Fiat 500 by Gucci – galeria i film

Zaprezentowany wczoraj podczas uroczystego otwarcia  tygodnia mody w Mediolanie Fiat 500 by Gucci to kolejny przykład, że coraz częściej producenci samochodów zwracają się do kobiet, jako potencjalnych klientek na ich auta. Samochód już niedługo będzie produkowany w tyskim zakładzie Fiat Auto Poland.

Fiat 500 by Gucci
fot. Fiat

Oficjalna prezentacja samochodu nastąpi już za tydzień, podczas Geneva Motor Show 2011. Specjalna seria modelu Fiata 500, która powstała dzięki współpracy Centro Stile Fiat i słynnej włoskiej firmy odzieżowej. Dostępna będzie w dwóch kolorystycznych wersjach : czarnej z białym wnętrzem, oraz białej w połączeniu z czarnym wnętrzem, wzbogaconym o chromowane elementy. 

W roku, w którym przypada 150. rocznica zjednoczenia Włoch i 90. urodziny firmy Gucci, Gucci i Fiat zdecydowałały sie tę ciekawą kooperację. Auto zaprojektowała Frida Giannini – Dyrektor Kreatywny.  

fot. Fiat
Subtelne wykończenie wnętrza robi wrażenie.
fot. Fiat

Auto z zewnątrz ozdabia szeroki  zielono-czerwono-zielona pas, charakterystyczny dla marki Gucci. Ten wzór, został również umieszczony na pasach bezpieczeństwa. Logo włoskiej firmy odzieżowej pisane kursywą znalazło się także na tylnej szybie i bocznych drzwiach samochodu. Fiat 500 by Gucci osadzony został na eleganckich 16-calowych obręczach, które zdobią litery GG w kolorze nadwozia. Z tyłu felgi kryją polakierowane w kolorze zielonym Gucci zaciski hamulcowe. 

We wnętrzu auta, obwódkaGucci jest widoczna również na siedzeniach, na dźwigni zmiany biegów, osłonie kluczyka, na dywanikach. Całość dopełniają  dwukolorowe skórzane fotele w dwóch kolorach wykonane ze skóry Frau z nadrukiem Guccissima. We wnętrzu ponadto zastosowano chromowane detale oraz aksamitną powłokę na konsoli centralnej.

– W latach 50. kiedy pojawił się na drogach Fiat 500, wywołał on prawdziwą rewolucję stylistyczną i stał się ikoną motoryzacji swoich czasów. Od samego początku, czyli od 1921 r. podróżowanie z szykiem było także fundamentalną dewizą dla firmy Gucci, kiedy to Guccio Gucci otworzył firmę produkującą skórzane kufry, torby i torebki. Dlatego kiedy Lapo Elkann wyszedł z pomysłem tej współpracy, wydało mi się, że w 90. rocznicę powstania firmy Gucci będzie to doskonała okazja do stworzenia nowego konceptu dla nowoczesnego podróżowania – powiedziała Frida Giannini. 

Fiat 500 by Gucci, z silnikiem 1,4 l. o mocy 100 KM wejdzie do sprzedaży online 1 kwietnia i dostępny będzie do 30 czerwca, wyłącznie na zamówienie złożone wcześniej za pośrednictwem strony www.500bygucci.com, w cenie od 17 000 euro (67 150 złotych). Samochód będzie również prezentowany w ekskluzywnych miejscach metropolii, takich jak Paryż, Londyn i Tokio, po czym w lipcu zostanie on wprowadzony do sprzedaży na rynki Europy. Pod koniec roku będzie on dostępny w pozostałych regionach świata.

Uzupełnieniem do tej specjalnej wersji „pięćsetki” jest kolekcja 500 by Gucci, obejmująca akcesoria przydatne w podróży, drobne wyroby ze skóry, ubrania, rękawiczki dla kierowcy, okulary przeciwsłoneczne i zegarek, które będzie można nabyć od kwietnia 2011 w wybranych sklepach firmy Gucci oraz pod adresem www.gucci.com.

Fiat 500 by Gucci będzie również prezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie od 3 do 13 marca w specjalnej strefie firmy Gucci znajdującej się na terenie stoiska Fiata.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze