Ferrari F1 chopper

Ferrari F1 stało się inspiracją dla projektantów motocykli. Powstały dwa custom-choppery, z których jeden został niedawno sprzedany na aukcji internetowej. Ot, namaistka Ferrari w garażu?

Wygląda imponująco, ciekawe czy podobnie się prowadzi…
fot. eBay

O tym custom-chopperze Ferrari, właściwie można śmiało powiedzieć, że nigdy nie stał obok klasycznego włoskiego super-samochodu. Z pewnością brakuje mu sportowej duszy „made in Italy” chociażby ze względu na marne możliwości wyścigowe, jakimi generalnie charakteryzują się jednoślady typu chopper.

Zabrakło też pięknego gangu silnika, o który aż prosi się maszyna sygnowana słynnym logo. Mimo to, motocykl ten sprzedano na aukcji eBay za niebagatelne 39,495 dolarów.

Maszyna jest jednak pięknym hołdem oddanym Ferrari przez innowacyjnego konstruktora. Zbudowano tylko dwa takie jednoślady, w których montowane są różne typy silników: pierwszy napędzany jest rzędową trójką (R3 -ilość cylindrów) Triumpha; drugi rzędową czwórką (R4) z Yamahy R1. Ciekawostką jest całkowite zabudowanie serca motocykla.

Choppery przeważnie kojarzą się z dużą ilością chromów i basowym, gardłowym brzmieniem. Motocykl inspirowany bolidem F1 Ferrari można uznać za ciekawy eksperyment połączenia „ścigacza” z custom-chopperem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze