Film z Motocaina Cup – Kartingowego Pucharu Kobiet

Zobacz jak śmigają kobiety na gokartach podczas pierwszego w 100% kobiecego pucharu, który odbywa się co miesiąc na warszawskim torze N-gine Grand Prix.

fot. Arek Wiącek
Zobacz atmosferę Motocaina Cup na filmie, lub na żywo, kolejna edycja Motocaina Cup już niebawem!

Najnowsze

Karolina Lampel-Czapka będzie się ścigać w Dubaju

Dziewięciokrotna mistrzyni Polski, Karolina Lampel-Czapka już w sobotę odlatuje do Dubaju, gdzie 14 stycznia rozpoczyna się szósta edycja 24 Hours of Dubai. W dobowym wyścigu na Dubai Autodrome startuje dziewięcioro polskich kierowców. Karolina będzie jedyną kobietą w tej grupie.

Czeski K&K Racing Team Valek Motorsport, przed rokiem oglądany na podium w klasie, ponownie wystawia benzynowe BMW 130i. Skład kierowców będzie identyczny, jak w październikowym Epilogu pod Brnem – Marcel Kusin/Petr Valek/Karolina Lampel-Czapka/Michaela Peskova. Czesko-polsko-słowacka ekipa otrzymała najwyższy numer startowy w klasie A4 – 50. Lista zgłoszeń obejmuje 84 samochody.

Karolina Lampel-Czapka z organizatorem wyścigów.
fot. Karolina Autosport

– W sobotę wylatujemy do Dubaju i za tydzień o tej porze będę już po pierwszym treningu na Dubai Autodrome. Bardzo mocno przygotowujemy się do tego startu. Wylot, obsługa, organizacja wszystkiego – trochę mi głowę rozsadza, bo tyle się tego nawarstwiło. Zima to okres przestoju w wyścigach i przed pierwszym startem zawsze ciężko jest obudzić się z zimowego snu. Z dnia na dzień odkrywam jednak w sobie nowy potencjał, nowe siły. Czuję, że mam coraz więcej energii – mówi zawodniczka.

Jestem bardzo szczęśliwa, że po raz trzeci z rzędu wystartuję w 24 godzinach Dubaju – kontynuuje Karolina Lampel-Czapka. – Skład zespołu mamy już potwierdzony – jadę z Marcelem, Petrem  i Michaelą, moją ulubioną zmienniczką. Powalczymy w klasie do 3,5 litra. Powiedzenie mówi, że do trzech razy sztuka. Wiem i czuję, że w końcu wszystko się uda. Chciałabym ukończyć wyścig bez awarii i problemów. Samochód jest na miejscu – w Dubaju znajduje się zaplecze techniczne zespołu. Już nie mogę doczekać się wyjazdu. Mam nadzieję, że wrócimy z bananami – uśmiechem od ucha do ucha!

 

Najnowsze

Magiczna kierownica dla Twojego dziecka

Dzieci niespecjalnie przepadają za siedzeniem w foteliku na tylnej kanapie podczas podróży. Kiedy uwaga rodziców skupia się na drodze, czują się wtedy mocno osamotnione. Warto zająć je zabawką, która zaabsorbuje ich uwagę i sprawi, że przynajmniej przez część podróży maluch nie będzie się nudził.

Barwne kierownice urozmaicą podróż dziecka.
fot. makro-zabawki.pl

Spodobała nam się specjalna dziecięca kierownica, zaprojektowana z myślą o najmłodszych pasażerach. Dziecko chętniej będzie podróżowało ze swoimi rodzicami samochodem mając do dyspocyzji podobny przedmiot, którego używa mama lub tata na przednim fotelu i przynajmniej przez część wspólnej podróży nie będzie się nudziło. Kierownica ma kilka miękkich przycisków z postaciami zwierząt, które po naciśnięciu natychmiast odpowiadają dźwiękiem.

Kolorowe światełka, zabawne odgłosy z farmy zwierzęcej i znana melodia „Old McDonald”, którą słychać po wciśnięciu klaksonu urozmaici jazdę każdemu maluchowi.

Być może takie zabawki wpłyną również na wykształecenie motoryzacyjnej pasji w naszym maluchu?

Kierownicę za 129 złotych można kupić tutaj.

Najnowsze

Pierwsze zdjęcia nowej Kii Picanto

Kia opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia nowej generacji samochodu miejskiego Picanto, który nabrał bardziej nowoczesnego, odważnego i dojrzałego wyglądu.

fot. Kia Motors Corporation

Po sporych zmianach stylizacyjnych i konstrukcyjnych, nowe Picanto zyskało na długości nadwozia oraz rozstawie osi. W przeciwieństwie do obecnego modelu, który oferowany jest jedynie jako samochód pięciodrzwiowy, nowa generacja Picanto dostępna będzie nie tylko w wersji pięciodrzwiowej lecz także „usportowionej”, trzydrzwiowej, z przeznaczeniem na europejski rynek.

Gama jednostek napędowych odświeżonego Picanto będzie obejmować cztery silniki o pojemności 1,0 i 1,2 litra z ponoć najniższą w swej klasie emisją dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery. Dla tych najbardziej oszczędnych dostępne będą także silniki zasilane LPG oraz mieszanką benzyny i metanolu.

Oficjalna premiera Picanto nowej generacji odbędzie się 1 marca podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

fot. Kia Motors Corporation

O kobietach, które ścigają się w Kia Lotos Cup, przeczytasz tutaj.

Najnowsze

Chevrolet Corvette od Dallas Performance – Czarna Bestia

Ten samochód ma taką moc, że wsiadając za jego kierownicę po raz pierwszy, lepiej zamówić sobie dodatkowo doświadczonego instruktora. Z tak mocnymi samochodami nie ma żartów - pod maską tego Chevroleta Corvette drzemie ponad 1300 KM. Tak, to nie pomyłka - 1300!

 

Już sam wygląd tego samochodu wzbudza respekt…
fot. Dallas Performance

Z wyciskania ostatnich „potów” z samochodów słyną przede wszystkim tacy tunerzy jak Switzer Performance, AMS Performance, Brabus czy też Renntech. Do ścisłej czołówki dołącza teraz amerykańska firma – Dallas Performance. Tuner nie musi nikogo do siebie długo przekonywać – wystarczy obejrzeć ciekawie zmontowany film, by przekonać się, co potrafią samochody po opuszczeniu garażu tej firmy.

Najważniejsze zabiegi, jakie zostały przeprowadzone na Corvett’cie to zamontowanie do zmodyfikowanego silnika V8 układu doładowania TwinTurbo oraz założenie nowej, wytrzymalszej rzecz jasna, skrzyni biegów. Żeby tego było mało, mocno obniżono wagę samochodu, wymieniając niektóre elementy na karbonowe zamienniki.

Całość zmian owocuje porażającą mocą wynoszącą dokładnie 1302 KM i potężnym momentem obrotowym równym 1662 Nm. Wszystko to w połączeniu z napędem na tylną oś sprawia, że zastanawiamy się nad tym, jak wielkim osiągnięciem musi być ruszenie tym autem z miejsca utrzymując kierunek jazdy na wprost i nad tym, czy wystarczy nam opon zanim znajdziemy wulkanizatora?

Najnowsze