Filmowe podsumowanie Rajdu Rzeszowskiego – starty kobiet

Katarzyna Pytel-Majkowska okazała się jedyną zawodniczką, która ukończyła 23. Rajd Rzeszowski. Start z nowym kierowcą zaowocował trzecim stopniem podium w klasie!

Do Rajdu Rzeszowskiego przystąpiły trzy kobiety, jednak tylko polska zawodniczka osiągnęła metę, tego wymagającego rajdu. Trudne trasy w połączeniu z pogodową ruletką, wyeliminowały, prawie połowę startujących załóg!

Wypowiedzi zawodniczek przed rajdem przeczytasz tu.

Tym bardziej Kasia i jej kierowca – Rafał Horecki (Honda Civic Type R), mają powody do wielkiej radości:

– Rajd Rzeszowski już za nami – jestem bardzo zadowolona z naszego, wspólnego startu i oczywiście, wyniku! 3. miejsce w klasie A5, 8. w klasyfikacji generalnej – daje poczucie satysfakcji i dobrze wykonanej pracy kierowcy, i pilota. Nie ukrywam, że kiedy dowiedziałam się, że jestem jedyną Polką wśród załóg – poczułam ogromną motywację do tego, aby stanąć na podium w tym rajdzie. Udało się! Jak to w rajdach bywa, konkurencja nam trochę pomogła, ale i my nie uniknęliśmy błędów, a na koniec wynik był na naszą korzyść. Chciałabym serdecznie podziękować kierowcy za zaproszenie na prawy fotel, Stasiowi za profesjonalny serwis, wnuczkowi Kamilowi za pożyczenie zegarka (mój odmówił posłuszeństwa), mojemu mężowi Przemkowi oraz Michałowi, że pomimo choroby stale przekazywał rajdowe wieści. I oczywiście naszym kibicom – Klaudii z ekipą za gorący doping. Teraz czas powiesić kask na przysłowiowy kołek, gdyż na Rajdzie Wisły (jak co roku) obejmę stanowisko Asystenta ds. Sędziów i będę czuwać nad ich pracą – zdradza Kasia. A jak radzi sobie w rajdówce możecie zobaczyć na filmie.

Już drugi odcinek rajdu (Lubenia), okazał się być ostatnim dla kilku załóg. Niestety w grupie pechowców znalazły się dwie, zagraniczne pilotki.

Michaela VEJAČKOVÁ ze Słowacji, która wystartowała w Porsche 911 z numerem (za kierownicą Radovan MOZNER).

Jindriška ŽÁKOVÁ – młodziutka pilotka z Czech, która wystartowała z numerem 55 Hondzie Civic VTI (za kierownicą Miroslav KADLEC).

Kolejną rundą mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski będzie – Rajd Wisły, który odbędzie się w dniach 5-7 września.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze