Ferrari F355 Spider może być wasze – właśnie trwa licytacja unikatowego samochodu Shaquille O’Neal’a

Ten włoski, sportowy samochód z otwartym dachem należący do samego Shaquille O'Neala - może być wasz!

Shaquille Rashaun „Shaq” O’Neal to amerykański koszykarz grający w lidze NBA na pozycji środkowego, czterokrotny mistrz NBA: trzykrotnie z zespołem Los Angeles Lakers i raz z Miami Heat, mistrz olimpijski i mistrz świata.

Każdy kto chociaż raz oglądał mecz z jego udziałem, doskonale wie, że Shaq to naprawdę „duży” mężczyzna – wysoki, postawny i muskularny. Aby dopasować się do jego rozmiarów, Ferrari zostało zmodyfikowane poprzez usunięcie miękkiego dachu i fabrycznego zbiornika paliwa, aby zapewnić więcej miejsca do siedzenia.

Ferrari F355 Spider może być wasze - właśnie trwa licytacja unikatowego samochodu Shaquille O'Neal'a

Sportowy roadster ma srebrne wykończenie, a wnętrze zostało zmodyfikowane za pomocą wyścigowych uprzęży i sportowych, kubełkowych foteli, a także czarnych i srebrnych wykończeń oraz emblematów Supermana na zagłówkach. Dla niewtajemniczonych: Shaq jest nazywany Supermanem w NBA. 

Ferrari F355 Spider może być wasze - właśnie trwa licytacja unikatowego samochodu Shaquille O'Neal'a

Shaq chyba nie za wiele jeździł tym samochodem, bowiem na liczniku znajdziemy przebieg 7400 mil, czyli 11 909 km. Zbiornik paliwa został przeniesiony do przedniego bagażnika a miękki dach został zastąpiony skrzynią ładunkową. Samochód jest również wyposażony w wysokiej jakości systemu dźwiękowy oraz łączność Bluetooth. Ten sportowy model napędza 3,5-litrowy silnik V8 o mocy 375 KM. Silnik jest połączony z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów F1, przekazującą moc na tylne koła.

Ferrari F355 Spider może być wasze - właśnie trwa licytacja unikatowego samochodu Shaquille O'Neal'a

Cena? Aktualnie oferta wynosi 47 tysięcy dolarów, czyli blisko 173 186 złotych. Skusilibyście się?

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Czego kierowcy życzą innym kierowcom na Nowy Rok?

Postanowienia noworoczne może są trochę przereklamowane, ale...

Z postanowieniami noworocznymi bywa różnie. Czasami po tygodniu lub miesiącu zapał do  ich realizacji mija. Czasami uznajemy, że nic nie chcemy zmieniać w swoim życiu i nie mamy żadnych postanowień noworocznych. Ale…

My może jesteśmy idealni. Ale inni nie. Dlatego niezależne badanie przesłuchało 1000 brytyjskich kierowców, chcąc usłyszeć od nich czy mają jakieś motoryzacyjne noworoczne postanowienia, które powinni zrealizować inni kierowcy…

10 noworocznych postanowień, które według kierowców powinni zrealizować inni kierowcy:

1. Zawsze pamiętaj o używaniu kierunkowskazu

2. Nie zbliżaj się zbytnio do samochodu z przodu

3. Nigdy nie korzystaj z telefonu komórkowego podczas jazdy

4. Zwolnij

5. Bądź bardziej cierpliwy za kierownicą

6. Częściej korzystaj z lusterek

7. Zawsze sprawdzają swoje martwe punkty

8. Pamiętaj, by zachować odpowiedni dystans od rowerzysty podczas wyprzedzania

9. Popraw swoje umiejętności parkowania tyłem

10. Popraw swoje umiejętności parkowania równoległego

Przeczytaj też: 10 noworocznych postanowień dla kierowców

Najnowsze

Toyota Proace City Mobility – kompaktowy van, który zadba o podróż także niepełnosprawnych

Toyota wprowadza do oferty rodziny Proace nową zabudowę dla modelu Proace City Verso.

Zabudowa Mobility jest przystosowana do modelu Proace City w osobowej odmianie Verso. W jej ramach podłoga tylnej części samochodu została obniżona, co pozwoliło uzyskać przedział o wysokości 142 cm, w którym można wygodnie przewozić pasażera siedzącego na wózku inwalidzkim.

Toyota Proace City Mobility - kompaktowy van, który zadba o podróż także niepełnosprawnych

Ułatwia to także wprowadzenie osoby na wózku do wnętrza samochodu po aluminiowej ramie, której rozłożenie na pełną długość oraz złożenie na pół odbywa się przy pomocy elektrycznych siłowników. Rampa jest przymocowana za pomocą zawiasów, dzięki czemu jej rozłożenie jest bardzo łatwe. Rozwiązanie to wymagało przeprojektowania tylnego zderzaka, którego środkowa część jest przymocowana do unoszonych tylnych drzwi.

Toyota Proace City Mobility - kompaktowy van, który zadba o podróż także niepełnosprawnych

Przedział dla pasażera zajmuje miejsce trzeciego rzędu siedzeń oraz bagażnika. Toyota wyposażyła go w dodatkowe oświetlenie LED. Bezpieczeństwo jazdy jest zapewnione za pomocą czteropunktowych pasów mocujących wózek inwalidzki oraz trzypunktowych pasów dla siedzącego w nim pasażera. Zabudowa Mobility jest dostępna dla Verso w odmianie Long o długości 4,7 m, w wersji wyposażenia Business lub Family.

Toyota Proace City Mobility - kompaktowy van, który zadba o podróż także niepełnosprawnych

Ze względu na to, że posiada homologację, może zostać zamontowana przed rejestracją pojazdu. Zarówno samochód, jak i zabudowa, zostały objęte gwarancją na 3 lata lub milion km. Cena zabudowy Mobility dla kompaktowego vana Toyoty wynosi 38 900 zł netto.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Formuła 1 zwalnia tempo

Sezon 2021 miał być przełomowy dla F1. Nic z tego.

Sezon 2021 miał rozpocząć zupełnie nową erę w Formule 1. Sezon 2021 miał być sezonem rewolucji technicznej. Rewolucja została jednak powstrzymana i odroczona przez pandemię koronawirusa.

W przyszłym sezonie zespoły Formuły 1 będą korzystać z tegorocznych samochodów, które zostaną zmodyfikowane jedynie w kilku obszarach. Zmiany dotyczą między innymi konstrukcji dyfuzorów, kanałów hamulcowych oraz tylnej części podłogi i zostały wprowadzone przede wszystkim z obawy o wytrzymałość opon Pirelli. Krótko mówiąc, wydajność przyszłorocznych bolidów F1 została z góry ograniczona.

Dodatkowo, właśnie z obawy o wytrzymałość opon, Pirelli przygotowało na przyszły sezon wzmocnione mieszanki, które będą znacznie wolniejsze od tych obecnie używanych. O ile wolniejsze? O około sekundę!

Przeczytaj też: Kierowca Formuły 1 został Sportową Osobowością Roku!

Zdaniem szefa Mercedesa, Toto Wolffa, spowoduje to, że przyszłoroczne bolidy nie będą szybsze od tych tegorocznych i nie będą w stanie przebić czasów okrążeń z sezonu 2020:

Aerodynamika została znacząco ograniczona w przypadku fragmentu podłogi sąsiadującego z tylnymi kołami, a nadrobienie tego trochę zajmie. Wciąż jesteśmy w połowie drogi, jeśli chodzi o rozwój na przyszły rok, ale nie sądzę, aby cały proces szybko się zakończył.

Biorąc pod uwagę to oraz twardsze opony, nie sądzę, abyśmy zbliżyli się do czasów okrążeń uzyskiwanych w tym roku. A na pewno nie w pierwszej połowie nowego sezonu.

Przeczytaj też: Formuła 1 zachowa dystans

Najnowsze

Policjanci z grupy Speed ugasili płonący samochód. O krok od tragedii

Na stacji benzynowej w Grudziądzu policjanci z grupy Speed ugasili płonący samochód. Nawet nie chcemy sobie wyobrażać, co by było, gdyby ogień dostał się do dystrybutorów paliwa.

Policjanci z grupy Speed z grudziądzkiego komisariatu jak zazwyczaj patrolowali ul. Chełmińską. Gdy przejeżdżali obok jednej ze stacji benzynowych, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy ostatkami sił wypychali samochód marki Audi spod dystrybutora. Spod maski samochodu wydobywały się gęste kłęby dymu. Na szczęście w porę mężczyźni zareagowali. Do akcji ratowniczej przyłączyli się policjanci. 

Policjanci z grupy Speed ugasili płonący samochód. O krok od tragedii
 

Wykorzystując sprzęt gaśniczy, znajdujący się przy dystrybutorach i w radiowozie policyjnym udało się ugasić pożar samochodu. Zdecydowana reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii na dużą skalę. Na szczęście nikt nie został ranny. 

Najnowsze