Finał Volkswagen Castrol Cup 2014 na Torze Poznań - kibicujemy Gosi Rdest!

26 września 2014
W sobotę, 27 września o godzinie 16, wszystko będzie już jasne. O tej godzinie zakończy się ostatni wyścig tegorocznej odsłony Volkswagen Castrol Cup. Które miejsce zajmie w generalce nasza faworytka - Gosia Rdest?

Podczas finałowej rundy, która zostanie rozegrana na Torze Poznań, dowiemy się czy w pucharze zwycięży Robertas Kupcikas czy może Jeffrey Kruger. Będziemy znali także trzeciego kierowcę sezonu. Czy zostanie nim Polak? Największe szanse ma Janek Kisiel, który jest obecnie trzeci w punktacji. Oprócz niego szanse na walkę o najniższy stopień podium zachowali jeszcze Marcus Fluch, Jonas Gelzinis i Maciej Steinhof. Gorąca atmosfera finału zostanie jeszcze dodatkowo podgrzana przez udział znakomitych gości i wyjątkowego kierowcy VIP. Tym drugim, będzie zimowy mistrz olimpijski - Zbigniew Bródka.

Cenne 50 KM
Z dodatkowych 50 KM mocy, jakie zapewnia system Push – to – Pass, zawodnicy będą mogli skorzystać 19 razy podczas każdego z wyścigów. Przypomnijmy - Push – to – Pass to układ pozwalający na 10 sekund zwiększyć moc silnika wyścigowego Golfa z 260 do 310 KM. Używanie tego systemu jest kluczowym elementem wyścigowej taktyki. Dobrze dobrana i zrealizowana strategia to klucz do dobrego rezultatu w wyścigu. Liczby wyświetlane przez boczne szyby pucharowych samochodów pokazują ile razy kierowca może użyć system Push – to – Pass. Aktywację tego układu sygnalizuje niebieska lampka umieszczona za przednią szybą.

Jak było na przedostatnie, 6. rundzie? Zobacz na filmie.

Gosia Rdest w klasyfikacji generalnej VWCC zajmuje obecnie 15 miejsce na 20. startujących i w Poznaniu zamierza walczyć o kolejne punkty, które pozwolą jej przesunąć się w klasyfikacji generalnej na wyższą pozycję.

Małgorzata Rdest

Gosia Rdest: Bardzo się cieszę, że finałowa runda Volkswagen Castrol Cup odbywa się na torze w Poznaniu. Miło będzie wrócić tu znowu, bo warto przypomnieć, że trzecia eliminacja pucharu także była rozgrywana na tym, można powiedzieć domowym obiekcie. Sezon minął bardzo szybko i aż trudno uwierzyć, że za nami aż dwanaście wyścigów za kierownicą VW Golfa. Po raz pierwszy ścigałam się w samochodem turystycznym i muszę przyznać, że wiele się nauczyłam podczas występów na sześciu zupełnie różnych torach. W Poznaniu dam z siebie wszystko żeby zdobyć kolejne punkty i mam nadzieję, że ten weekend będzie dla mnie szczęśliwy.

 

Goście
Oprócz 20 regularnie startujących kierowców, rywalizację w ostatniej rundzie ubarwi udział m.in. zwycięzcy Scirocco R-Cup, kierowcy rajdowego i mistrza kartingowego. W ramach programu wymiany zawodników między seriami wyścigowymi Volkswagena, gościnny start w finałowej rundzie Volkswagen Castrol Cup zaliczy triumfator tegorocznego pucharu Volkswagena Scirocco. Zwycięzcą tej prestiżowej niemieckiej serii został, pochodzący z RPA, Jordan Lee Pepper.

Kolejnym z gości będzie Karol Basz. Wielokrotny kartingowy mistrz Polski i tegoroczny zwycięzca prestiżowej kartingowej serii WSK Champions Cup ma już za sobą bardzo udany debiut w wyścigach samochodowych (dwa zwycięstwa w debiucie). Możemy więc oczekiwać, że konfrontacja Basza z uczestnikami Volkswagen Castrol Cup będzie bardzo ciekawa. W Poznaniu, za kierownicą pucharowego Golfa GTI usiądzie także Krzysztof Oleksowicz – założyciel grupy Inter Cars i kierowca rajdowy.

7 runda Volkswagen Castrol Cup – Tor Poznań

Piątek, 26.09.2014

09:35-10:05 - Trening 1

12:30-13:00 - Trening 2

15:50-16:20 - Kwalifikacje

Sobota, 27.09.2014

10:15 - Wyścig 1

15:30 - Wyścig 2

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!