Fani Kubicy kontra senator RP

Aleksander Pociej, senator RP opublikował 17 stycznia felieton pt. „O piratach drogowych” w którym ostro krytykuje Roberta Kubicę, po jego wypadku podczas Rajdu Monte Carlo. Na odzew kibiców rajdowych, nie trzeba było długo czekać…

Swój felieton Aleksander Pociej rozpoczyna słowami:

„Robert Kubica tradycyjnie wyleciał z trasy kolejnego rajdu – tym razem Monte Carlo. Również tradycyjnie skasował kolejny samochód, który nieopatrzny producent dał mu do prowadzenia. Gdyby zastosować standardy proponowane przez Jacka Kurskiego i Solidarną Polskę do zwalczania niebezpiecznych kierowców - mimo że trzeźwy i startujący w zawodach sportowych – Kubica powinien mieć odebrane prawo jazdy i zabrany samochód”

Następnie nazwa Kubicę postrachem organizatorów europejskich rajdów, pilotów i enfant terrible kierownicy.

Jaka jest różnica między rajdami a wyścigami - czytaj tutaj.

Cały felieton dostępny jest tutaj.

Kibice rajdowi zareagowali natychmiastowo, komentując pod tekstem ponad 1000 razy i rozpowszechniając go na facebooku. Tam też powstał profil „Domagamy się dymisji senatora RP Aleksander Pociej” z ponad 6-cio tysięcznym poparciem.

Na profilu publikowane są wypowiedzi dziennikarzy sportowych w obronie Roberta Kubicy oraz zbierane podpisy pod petycją „Senator RP Aleksander Pociej powinien przeprosić Roberta Kubicę”, które zebrała do tej pory - ponad 2 tys. podpisów. Oczekiwania kibiców są następujące: publiczne przeprosiny Roberta Kubicy, sprostowania artykułu o nim i wyciągnięcie konsekwencji wobec senatora.


fot. Facebook

Można też liczyć na aspekty humorystyczne tej akcji np. tematyczne podpisy do fotek, podkładanie głosu do filmu oraz wzbogacenie słownictwa o czasownik „pociejowanie” i rzeczownik „pociej”.

Kibice zarzucają senatorowi brak podstawowej wiedzy o rajdach (w felietonie użyty jest zwrot „tor rajdowy”) oraz wiedzy o wypadkach i osiągnięciach Roberta Kubicy.

A fakty mówią same za siebie – w ubiegłym sezonie Robert wystartował w 14 rajdach, a jedynie trzech nie ukończył z powodu wypadków. Nie przypadkiem też, jako debiutant w cyklu, wywalczył tytuł Mistrza Świata WRC2 (wygrał 5 rajdów w klasie). A na gali Międzynarodowej Federacji Samochodowej w Paryżu Robert Kubica został ogłoszony zwycięzcą plebiscytu na Osobowość Roku 2013 FIA.

Tegoroczny występ w Rajdzie Monte Carlo w przeciwieństwie do senatora - pozytywnie ocenia Malcolm Wilson, szef M-Sportu, który powiedział: „Mogę zrozumieć, jak Robert dziś się czuje. Zdaję sobie sprawę, że jest ogromnie rozczarowany i wydaje mu się, że zawiódł zespół. Ale na pewno tak nie jest. Jesteśmy absolutnie zachwyceni jego wynikami i cały zespół w stu procentach go wspiera”.

Wspierają go także rzesze kibiców, ale polityka rządzi się swoimi prawami. Popularność jest w cenie, a mało komu znany senator - jest już prawie tak sławny, jak Kubica.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.