Fiat przyjedzie i zapakuje za ciebie prezenty

Boże Narodzenie już za nami, ale warto wspomnieć o bardzo ciekawej akcji, z którą związane były zapakowane w papier prezentowy Fiaty 500.

Przygotowania do Wigilii często zajmują dłużej, niż pierwotnie planowaliśmy i na kilka godzin przed jej rozpoczęciem robimy kilka rzeczy na raz. Wśród obowiązków pozostawianych na ostatnią chwilę często pojawia się pakowanie prezentów, z którym Fiat chciał pomóc w tym roku.

Akcja odbywała się tylko w Londynie, po którym krążyły cztery Fiaty 500, wyglądające jak zapakowane prezenty. Jeśli nie mieliśmy czasu na spakowanie upominków, należało wezwać pomoc za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pod nasz dom podjeżdżała wtedy jedna z „pięćsetek” z papierem do pakowania prezentów i innymi niezbędnymi dodatkami. Podoba się wam pomysł na taką akcję?

Najnowsze

Na zielonym świetle też trzeba uważać!

Zarejestrowane przez samochodową kamerę zdarzenie pokazuje, że powinniśmy być ostrożni i czujni w każdej sytuacji.

Zbliżając się do skrzyżowania i widząc, że macie zielone światło, zwalniacie? A może przyspieszacie? Czy też jedziecie z niezmienioną prędkością? Zobaczcie poniższe nagranie, a przekonacie się, że szczególną ostrożność warto zachować w każdej sytuacji.

Kierujący Fiatem Punto nie upewnił się, że może bezpiecznie skręcić i wjechał pod koła Mercedesowi poruszającemu się z naprzeciwka. Wydaje się, że Mercedes jechał dość szybko, co nie zmienia faktu, że winny jest wyłącznie kierowca Fiata. Można się mimo tego zastanawiać, czy gdyby kierowca niemieckiego sedana jechał ostrożniej, dałoby się uniknąć kolizji.

Najnowsze

Właścicielka Hyundaia Elantry przejechała milion mil w pięć lat!

Wyjątkową trwałość utożsamiamy zwykle z samochodami japońskimi. Ta historia każe zastanowić się czy podobnego zdania nie powinniśmy mieć o autach koreańskich.

Farrah Haines pracuje jako kurier, przewożąc głównie części samochodowe. Jako swój środek transportu wybrała Hyundaia Elantrę, którego kupiła w 2013 roku i od tego casu przejechała nim milion mil, czyli ponad 1,6 mln km!

Robi wrażenie? To pomyślcie jeszcze, że taki przebieg Farrah zrobiła ani razu nie wymieniając silnika! Jak sama podkreśla podstawą jest regularne serwisowanie samochodu. Na przykład olej wymienia co dwa tygodnie.

O tym wyjątkowym wyniku dowiedział się Hyundai Motor America, który zaczął sprawę dokładnie badać. Przedstawicielstwo koreańskiego producenta nie mogło uwierzyć, że taki wyczyn jest możliwy i dokładnie przebadali Elantrę pod kątem „podkręcenia” licznika oraz śladów wymiany silnika. Ich małe śledztwo potwierdziło, że przebieg jest autentyczny, a pod maską pracuje motor, który trafił do auta jeszcze w fabryce.

Szefostwo Hyundai Motor America uhonorowało właścicielkę wyjątkowego egzemplarza w nietypowy sposób. Ponieważ licznik przebiegu może pokazać najwyżej 999 999 mil, wyzerowano go i przygotowano nietypowy „dopisek”. W wyświetlaczu komputera pokładowego umieszczono wykuty wcześniej, złoty emblemat „1M”. Do kompletu otrzymała złotą ramkę na tablicę rejestracyjną z napisem „Klub 1 miliona mil”.

Farrah Haines sądziła, że na tym historia się kończy, ale pewnego dnia otrzymała przesyłkę, którą miała dostarczyć do jednego z dilerów Hyundaia. Na miejscu okazało się, że pakunek przeznaczony jest dla niej, a w środku znajdują się kluczyki do samochodu. Zaskoczoną kobietę zaprowadzono do hali serwisowej, gdzie w otoczeniu jej rodziny i przyjaciół czekała nowiutka Elantra. Czekamy więc na kolejny milion mil! Który powinien wybić już za pięć lat.

Najnowsze

Nowy Mercedes-AMG A 45 na „nie-świątecznym wideo”

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia Mercedes uczcił filmem zupełnie pozbawionym świątecznego ducha. Ale nie zapomniał o prezencie dla fanów.

Widowiskowe nagranie przedstawia oczywiście nowego Mercedesa-AMG A 45. Zapowiedź tego modelu jest prezentem samym w sobie dla fanów marki, ale jest tu coś jeszcze. Większość toru auto pokonuje driftując, co sugeruje, że wzorem większych modeli będzie w nim dostępny Drift Mode, przesyłający większość mocy na tylne koła.

Poza tym niewiele wiadomo na temat kolejnej odsłony Mercedesa-AMG A 45. Podobno jego 2-litrowy silnik ma rozwijać ponad 400 KM, a dwusprzęgłowa skrzynia biegów mieć 8 przełożeń. Poprzednik miał pod maską 381 KM, 7-biegową skrzynię i rozpędzał się do 100 km/h w 4,2 s. Nowy model z pewnością go przebije.

Najnowsze

Jakim cudem ten kierowca to zrobił?

Niebezpieczne sytuacje na drogach zwykle można łatwo wyjaśnić, ale jak doszło do tej, naprawdę trudno zrozumieć.

Czerwone Renault jedzie z normalną prędkością prostą ulicą, która zaczyna skręcać w lewo. W trakcie pokonywania łuku auto nagle wpada w poślizg, obraca się o 180 stopni i odbija od krawężnika.

Taka sytuacja byłaby zrozumiała, gdyby miała miejsce zimą, na oblodzonej nawierzchni, ale na nagraniu widzimy piękną pogodę i drzewa pokryte liśćmi. Asfalt wygląda co prawda, jakby był wilgotny, ale to i tak nie tłumaczy całego zajścia. Macie jakiś pomysł co doprowadziło do tego zdarzenia?

Najnowsze