Film: Robbie Maddison wyżej od samolotów

Robbie Madison to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Stunter słynie z niezwykłych pokazów akrobatyki motocyklowej, które zapierają widzom dech w piersiach. W najnowszym filmie przygotowanym przez zawodnika nie zabrakło popisów wysokich lotów - dosłownie. Maddison zafundował nam zastrzyk adrenaliny!

Film powstał dzięki kooperacji zawodnika z grupą DC Teamworks. Oficjalnie, tą krótką produkcję zatytułowano „Air Craft”. Maddison dawał pokaz swoich umiejętności na płycie lotniska wojskowego w Tucson, w Arizonie. Producent nagrania użył części pochodzących niemal z pięćdziesięciu samolotów. Oto efekty: 

Najnowsze

Słynne zawodniczki światowego enduro w Polsce

Enduro Expert School wspólnie z jednym z polskich magazynów, organizują pokazowy przejazd słynnych zawodniczek offroadowych z okazji Mistrzostw Polski Enduro. Impreza odbędzie się już w sierpniu.

O pokazach zawodniczek enduro, które odbędą się we Francji w marcu 2013 pisałyśmy wcześniej tutaj.

Mówią, że przysłowiowe „krew, pot i łzy” to coś, z czym mają do czynienia jedynie mężczyźni. To bardzo mylne stwierdzenie. Wszyscy pasjonaci jazdy off-roadowej doskonale wiedzą, że nie rzadko kobiety związane z tą dyscypliną, stają wobec często bohaterskich wyzwań,co wzbudza w obserwatorach uczucia: podziwu i adoracji. Wiedzą o tym doskonale pracownicy Enduro Expert School, którzy przy pełnej akceptacji Polskiego Związku Motorowego postanowili zorganizować pokazowy przejazd motocyklistek w miejscowości Malechów. Mistrzostwa Polski Enduro będą odbywać się tam w dniach 3-4 sierpnia.

fot. materiały prasowe

Co ważniejsze, dzięki decyzji FIM w ramach SuperEnduro World Championship, podczas pokazowego przejazdu widzowie będą mogli po raz pierwszy zobaczyć klasę kobiet. 

Zobaczymy m.in. takie zawodniczki jak: Laia Sanz, Jane Daniels, Blandine Dufrene i Juliette Berrez. Wśród nich – mamy nadzieję – nie zabraknie też motocyklistek offroadowych z Polski.

Z niecierpliwością czekamy na to sierpniowe wydarzenie!

Najnowsze

Jadę z wiatrem poprzez świat

Uderzenie w samochód gałęzi, groźne rozproszenie uwagi, a nawet zepchnięcie samochodu z toru jazdy – to wszystko może spowodować wiatr. W 2011 roku podczas silnego wiatru na drogach wydarzyło się 329 wypadków, podczas których zginęło 61 osób, a  411 zostało rannych.

Silne wiatry mogą być bezpośrednią przyczyną wielu wypadków drogowych. W zimie silny wiatr, czyli wiatr o prędkości co najmniej 11 m/s, występuje w ciągu 15 – 30% dni.  Należy pamiętać, żeby podczas takiej pogody nie zostawiać samochodu pod drzewem czy słupem energetycznym. Jeśli w dzień silnych porywistych wiatrów planujemy podróż, to lepiej ją przełożyć do czasu poprawy warunków. Jeżeli musimy wyruszyć, to dbajmy o to, żeby zarezerwować sobie na podróż znacznie więcej czasu niż zwykle, ponieważ w takich warunkach należy przemieszczać się na tyle wolno, żeby móc reagować adekwatnie do sytuacji na drodze. Im większa prędkość samochodu, tym dalej silny podmuch może przesunąć pojazd, zanim odzyskamy nad nim kontrolę.

fot. Renault

Podczas porywistych wiatrów należy mieć na uwadze ryzyko zmniejszenia przyczepności, które zwiększa się, gdy wykonujemy manewr skręcania lub hamujemy. Istnieje wówczas prawdopodobieństwo, że nasz samochód zostanie przesunięty z prawidłowego toru jazdy, co może doprowadzić do wypadku.

Porywiste wiatry są najbardziej odczuwalne na otwartych odcinkach dróg i mostach. Podczas silnych podmuchów kierowca musi odpowiednio reagować, dostosowując ustawienie kół do kierunku wiatru, aby zrównoważyć jego siłę.

 

Źródło: Szkoła Jazdy Renault

 

Najnowsze

Kobiecie łatwiej o zniżkę przy zakupie auta

Badanie przeprowadzone z udziałem „tajemniczego klienta” dowiodło, że kobiecie dużo łatwiej uzyskać zniżkę przy kupnie samochodu. Niestety, ma to swoje wady.

Brytyjski magazyn Auto Express oddelegował dwoje „tajemniczych klientów” – kobietę i mężczyznę – do tych samych dziesięciu placówek. Okazało się, że kobiecie udało się uzyskać zniżkę w sześciu przypadkach, a mężczyźnie w dwóch. Ich wrażenia z negocjacji były jednak odmienne.

fot. materiały prasowe

Szczególnie w jednym przypadku – ten sam sprzedawca, który traktował kobietę z niezwykłą atencją, niemal na granicy natrętnej kokieterii, potraktował mężczyznę nieuprzejmie i chłodno. W pozostałych punktach sprzedawcy wykazali się lepszym wychowaniem, ale kobieta, chcąc wynegocjować upust, musiała liczyć się z protekcjonalnymi przemowami i niechcianym flirtem.

Jak to mówią – coś za coś…

Najnowsze

Światowa premiera Alfa Romeo 4C

Na 83. Międzynarodowym Salonie w Genewie debiutuje ostateczna wersja dwuosobowej Alfy Romeo 4C coupé z napędem na tylne koła i centralnie umieszczonym silnikiem.

Zaprojektowany przez inżynierów Alfy Romeo i wyprodukowany w zakładzie Maserati w Modenie, nowy kompaktowy supersamochód zostanie wprowadzony na rynek w 2013 roku i zaakcentuje powrót włoskiej marki do Stanów Zjednoczonych.

Nazwa “4C” odwołuje się do sportowej tradycji Alfy Romeo – w latach trzydziestych i czterdziestych nazwy 8C i 6C wyróżniały samochody wyścigowe.

fot. Alfa Romeo

Alfa Romeo 4C wykorzystuje technologie i materiały stosowane w sportowych samochodach (wśród których jest już Alfa Romeo 8C Competizione) takie jak włókno węglowe, aluminium, napęd na tylne koła oraz unowocześnione technologie własne z ostatnich modeli seryjnych Alfy Romeo.

Istota designu i użytych materiałów widoczna jest również wewnątrz pojazdu. Na pierwszy plan wysuwa się włókno węglowe zastosowane do realizacji przestrzeni wokół kierowcy i pasażera.

fot. Alfa Romeo

Samochód ma długość poniżej 4 metrów, szerokość 200 cm, wysokość 118 cm i rozstaw osi mniejszy niż 2,4 metra. Nowy czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1750 z turbodoładowaniem wykorzystuje blok silnika wykonany z aluminium oraz udoskonalone układy ssące i wydechowe. Dodatkowo zastosowano takie rozwiązania techniczne jak bezpośredni wtrysk paliwa, podwójny, ciągły rozdzielacz faz rozrządu, turbosprężarkę oraz system kontroli „Scavenging”, który redukuje efekt tzw. „turbo dziury”.

Silnik współpracuje z automatyczną skrzynią biegów „Alfa TCT” z podwójnym suchym sprzęgłem. Skrzynia może być również sterowana w trybie sekwencyjnym przez kierowcę za pomocą łopatek umieszczonych pod kierownicą.

fot. Alfa Romeo

Debiutujący w Alfie Romeo 4C nowy selektor kontroli dynamicznej Alfa D.N.A., do trzech dostępnych do tej pory ustawień – „Dynamic”, „Natural” i „All Weather” – dodaje czwarty tryb: „Race”.

Najnowsze