Ferrari 812 Superfast – następca F12berlinetta

Włoska stajnia zaprezentowała najnowsze gran turismo, które kontynuuje linię zapoczątkowaną przez 599 GTB Fiorano i F12berlinetta. Model 812 Superfast to najszybsza maszyna w gamie producenta z Maranello.

Pod maską Ferrari 812 Superfast pracuje najmocniejszy silnik, jaki do tej pory pojawił się w produkcyjnym modelu Ferrari. Jednostka V12 o pojemności 6,5 litra rozwija 800 KM przy 8500 obr./min oraz 718 Nm przy 7000 obr./min. Prawdopodobnie jest to ostatni model włoskiej marki wyposażony w wolnossący silnik. Producent podaje, że średnie spalanie w tym modelu wynosi 14,9 l/100 km.

Dwanaście cylindrów połączono z dwusprzęgłową przekładnią o siedmiu przełożeniach, którą dopracowano pod kątem szybkości pracy. Dzięki temu nowe Ferrari rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 340 km/h. Podobne parametry oferowało nieco słabsze, ale lżejsze Ferrari F12tdf. Nowy model waży 1525 kg.

Po raz pierwszy w historii włoska stajnia zastosowała elektryczne wspomaganie kierownicy, które miało pomóc w redukcji wagi nie wpływając tym samym na precyzję prowadzenia. W modelu 812 Superfast znajdziemy również system skrętnych kół tylnych (Virtual Short Wheelbase), które poprawiają zwrotność oraz stabilność w zakrętach oraz Side Slip Control pozwalający sterować kątem poślizgu.

Stylistyka Ferrari 812 Superfast mocno nawiązuje do poprzednika i modelu GTC4 Lusso, ale włoscy styliści zrobili kawał dobrej roboty. Oficjalny debiut 812 Superfast już za kilka tygodni w Genewie. Cena jest na razie tajemnicą, ale zagraniczne źródła mówią o kwocie 250 tys. funtów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze