Flakon dla perfum Zoom-Zoom wybrany!

14 czerwca w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu designu „Poczuj radość tworzenia", organizowanego przez Mazda Motor Poland.  

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektować flakony dla perfum Zoom-Zoom, w wersji dla kobiet i dla mężczyzn. Obie kompozycje zapachowe zostały stworzone wspólnie z Kayah i perfumerią Douglas tak, aby jak najlepiej odzwierciedlać koncepcję Zoom-Zoom. Są jedyne w swoim rodzaju, pełne energii, ekspresji i radości.

II miejsce, Marta Garbińska, Jan Lutyk
fot. Mazda

Prace konkursowe można było składać między 18 kwietnia a 6 czerwca br., na stronie konkursowej www.mazdadesign.pl, w dwóch kategoriach: projekt do wdrożenia i projekt z fantazją. Do konkursu zostali zaproszeni nie tylko  profesjonaliści, ale także osoby, które nigdy wcześniej nie próbowały swoich sił w projektowaniu. Chodziło o to, aby każdy mógł poczuć radość tworzenia.

 

Jury nie miało łatwego wyboru. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, na portalu pojawiło się bardzo wiele ciekawych propozycji. W sumie nadesłano 516 projektów, w kategorii „Do realizacji”: 259, zaś w kategorii „Open”: 257. Jako kryterium oceny brano pod uwagę oryginalność i innowacyjność projektu, nawiązanie do designu i idei Zoom-Zoom Mazdy oraz estetykę i realność wdrożenia. Nie mniej istotna była spójność koncepcji na obie wersje flakonu – męską i damską.

W składzie jury konkursu Zoom-Zoom Mazda Design obecni byli: Maja Ganszyniec, uznana designerka, przewodnicząca jury, wspomniany Peter Birtwhistle – główny projektant Mazdy w Europie, Fryderyk Zyska – laureat nagrody Grand Prix konkursu Zoom-Zoom Mazda Design 2010 oraz przedstawicielki partnera merytorycznego konkursu, Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi: Małgorzata Żmijska, manager Festiwalu i Agnieszka Kajper – wybitna projektantka specjalizująca się w designie szkła. Patronem merytorycznym konkursu Mazda Design był Międzynarodowy Festiwal Designu w Łodzi – od lat ekspert w dziedzinie designu w Polsce.

Zwycięski flakon zostanie wyprodukowany w Hutach Szkła KROSNO jesienią tego roku. Perfumy Zoom-Zoom, wybrane przez KAYAH, wraz z flakonem autorstwa Jana Kochańskiego, w limitowanej, kolekcjonerskiej edycji trafi na półki Douglas House of Beauty, największej perfumerii w Polsce, w warszawskiej Arkadii.

Zapraszmy do obejrzenia galerii nagrodzonych prac.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze