Film „Driven to Ride” – dokument o motocyklistkach

Driven to Ride to amerykański dokument filmowy poświęcony motocyklistkom i duchowi przygody na dwóch kółkach. Kobiety na motocyklach to trend, który nie zwalnia. Dziewczyny nie chcą już siedzieć z tyłu; rządne mocniejszych wrażeń, coraz częściej same chwytają za kierownicę, by cieszyć się drogą, wolnością, przygodą.

W Driven to Ride wystąpiły Betsy Huelskamp, Erin Doherty-Ratay, Masyn Moyer, Janice Ferrante, Debra Conroy i Julie Graff.

Betsy Huelskamp to trener personalna, fotografka i dziennikarka. Była zaangażowana w takie programy jak Motorcycle Women (Discover Channel) i Hell on Wheels (National Geographic). Betsy rocznie przejeżdża ok. 5000 mil swoim chopperem Harley Davidson.

Ekipa filmu Driven to Ride – kobiety na motocyklach
fot. www.facebook.com/driventoride.us

Erin Doherty-Ratay wraz z mężem Chrisem objechała świat dookoła. Małżonkowie podróżowali dwoma motocyklami BMW, a ich trwająca cztery lata przygoda to pięćdziesiąt krajów na sześciu kontynentach i 101 322 mil na licznikach przebiegu. Pod koniec podróży Erin i Chris odkryli, że dystans jaki pokonali to najdłuższa podróż na motocyklach i tym samym ustanowili nowy rekord Giunnessa.

Masyn Moyer jest tłumaczką, która jeździ Harleyem Davidsonem. Jako dziewczyna uczyła się prowadzić traktory i skutery śnieżne na farmie swojego dziadka w stanie Minnesota. Na dziesiąte urodziny, zamiast konika, dostała motocykl z silnikiem o pojemności skokowej 50 cm3. Tak zaczęła się jej wielka miłość do tych maszyn.

Plakat filmu Driven to Ride
fot. www.facebook.com/driventoride.us

Janice Ferrante  dosiada BMW 650 GS, a jej pasja to jazda off-road.  Tam, gdzie kończy się asfalt, tam zaczyna się prawdziwa droga.

Debra Conroy  jeździ BMW 1100 S i jest motocyklistką długodystansową. Jej wyczyn to pokonanie 50 przełęczy w górach Colorado w ciągu trzech dni.

Julie Graff jest konstruktorką motocykli typu chopper i urodziła się po to, żeby jeździć. Jej rodzice są miłośnikami i kolekcjonerami klasycznych modeli marki Harley Davidson. Julie zaczęła jeździć motocyklem w wieku czterech lat, a mama odwoziła ją do szkoły maszyną Harley Davidson Sportster z 1969 roku.

Mamy nadzieję, że film ten trafi również do Polski.

Więcej: http://driventoride.us i https://www.facebook.com/driventoride.us

Ekipa filmu Driven to Ride – kobiety na motocyklach
fot. www.facebook.com/driventoride.us

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze