Fiat Fastback Concept – crossover w stylu coupe

Podczas brazylijskiego Sao Paulo Auto Show miał swoją premierę bardzo ciekawy, studyjny crossover autorstwa Fiata.

Włoski producent mówi o swoim koncepcyjnym Fastbacku, że przedstawia on ewolucję marki i jest zapowiedzią jej przyszłości. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie rynku SUV-ami i crossoverami, obranie takiego kierunku wydaje się być bardzo dobrym posunięciem.

Fastback Concept jest crossoverem w stylu coupe (według producenta ma on też cechy sedana), który mógłby być rywalem na przykład dla BMW X4. Wyróżnia się masywnym i muskularnym nadwoziem, którego stylistyka rzeczywiście jest nową jakością dla Fiata. Jedynego podobieństwa do obecnie sprzedawanych modeli można się doszukiwać z przodu, gdzie grill oraz podwójne światła przywodzą trochę na myśl pickupa Toro.

Bardzo futurystycznie zaprojektowano deskę rozdzielczą, która składa się z pustych powierzchni, na których umieszczono trzy, przezroczyste wyświetlacze. Kiedy Fastback doczeka się wersji produkcyjnej, to z pewnością zastąpią je klasyczne wyświetlacze, ale już sam ich układ może pozostać bez większych zmian.

A kiedy zobaczymy ten model na ulicach? Auto bazujące na tym koncepcie powinno wejść do sprzedaży w 2020 roku. Część podzespołów ma dzielić ze wspomnianym Toro.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

ta bryła do mnie nie przemawia zbyt futurystyczna, lepszą konstrukcję jeżeli chodzi o nadwozie widziałem w tivoli prostota i elegancja. Zastanawiam się dokąd zmierza przyszłość aut jak patrzę na te zdjęcia

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze