Fani Kubicy kontra senator RP

Aleksander Pociej, senator RP opublikował 17 stycznia felieton pt. „O piratach drogowych” w którym ostro krytykuje Roberta Kubicę, po jego wypadku podczas Rajdu Monte Carlo. Na odzew kibiców rajdowych, nie trzeba było długo czekać…

Swój felieton Aleksander Pociej rozpoczyna słowami:

„Robert Kubica tradycyjnie wyleciał z trasy kolejnego rajdu – tym razem Monte Carlo. Również tradycyjnie skasował kolejny samochód, który nieopatrzny producent dał mu do prowadzenia. Gdyby zastosować standardy proponowane przez Jacka Kurskiego i Solidarną Polskę do zwalczania niebezpiecznych kierowców – mimo że trzeźwy i startujący w zawodach sportowych – Kubica powinien mieć odebrane prawo jazdy i zabrany samochód”

Następnie nazwa Kubicę postrachem organizatorów europejskich rajdów, pilotów i enfant terrible kierownicy.

Jaka jest różnica między rajdami a wyścigami czytaj tutaj.

Cały felieton dostępny jest tutaj.

Kibice rajdowi zareagowali natychmiastowo, komentując pod tekstem ponad 1000 razy i rozpowszechniając go na facebooku. Tam też powstał profil „Domagamy się dymisji senatora RP Aleksander Pociej” z ponad 6-cio tysięcznym poparciem.

Na profilu publikowane są wypowiedzi dziennikarzy sportowych w obronie Roberta Kubicy oraz zbierane podpisy pod petycją „Senator RP Aleksander Pociej powinien przeprosić Roberta Kubicę”, które zebrała do tej pory – ponad 2 tys. podpisów. Oczekiwania kibiców są następujące: publiczne przeprosiny Roberta Kubicy, sprostowania artykułu o nim i wyciągnięcie konsekwencji wobec senatora.

fot. Facebook

Można też liczyć na aspekty humorystyczne tej akcji np. tematyczne podpisy do fotek, podkładanie głosu do filmu oraz wzbogacenie słownictwa o czasownik „pociejowanie” i rzeczownik „pociej”.

Kibice zarzucają senatorowi brak podstawowej wiedzy o rajdach (w felietonie użyty jest zwrot „tor rajdowy”) oraz wiedzy o wypadkach i osiągnięciach Roberta Kubicy.

A fakty mówią same za siebie – w ubiegłym sezonie Robert wystartował w 14 rajdach, a jedynie trzech nie ukończył z powodu wypadków. Nie przypadkiem też, jako debiutant w cyklu, wywalczył tytuł Mistrza Świata WRC2 (wygrał 5 rajdów w klasie). A na gali Międzynarodowej Federacji Samochodowej w Paryżu Robert Kubica został ogłoszony zwycięzcą plebiscytu na Osobowość Roku 2013 FIA.

Tegoroczny występ w Rajdzie Monte Carlo w przeciwieństwie do senatora – pozytywnie ocenia Malcolm Wilson, szef M-Sportu, który powiedział: „Mogę zrozumieć, jak Robert dziś się czuje. Zdaję sobie sprawę, że jest ogromnie rozczarowany i wydaje mu się, że zawiódł zespół. Ale na pewno tak nie jest. Jesteśmy absolutnie zachwyceni jego wynikami i cały zespół w stu procentach go wspiera”.

Wspierają go także rzesze kibiców, ale polityka rządzi się swoimi prawami. Popularność jest w cenie, a mało komu znany senator – jest już prawie tak sławny, jak Kubica.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze