Edyta Klim

Filmy motocyklowe, które możesz obejrzeć za darmo

Nawet przebywając w domu można pozostać blisko swojej pasji motocyklowej. Przygotowaliśmy dla was listę ponad dwudziestu filmów dokumentalnych i fabularnych, które można zobaczyć bezpłatnie online.

 

Dokumentalne filmy motocyklowe, które możesz obejrzeć za darmo:

Jazda na krawędzi (2011, TT3D Closer to the Edge)

To opowieść o pasji, wolności wyboru i woli walki, której akcja rozgrywa się na brytyjskiej wyspie Man. Już od 1904 roku organizowane są tam uliczne wyścigi motocyklowe „Isle of Man TT Races” – zaliczane do jednych z najbardziej widowiskowych i niebezpiecznych imprez tego typu na świecie. 

 

12 O’Clock Boys (2013)

Film opowiada historię 13 letniego chłopca, który aspiruje do wstąpienia w szeregi grupy niepokornych motocyklistów.

Cały film na vimeo: https://vimeo.com/341324449

 Co nas kręci? (2013, Why We Ride?)

Historia o pasji motocyklowej, opowiedziana przez samych pasjonatów. Swoim doświadczeniem w wywiadach dzielą się m.in. Kenny Roberts, Jason DiSalvo i Keith Code. Oprócz tego film składa się z opowieści zwykłych ludzi, dla których motocykle są całym życiem. Są wśród nich historie o miłości, o rodzinnych tradycjach i przekazywaniu pasji następnym pokoleniom. To także opowieść o początkach motocyklizmu i o kobietach, które coraz chętniej siadają na motocykl.

Cały film: https://www.dailymotion.com/video/x6ke2gd oraz https://www.dailymotion.com/video/x6ke44v

Dust to Glory (2005)

Film dokumentalny przedstawia terenowe wyścigi „Baja 1000” motocykli i samochodów, odbywające się w Południowej Kalifornii. Startujący muszą wykazać się dużą odwagą i wytrzymałością na trudy rajdu. Oprócz cennych nagród czekają na nich piękne krajobrazy i tysiące fanów.

 

Najszybszy (The Fastest, 2011)

Dynamiczny, pełnometrażowy dokument zgłębiający świat najbardziej prestiżowych zawodowych wyścigów motocyklowych MotoGP. Obraz, którego narratorem jest Ewan McGregor, ukazuje niesamowite poświęcenie oraz odwagę, których ten sport wymaga od swoich gwiazd. W filmie zobaczymy unikalne materiały zakulisowe oraz nigdy wcześniej nieprezentowane wywiady i opinie. Wzloty, jak i pogrążające upadki, które odciskają się na losach dalszej kariery zawodników oraz ich spektakularne powroty na tor.

Cały film na CDA: https://ebd.cda.pl/620×368/11967511e

On Any Sunday (1971)

Dokument prezentujący życie zawodowych motocyklistów oraz entuzjastów tego typu sportów, do których należał legendarny aktor Steve McQueen. Film stara się przedstawić ludzi, którzy poświęcają swój czas, nieustannie biorąc udział w wyścigach na torach oraz naturalnych trasach, czasem ryzykując własne zdrowie, a nawet życie. Ukazuje ich zaangażowanie i motywacje.

 

On Any Sunday: The Next Charter (2014)

Bardziej współczesny dokument o motocyklistach, wyreżyserowany przez syna Browna – Dana, jest kontynuacją części pierwszej.

 

 

Fabularne filmy motocyklowe, które możesz obejrzeć za darmo:

Burn Out (2018) 

Motocyklista, który chciał zostać zawodnikiem wyścigowym, by pomóc matce swojego dziecka, zmuszony jest pracować jako kurier narkotykowy dla mafii. 

Cały film na CDA: https://ebd.cda.pl/620×368/3231148ed

CHiPs: Motopatrol (2017)

Jon Baker (Dax Shepard) oraz Frank „Ponch” Poncherello (Michael Peña) dołączyli do kalifornijskiej drogówki z zupełnie odmiennych powodów. Baker – nowicjusz, to zawodowy motocyklista próbujący ocalić swoje małżeństwo. Ponch – twardy gliniarz, mający słabość do kobiet, to tajny agent FBI. Ten niedobrany duet ma szansę się dogadać… o ile wcześniej nie doprowadzą się nawzajem do szaleństwa.

 

Cały film na CDA: https://ebd.cda.pl/620×368/46009820d

Torque – Jazda na krawędzi (2004)

Cary Ford (Martin Henderson) po kilkumiesięcznej nieobecności wraca w rodzinne strony. Chce pogodzić się ze swoją dziewczyną Shane (Monet Mazur). Tymczasem przywódca narkotykowego gangu prosi Cary’ego o zwrot motocykli, którymi zarządzał. Ford odmawia. Dlatego gangster wrabia go w morderstwo członka innego gangu motocyklowego i chłopak musi uciekać przed przestępcami i agentem FBI.

  

Cały film na CDA: http://ebd.cda.pl/620×368/145955d8

Prawdziwa historia (2005, The World’s Fastest Indian)

Burt Munro (Anthony Hopkins) wyrusza w wymarzoną podróż. Chce spełnić swoje największe marzenie – wystartować w zawodach na legendarnym torze Bonneville w USA i ustanowić rekord świata w prędkości na udoskonalonym przez siebie motocyklu Indian Scout. Pełna przygód droga na miejsce wyścigu będzie dla Burta podróżą życia.

 

Uciec, ale dokąd? (Nowhere to Run,1993)

Zbiegły więzień Sam Gillen (Jean-Claude Van Damme), ryzykując ciężko wywalczoną wolność, pomaga pięknej, młodej wdowie, Clydie (Rosanna Arquette) i jej dzieciom stawić opór bezwzględnemu przedsiębiorcy budowlanemu, który chce ich wyrzucić z domu i przejąć cenny grunt. Sam gotów jest podjąć szaleńczą walkę o przetrwanie, ścigany przez policję i płatnych zabójców, nasłanych przez przedsiębiorcę. Zrobi wszystko, aby ochronić rodzinę, która dała mu schronienie.

 

Cały film na CDA: https://ebd.cda.pl/620×368/250854690

Dzienniki motocyklowe (2004, The Motorcycle Diares)

W 1952 roku dwóch młodych Argentyńczyków: Ernesto Guevara i Alberto Granado wyrusza w podróż mającą na celu poznanie „prawdziwej” Ameryki Łacińskiej. Ernesto jest 23-letnim studentem medycyny, a Alberto 29-letnim biochemikiem. Z iście romantyczną żądzą przygody, ci dwaj przyjaciele wyruszają ze swego rodzinnego miasta – Buenos Aires na rozklekotanym motocyklu Norton 500 z 1939 roku. Pomimo tego, że pojazd psuje się nieustannie, podczas ich 8 miesięcznej wyprawy, ruszają dalej i nie zbaczają z wytyczonej trasy. 

https://www.youtube.com/watch?v=creV9HQvR1U 

Swobodny jeździec (1969, Easy Rider)

Wyatt (Peter Fonda) oraz Billy (Dennis Hopper) są żądnymi przygód hipisami z Kalifornii, którym udaje się sprzedać na czarnym rynku dużą ilość narkotyków przywiezionych z Meksyku. Za zarobione pieniądze decydują się wybrać w podróż na motocyklach z Los Angeles do Nowego Orleanu. Mężczyźni jadą przez Kalifornię, Nowy Meksyk, Teksas oraz Luizjanę. Po drodze nie stronią od używek i romansów. W pewnym momencie dołącza do nich młody prawnik (Jack Nicholson), który bez wahania porzuca rodzinne strony. Niezapomniane dzieło filmowe, które szybko zdobyło status kultowego. 

 

Dziki (The Wild One,1953)

Johnny i jego Black Rebels Motorcycle Club jeżdżą od jednego kalifornijskiego miasteczka do następnego. Mieszkańcy miasteczek z niechęcią spoglądają na bandę głośnych motocyklistów poszukujących głównie rozróby. W Wrightsville miejscowy szeryf stara się załagodzić napięcia, jakie narastają pomiędzy mieszkańcami a grupką przybyszy, brak mu jednak stanowczości i autorytetu. Sytuacja pogarsza się, wraz z przyjazdem do miasta rywalizującego gangu. Przywódca motocyklistów zakochuje się w kelnerce Kathie. Sytuacja zaczyna się stopniowo zmieniać. Mieszkańcy obarczają go winą za śmierć pewnego starego człowieka.

Cały film na vimeo: https://vimeo.com/142401698

Poza prawem (1993, Beyond The Law)

Dan Salon – policjant, mający traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, zostaje namówiony do współpracy przez agenta FBI. Stopniowo wchodzi w szeregi gangu motocyklowego, na którego czele stoi charyzmatyczny Blood. W niedługim czasie Saxon staje się, nie tylko członkiem bandy, ale i jedną z jej centralnych postaci.

 

Cały film na CDA: https://ebd.cda.pl/620×368/36471169f

Gang Dzikich Wieprzy (2007, Wild Hogs)

Doug Madsen (Tim Allen), Woody Stevens (John Travolta), Bobby Davis (Martin Lawrence) i Dudley Frank (William H. Macy) – to czterech przyjaciół w średnim wieku, mieszkających na przedmieściach Cincinnati, sfrustrowanych monotonią dnia codziennego. Dentysta Doug nie potrafi znaleźć wspólnego języka z synem, który woli grać w piłkę z tatą kolegi. Bobby to hydraulik pomiatany przez żonę. Dudley jest programistą komputerowym, który nie potrafi rozmawiać z kobietami, a Woody to biznesmen, którego żoną jest modelka. Gdy żona Woody’ego prosi go o rozwód, ten proponuje kolegom wyprawę motocyklową do Kalifornii, która ma dla nich stanowić wyczekiwaną przygodę.

Cały film na CDA: https://ebd.cda.pl/620×368/46642589a

Tylko Tydzień (2008)

Głównym bohaterem dramatu jest Ben Tyer, młody nauczyciel ze szkoły w Toronto. Mężczyznę poznajemy, kiedy dowiaduje się, że ma nowotwór złośliwy. W drodze powrotnej ze szpitala Ben kupuje motocykl Norton Commando z 1973 roku, pomimo sprzeciwu swojej narzeczonej Samanthy. Postanawia wybrać się w podróż życia, prowadzącą drogami od Toronto, aż do Vancouver. Podczas wędrówki spotka na swojej drodze osoby, które sprawią, że Ben zmieni całkowicie podejście do życia.

Ghost Rider (2007)

Johnny Blaze jest znanym kaskaderem motocyklowym, który aby uratować umierającego na raka ojca i chronić swoją ukochaną z dzieciństwa – zawarł pakt z Mefistofelesem. Teraz mężczyzna musi spłacić swój dług. Zostaje Ghost Riderem – łowcą, który co noc wyrusza na poszukiwania zbuntowanych demonów.

https://www.youtube.com/watch?v=nX6ZEcwRrw0

Cały film na CDA: https://ebd.cda.pl/620×368/390427901

Stone (1974)

Główny bohater motocyklista i tajniak, próbuje przeniknąć do motocyklowego gangu. 

Cały film: https://www.dailymotion.com/video/x3bngr3

Droga do Palomy (2014, Road To Paloma)

Robert Wolf (Jason Momoa) – Indianin z plemienia Mojave, po zabiciu gwałciciela i mordercy swej matki, rusza motocyklem na północ, by rozsypać jej prochy. Po drodze spotyka Casha (Robert Mollohan), który próbuje poradzić sobie z rozpadem małżeństwa, topiąc smutki i problemy w alkoholu. Mężczyźni postanawiają razem kontynuować podróż. W pościg za nimi rusza agent federalny Williams (Timothy V. Murphy) oraz Schaeffer (Chris Browning). 

 

Zimny jak głaz (1991, Stone Cold)

Joe Huff to bezwzględnie walczący z przestępczością policjant. Obecnie, jako John Stone, musi przeniknąć do gangu motocyklistów, aby rozpracować go od środka.

 

Hell Ride (2008)

Na kalifornijskich bezdrożach stają naprzeciwko siebie dwa bezwzględne gangi motocyklowe: The Victors i The 666ers. Herszt Victorów (Larry Bishop) poprzysiągł zemstę na Deusie (David Carradine) i Billym Wingsie (Vinnie Jones) – bezwzględnych liderach The 666ers za uśmiercenie jednego ze swoich najwierniejszych towarzyszy.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze