Extra Gear, czyli Top Gear zza kulis

Jeszcze nie wyemitowano pierwszego odcinka nowej serii Top Gear, z już dowiadujemy się, że powstanie kolejny program. W "Extra Gear" będziemy mogli zobaczyć wszystko to, co nie zmieściło się w normalnej wersji motoryzacyjnego show.

Wszyscy maniacy serii Top Gear z pewnością ucieszą się z tych wieści. „Extra Gear” to nowy program motoryzacyjny, który będzie emitowany równolegle do normalnego „Top Gear”. 

Zobaczymy tam wszystkie materiały, które nie zmieściły się do podstawowego wydania. Będą tam wywiady, zakulisowe zdjęcia z planu oraz inne ekskluzywne materiały. Jednym z prowadzących będzie Rory Reid, członek nowej ekipy Top Gear. 

Program będzie emitowany na BBC Three, natomiast w Polsce będzie można go oglądać na antenie BBC Brit.

Najnowsze

BMW M4 łamie wszelkie przepisy

Driftowanie to bardzo efektowna sztuka. Pod warunkiem, że nie odbywa się na publicznej drodze, gdyż wtedy jest poważnym wykroczeniem. Właściciel tego złotego BMW M4 chyba średnio przejmuje się mandatami.

Na rosyjskich drogach dzieją się różne, dziwne rzeczy. Z reguły są to nagrania tanimi kamerkami zamontowanymi w kabinie. Tym razem jest całkiem inaczej. Pewien właściciel BMW M4 nagrał film, w którym pokazuje że za nic ma przepisy obowiązujące w Moskwie.

Po pierwszych ujęciach mogłoby się wydawać, że jest to specjalnie przygotowana filmowa produkcja, która została nakręcona w sposób legalny. Jednak kilka kadrów dalej pozbawiamy się złudzeń, patrząc na ruch na drogach.

Patrząc na to, ile miejsca potrzebuje BMW M4 żeby wykonać tzw. powerslide, widzimy że samochód potrzebuje toru wyścigowego do bezpiecznego wykonywania takich manewrów.

BMW M4 to całkiem wymagająca maszyna napędzana na tylną oś. Samochód dysponuje mocą 425 KM i 550 Nm, które wymagają od kierowcy sporych umiejętności, by poczynać sobie tak jak na filmie.

Najnowsze

Żona premiera Camerona jeździ starym Nissanem

Najważniejsi politycy poruszają się zwykle opancerzonymi limuzynami w eskorcie policji oraz innych służb. Na takie luksusy nie mogą liczyć żony, o czym przekonała się partnerka premiera Wielkiej Brytanii.

Kilka dni temu brytyjskie media obiegła informacja o nowym, motoryzacyjnym zakupie Davida Camerona, który piastuje stanowisko premiera Wielkiej Brytanii. Był to samochód zakupiony z myślą o żonie.

Nie myślcie jednak, że było to nowe auto z salonu. Znany polityk odwiedził komis samochodowy i kupił tam Nissana Micrę z przebiegiem prawie 150 tys. km. Samochód nie kosztował zbyt wiele. Brytyjski premier zapłacił za niego prawie 1,5 tys. funtów, co w przeliczeniu daje trochę ponad 8 tys. zł. Stanowi to trzy czwarte przeciętnej pensji na Wyspach. 

Sprzedawca samochodu pochwalił się na łamach lokalnej prasy, że samochód sprzedał po cenie z ogłoszenia. Brytyjski premier nie otrzymał żadnej zniżki. Po prostu zapłacił za niego i pojechał go zarejestrować. 

Jesteśmy ciekawe, czy Samanta Cameron ucieszyła się z takiego „prezentu”?

Najnowsze

Koniec Fifth Gear?

Wszystko wskazuje na to, że największy, telewizyjny konkurent Top Gear nie pojawi się już na antenie. Tiff Needel ogłosił na Twitterze koniec Fifth Gear.

Podczas gdy cały świat czeka na Top Gear z nowymi prowadzącymi oraz The Grand Tour z eks-gwiazdami tego pierwszego show, z anteny schodzi program Fith Gear.

Kilka dni temu na koncie należącym do głównego prowadzącego pojawiła się informacja, z której dowiadujemy się, że po 29 latach występowania przed kamerą nie ma zaplanowanych kolejnych dni zdjęciowych, co oznacza, że na dobre zakończono produkcję programu Fifth Gear. Ostatnie zdjęcia odbyły się w ubiegły piątek i na tym koniec.

Tiff Needell rozpoczął swoją przygodę w BBC, gdzie w 1987 występował u boku Jeremiego Clarksona w programie Top Gear. Trwało to aż do 2001 roku, kiedy program został zawieszony by wrócić rok później. W międzyczasie Tiff podpisał kontrakt z Channel 5, gdzie był producentem i prezenterem programu Fifth Gear od 2002 roku.

Po wielu latach program został przeniesiony na Discovery Channel, a później na History Channel. Od początku istnienia Fifth Gear współprowadzącą była Vicki Butler-Henderson, do których dołączali przez lata tacy dziennikarze jak Jason Plato, Quentin Willson, Adrian Simpson czy Tom Ford.

Najnowsze

Wszystkie autostrady będą płatne!

Oto nowy pomysł obecnego rządu. Minister Infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zapowiedział, że docelowo wszystkie autostrady w Polsce, poza tymi, które wyprowadzają ruch z miast, będą płatne.

Minister powiedział, że przejazd autostradą powinien kosztować tyle, żeby był niezauważalny dla użytkownika. Ma być dostosowany do jego płacy, do dochodów średnich. Z jednej strony ma to być kwota akceptowalna dla użytkownika drogi, a z drugiej strony ma pozwolić na realizację kolejnych inwestycji.

Według pomysłu rządzących wszystkie autostrady mają być płatne, za wyjątkiem tych, które służą wyprowadzaniu ruchu z miast. Nowy pomysł ma zostać wdrożony w ciągu sześciu, a maksymalnie ośmiu lat. 

Przy okazji konferencji prasowej minister zapowiedział, że w ciągu dwóch tygodni usłyszymy pomysł na udrożnienie dróg w czasie Światowych Dni Młodzieży. Pozwoli on uniknąć sytuacji, gdzie kierowcy i pasażerowie będą musieli spędzać godzinę lub dwie w oczekiwaniu przy bramce autostradowej. 

Zdementował przy okazji informacje, ze autostrada na wysokości Krakowa będzie zamknięta i będą tam urządzone parkingi.

Najnowsze