynowych i wysokoprężnych została powiększona o nowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 l i mocy 115 KM, połączony z automatyczną skrzynią biegów X-Tronic CVT, oraz nowy silnik wysokoprężny dCi 130.

fot. Renault

Producent gwarantuje znaczny spadek zużycia paliwa : do 6,4 l/100 km (o 1,3 l mniej) i emisja CO2/km na poziomie 149 g (o 15% mniej).

fot. Renault

Pośród nowych rozwiązań technologicznych i urządzeń pokładowych można znaleźć takie, jak karta Renault Hands Free z funkcją zdalnego zamykania/otwierania drzwi, system wspomagania parkowania przodem/tyłem i automatyczny hamulec postojowy. Nowe Renault Fluence będzie oferowało połączony z internetem pokładowy system multimedialny Renault R-Link. Renault R-Link zapewnia dostęp do funkcji nawigacji i telefonu oraz słuchanie muzyki z przenośnych urządzeń audio. Na kolejnym etapie, wkrótce po wprowadzeniu na rynek, będzie umożliwiał również korzystanie z R-Link Store – internetowego katalogu aplikacji samochodowych pobieranych tak jak na smartfony.

 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze