Konrad Maruszczak

Film „Ferrari wchodzi wkrótce do kin. Enzo pisał listy miłosne! A co jeszcze wiemy o nowym filmie?

Już 29 grudnia w kinach pojawi się film "Ferrari", opowiadający losy założyciela legendarnej marki. Okazuje się, że Enzo Ferrari pisał listy miłosne do Laury, a na produkcję filmu przeznaczono gigantyczną sumę. Co jeszcze wiemy o filmie "Ferrari"?

Akcja filmu „Ferrari” będzie rozgrywać się oczywiście we Włoszech, poczynając od lat 50., gdy Enzo zakładał swoją legendarną dziś firmę. Odtworzenie tamtego klimatu nie było łatwe, ale Michael Mann – twórca filmu stanął na wysokości zadania. Mann twierdzi, że największym wyzwaniem dla niego nie były sceny wyścigów, a odtworzenie klimatu lat 50. w Modenie. Interesowały go też wydarzenia z roku 1957, które były kluczowe dla rodziny Ferrari.

Kto zagra główne role w „Ferrari”?

Reżyserowi zależało na psychologicznym odmalowaniu bohaterów. Dlatego w głównych rolach obsadził Adama Drivera Penelope Cruz. Adam wcieli się oczywiście w rolę Enzo Ferrariego, a hiszpańska aktorka zagra Laurę, piękną żonę Włocha, z którym buduje motoryzacyjną firmę.

Penelope Cruz zauważa, że… „w swoich filmach Mann często składa hołd kobietom, które żyły w cieniu mężczyzn i zmagały się z bardzo trudnymi problemami”. Opowiedziała też, jak przebiegały konsultacje z reżyserem przed wejściem na plan zdjęciowy.

Ferrari film
Ferrari film

– Spędziliśmy razem jakiś czas w Modenie, odwiedzając miejsca ważne dla naszych bohaterów, m.in. mieszkania, fabrykę. Wtedy właśnie razem z Michaelem doszliśmy do wniosku, że oboje bardzo lubimy Laurę i chcieliśmy ją pokazać jak najbardziej prawdziwą, a nie chłodną i niedostępną, jak powszechnie odbierali ją ludzie – przyznaje aktorka w rozmowie z „Deadline”.

Jak wyznała Penelope, dużym ułatwieniem do zagrania Laury było przeczytanie niepublikowanych dotąd listów miłosnych pomiędzy Enzo i Laury.

– Listy i wyznania, które wymieniali między sobą Enzo i Laura uświadomiły mi, kim była moja bohaterka i na czym opierał się ich związek. To było cenne i wyjątkowe doświadczenie – wyjaśnia w wywiadzie, na który powołał się serwis „Interia Film”. – Moja bohaterka potrafiła na przykład w mgnieniu oka dostrzec, gdy ktoś kłamał. Sądzę, że Enzo cenił te wrodzone cechy Laury. Ponadto łączyła ich wielka miłość, a także głęboki ból istnienia – dodaje.

Adam Driver to aktor znany przede wszystkim z „Dom Gucci”, „Paterson”, „Historia małżeńska”, „Ostatni pojedynek”, czy „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”.

O filmie „Ferrari”

Najnowsza produkcja Michael Manna kosztowała ok. 110 mln dolarów. Na samą budowę aut wyścigowych z lat 50. przeznaczono ok. 6 milionów dolarów.

Akcja filmu zaczyna się w roku 1957, gdy Ferrari stoi u progu bankructwa. Jakby tego było mało, we włoskiej rodzinie dochodzi do tragedii, bowiem umiera syn założyciela firmy – Dino. Później powstanie samochód – Ferrari Dino, nazwany właśnie na cześć zmarłego syna.

W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego.

Komentarze:

Kierowca - 12 grudnia 2023

Nie ma obowiązku włączać kierunkowskazu… ! — , to znaczy, że gdy ten zamiar stał się faktem,to należy zaprzestać sygnalizowania.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze