Karolina Chojnacka

Extreme E odwołuje wyścigi z powodu pandemii koronawirusa!

Z powodu pandemii koronawirusa nie odbędą się Amazon X Prix w brazylijskim stanie Pará i Glacier X Prix na Ziemi Ognistej. Co dalej z tegorocznym sezonem Extreme E?

Smutne wieści dla fanów Extreme E, serii wyścigów elektrycznych aut off-road’owych. Z powodu pandemii COVID-19 organizatorzy byli zmuszeni odwołać południowoamerykańskie rundy na zakończenie sezonu. Oficjalnie nie odbędą się Amazon X Prix w brazylijskim stanie Pará i Glacier X Prix na Ziemi Ognistej. Obydwie rundy przesunięto na przyszły rok.

W kalendarzu tegorocznego sezonu pozostało więc tylko sierpniowe Arctic X Prix na Grenlandii. Organizatorzy elektrycznej rywalizacji zapewniają jednak, że trwają prace nad uzupełnieniem kalendarza. Być może kierowcy zawitają na Hebrydy, archipelag na Oceanie Atlantyckim wzdłuż północno-zachodnich wybrzeży Szkocji. Runda miałaby poprzedzić COP26 – konferencję klimatyczną ONZ w Glasgow, która zaplanowana jest na 1-12 listopada.

Extreme E, seria wyścigów elektrycznych aut off-road’owych, chce wykorzystać swoją platformę sportową do osiągnięcia dwóch ważnych celów: zwiększenia świadomości ludzi na temat kryzysu klimatycznego i roli mobilności opartej na czystej energii oraz rozprawienia się z istniejącymi w sportach motorowych uprzedzeniami dotyczącymi płci.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze